Hełmy

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
seligow
Posty: 679
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Hełmy

Post autor: seligow »

Witam.
Chciałbym mieć pewność więc pytam wszystkich: czy jest możliwość ponownej legalizacji hełmów?
Mam możliwość "załatwienia" dla kolegów z sąsiedniej jednostki 8 sztuk PH-5 stan magazynowy, lecz po okresie użytkowania. Anonimowy darczyńca twierdzi, że można je poddać badaniom i będzie ok, ale z tego co wiem, to po okresie ważności hełmy powinny być wymienione.
Tak więc koledzy proszę o rozsądzenie, kto ma racje?
A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego Dnia Strażaka :lol:
Starszy sikawkowy

pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Hełmy

Post autor: pietruch »

nie wiem jak to jest ze sprzętem strażackim, ale u mnie w firmie ludzie są wyposażeni w kaski bhp, są wysokie intalacje zagrożenie urazem głowy duże, i wiem że w kasku jest coś a'la pieczątka z której można odczytać datę ważności i napewno po tej dacie kaski są wymieniane na nowe
podejrzewam że tu będzie tak samo

nico
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 lip 2009, 12:18
Status: Offline

Re: Hełmy

Post autor: nico »

Raczej nie ma takiej możliwości atestowanie wiąże się ze zniszczeniem badanych przedmiotów i kosztuje zdecydowanie więcej niż te 8 hełmów. Ale chyba wszyscy wiemy jak to jest z tym okresem użytkowania w OSP.
Awatar użytkownika

Topic author
seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Hełmy

Post autor: seligow »

Dzięki, właśnie tak myślałem. Hełmy tak czy tak weźmiemy, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda...
Pozdrawiam
Starszy sikawkowy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat