Przerobienie belki obrotowej na LED

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
ravenlok
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 09 gru 2014, 16:49
Status: Offline

Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: ravenlok »

Witam. Druhowie mam pytanie czy ktoś z was przerabiał belkę obrotową na LED? Albo może zna firmę która zrobi to niedrogo a dobrze? Moja belka to Elektra LZP obrotowa
Awatar użytkownika

998pawel
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 sie 2005, 19:28
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: 998pawel »

ravenlok pisze:Witam. Druhowie mam pytanie czy ktoś z was przerabiał belkę obrotową na LED? Albo może zna firmę która zrobi to niedrogo a dobrze? Moja belka to Elektra LZP obrotowa
Ostatnio my żeśmy sobie przerobili taką belkę - małe koszty, trochę czasu i masz belkę ledową. Kupujecie sobie jakieś koguty ledowe wyciągacie z nich całą elektronikę montujecie w belkę i jazda.
Awatar użytkownika

Topic author
ravenlok
Posty: 41
Rejestracja: wt 09 gru 2014, 16:49
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: ravenlok »

998pawel pisze:
ravenlok pisze:Witam. Druhowie mam pytanie czy ktoś z was przerabiał belkę obrotową na LED? Albo może zna firmę która zrobi to niedrogo a dobrze? Moja belka to Elektra LZP obrotowa
Ostatnio my żeśmy sobie przerobili taką belkę - małe koszty, trochę czasu i masz belkę ledową. Kupujecie sobie jakieś koguty ledowe wyciągacie z nich całą elektronikę montujecie w belkę i jazda.
A masz jakiś filmik jak to wygląda po takiej modernizacji?
Awatar użytkownika

Mr_Magoo
Posty: 26
Rejestracja: pt 22 lut 2013, 10:45
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: Mr_Magoo »

Witam, od dłuższego czasu zajmuję się przerabianiem belek i kogutów na ledy, także myślę, że mogę coś doradzić w tym temacie. Osobiście nie polecam wyżej wymienionego sposobu, gdyż zwykłe, tanie koguty złożone są ze zwykłych chińskich diodek, których nie widać nawet w ciemny pochmurny dzień. Ja polecam moduły na diodach mocy(1 lub 3 watowe) z odpowiednio dobraną optyką. Jakiś czas temu robiłem takie przeróbki w swojej i kilku zaprzyjaźnionych jednostkach (moduły własnej konstrukcji właśnie na diodach led mocy, wysterowane mikroprocesorem). Moduł złożony z 12 diod mocy z optyką jest kilkanaście razy lepiej widoczny niż kogut złożony z ponad 100 zwykłych diod. Taka przeróbka nawet nie wychodzi jakoś specjalnie drogo. Najważniejsze jest to, że są bardzo dobrze widoczne w słoneczny dzień. Jak jesteś zainteresowany to mogę na pw podesłać filmik z przeróbki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
ravenlok
Posty: 41
Rejestracja: wt 09 gru 2014, 16:49
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: ravenlok »

Mr_Magoo pisze:Witam, od dłuższego czasu zajmuję się przerabianiem belek i kogutów na ledy, także myślę, że mogę coś doradzić w tym temacie. Osobiście nie polecam wyżej wymienionego sposobu, gdyż zwykłe, tanie koguty złożone są ze zwykłych chińskich diodek, których nie widać nawet w ciemny pochmurny dzień. Ja polecam moduły na diodach mocy(1 lub 3 watowe) z odpowiednio dobraną optyką. Jakiś czas temu robiłem takie przeróbki w swojej i kilku zaprzyjaźnionych jednostkach (moduły własnej konstrukcji właśnie na diodach led mocy, wysterowane mikroprocesorem). Moduł złożony z 12 diod mocy z optyką jest kilkanaście razy lepiej widoczny niż kogut złożony z ponad 100 zwykłych diod. Taka przeróbka nawet nie wychodzi jakoś specjalnie drogo. Najważniejsze jest to, że są bardzo dobrze widoczne w słoneczny dzień. Jak jesteś zainteresowany to mogę na pw podesłać filmik z przeróbki.
Pozdrawiam
Daj jakiś link do filmiku
Awatar użytkownika

Mr_Magoo
Posty: 26
Rejestracja: pt 22 lut 2013, 10:45
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: Mr_Magoo »

Witam, nie mogę znaleźć na komputerze filmiku belki ale mam filmik z przeróbki całego oświetlenia innego wozu (3 koguty halogenowe i 2 komplety lamp kierunkowych halogenowych przerobione na led - moduły dwupoziomowe po 12 diod led mocy 3W każda): https://www.youtube.com/watch?v=GGqlo5YTVrc . Zasada działania w belce i kogucie jest taka sama, tylko do belki warto dać więcej diod - chodzi o doświetlenie intersekcji. Ja stosuję moduły 18 lub 24 diodowe na stronę belki. Ilość diod, ich moc, tryb błysków (stroboskop, obrotowa, jak kierunkowskaz lub inne), kolor, napięcie i konstrukcję (budowa płaska, talerzowa, wielopoziomowa, słupkowa - te 4 wykorzystują kolimatory, paraboliczna - wykorzystuje zwierciadło paraboliczne...) można zrobić wedle życzenia. Diody mocy mają tą przewagę nad zwykłymi diodami, że dają bardzo silny strumień światła który dodatkowo ukierunkowany optyką jest w stanie przebić się przez silne światło słoneczne. Takie zjawisko praktycznie nie występuje przy zwykłych diodach (nawet przy bardzo dużej ich ilości). Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
ravenlok
Posty: 41
Rejestracja: wt 09 gru 2014, 16:49
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: ravenlok »

Mr_Magoo pisze:Witam, nie mogę znaleźć na komputerze filmiku belki ale mam filmik z przeróbki całego oświetlenia innego wozu (3 koguty halogenowe i 2 komplety lamp kierunkowych halogenowych przerobione na led - moduły dwupoziomowe po 12 diod led mocy 3W każda): https://www.youtube.com/watch?v=GGqlo5YTVrc . Zasada działania w belce i kogucie jest taka sama, tylko do belki warto dać więcej diod - chodzi o doświetlenie intersekcji. Ja stosuję moduły 18 lub 24 diodowe na stronę belki. Ilość diod, ich moc, tryb błysków (stroboskop, obrotowa, jak kierunkowskaz lub inne), kolor, napięcie i konstrukcję (budowa płaska, talerzowa, wielopoziomowa, słupkowa - te 4 wykorzystują kolimatory, paraboliczna - wykorzystuje zwierciadło paraboliczne...) można zrobić wedle życzenia. Diody mocy mają tą przewagę nad zwykłymi diodami, że dają bardzo silny strumień światła który dodatkowo ukierunkowany optyką jest w stanie przebić się przez silne światło słoneczne. Takie zjawisko praktycznie nie występuje przy zwykłych diodach (nawet przy bardzo dużej ich ilości). Pozdrawiam
A jaki jest koszt takiej przeróbki belki? I ile byś sobie policzyła za wymianę oświetlenia tak jak na tym filmiku?
Awatar użytkownika

Mr_Magoo
Posty: 26
Rejestracja: pt 22 lut 2013, 10:45
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: Mr_Magoo »

Witam, koszt wykonania modułów uzależniony jest w głównej mierze od mocy i ilości modułów (im więcej modułów tym cena za jeden spada). Napisz do mnie na PW to dogadamy szczegóły (moc, ilość diod i cena). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob 01 lip 2017, 14:38 przez Mr_Magoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wazbirtos
Posty: 9
Rejestracja: wt 21 lut 2017, 12:48
Status: Offline

Re: Przerobienie belki obrotowej na LED

Post autor: Wazbirtos »

No spoko dużo ci nie uczyni takie przerobienie a LED jednak zrobi robotę sam mam wszędzie ledowe światła i sprawdzjają się dobrze
her
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat