Radiostacja

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
marcin1
Posty: 42
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 17 maja 2007, 21:09
Lokalizacja: Przybroda
Status: Offline

Radiostacja

Post autor: marcin1 »

witam mam pytanie o radiostacje na woz bojowy stala czy mozna jakos pozyskac ze strazy panstwowej np.poznań
jaki jest koszt nowej radiostacji?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Z pozyskaniem z PSP może być problem - raczej wątpię żeby wymieniali te radiostacje.
Pozostaje zakup - chyba najtaniej wyjdzie jeśli kupicie w swoim zarządzie wojewódzkim. u nas sprzedają radiotelefony motorola GM 360 - bardzo dobre i niezawodne. Z resztą na naszym terenie GM 360 to taki mały standard - większość samochodów je ma.
Jeśli nie możecie kupić w zarządzie to trzeba szukać firm komercyjnych. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zakup gdzieś blisko miejsca swojego zamieszkania, np firmy obsługujące taksówkarzy moga mieć radia na pasmo strażackie. Inna opcja to zakup w firmach obsługujących straż pożarną - też na pewno mogą sprowadzić, tylko że tu może być problem z programowaniem, tzn jak będziecie chcieli wprowadzić jakieś zmiany to najpierw do firmy dla strażaków a potem i tak to trafi do jakiegoś serwisu i musi wrócić do Was a to trwa. Jeśli natomiast niesiecie radio sami do serwisu to programowanie trwa kilkanaście minut.

Oprócz motoroli możecie kupić inne radia np Kenwood (są też bardzo dobre, trochę tańsze, ma ja np firma Horpol) tylko, że warto jednak trzymać się jakiegoś standardu na waszym terenie (sprawdźcie jakich radiostacji używa PSP lub inne jednostki) - nie będzie kłopotów jeśli zechcecie przeprogramować radio kupić mikrofonoglośnik, dodatkowy głośnik (bardzo polecam bo ten który jest w radiu ma mała moc i nie słychać go za dobrze jak się jedzie alarmowo) czy np wykonać sterowanie z przedziału autopompy (też super sprawa).
orientacyjną cenę motoroli samochodowej dla straży masz tu: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=194246334.

Polska firma produkująca radiotelefony to Radmor, ale z jakiejś przyczyny nie wiem czemu praktycznie ich nie widać w straży.

Pozdrawiam, Sylwek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat