OSP przyjmie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
rip136
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 sie 2015, 14:10
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskie, powiat Lubelski, gm. Bełżyce
Status: Offline

OSP przyjmie

Post autor: rip136 »

Witam wszystkich. Po 20 latach całkowitej apatii i zaniedbania nasza straż wraca do życia. Zmieniliśmy zarząd, pozyskaliśmy członków, zdobyliśmy żuka i zaczynamy działać. Problem w tym że brakuje nam sprzętu i umundurowania. Poprzednie władze przepierdzieliły większość rzeczy nie zdejmując ich ze stanu, a na stanie w Urzędzie Gminy wszystko widnieje. Zaznaczam, iż tamtejsze władze nie są przychylne dla naszej OSP. Chcemy teraz to trochę poprostować jednak nie będzie to łatwe bez pomocy innych OSP. Dlatego właśnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zdobyciu używanego już Wam nie potrzebnego sprzętu. Jeśli któraś z Waszych straży posiada jakiś stary sprzęt, hełmy, czy zdekompletowane mundury zarówno galowe jak i koszarowe i zechciała by nam je przekazać to byli byśmy bardzo wdzięczni. Koszty transportu oczywiście pokrywamy my. Woj. Lubelskie i nie tylko. Z góry dziękuje

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: Rumcajs »

Witam!!
Najpierw co zrób to inwentaryzację (spis z natury ) co jest , a na oddzielnej kartce sprzęt zużyty zniszczony Inwentaryzację przeprowadź w co najmniej 3 osoby (niech tobą nie manipulują,) że coś jest u kogoś i przyniesie (nie ma w garażu nie ma sprzętu) Ja jeszcze po inwentaryzacji zrobiłem protokół przejęcia że nowy zarząd przejął to i to w takim stanie tyle tyle i tyle sprzętu proszę o wycofanie tego i podpiszcie się komisyjnie
Chodzi oto żeby nikt ci nie zarzucił kiedyś że wszystko było a ty roztrwoniłeś.

A drugą sprawą jest sprzęt nabywany (który jest dotowany, NOWY ) więc nie wiem czy jest sens prosić o coś co wiem że nikt ci dobrego nie da a i tak będziesz szukał na remont.

Skoro gmina się zgodziła podtrzymać OSP to niech trochę się wysilą przecież oni też mają korzyści z waszej działalności. Nie licz że wszystko kupisz w jednym roku bo to trwa nawet parę lat.

Pozdrawiam Serdecznie!!!

Topic author
rip136
Posty: 7
Rejestracja: czw 20 sie 2015, 14:10
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskie, powiat Lubelski, gm. Bełżyce
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: rip136 »

Sprawa trochę inaczej wygląda. Nam nie chodzi o sprzęt nowy piękny itd. Chodzi o to że musimy mieć niektóre rzeczy na sztukę (sztuka jest sztuka) żeby można było to ściągnąć komisyjnie ze stanu. Problem w tym, że żadnych ewidencji u nas nie było. Ta straż praktycznie nie funkcjonowała. Jedyna ewidencja to ta która jest w gminie. A z niej przez jakieś 20 lat nie było nic ściągane. A jedyna osoba którą można było pociągnąć do odpowiedzialności ostatnio zmarła. Zostali tylko sami młodzi, którzy nie mieli pojęcia jak to wszystko wygląda i jak powinno takie przejęcie rządów wyglądać łącznie ze sprawdzeniem stanów. Na ten moment nie mamy jakieś 70% tego co jest w ewidencji gminnej na stanie, a gmina straszy, że pociągnie nas do odpowiedzialności. Fakt daliśmy dupy przejmując ten burdel. Ale teraz nie zostało nam nic innego niż zebranie choć części brakującego sprzętu (nawet niekompletnego czy uszkodzonego) tylko po to żeby komisyjnie go zdjąć ze stanu. Najpierw musimy to naprostować, a dopiero później zdobywać nowy sprzęt potrzebny do akcji. Tak to wygląda.

Rumcajs
Posty: 28
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 20:53
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: Rumcajs »

Jak dla mnie to nie tędy droga!!!
Od kiedy jesteś w zarządzie osp skoro nie możesz się odciąć od starych układów
Zawsze przy jakiś zmianach wychodzą trupy z szafy więc lepiej się zabezpieczyć.
Jeśli masz świadków że zastaliście osp w takim stanie to nie bój się sądu, sprawa się komplikuje jeśli jeden z świadków był w zarządzie który manipulował w sprzęcie.
Z każdej sytuacji jest wyjście ale JA uważam że nie tak powinna być załatwiona ta sprawa!!!!
Pozdrawiam Serdecznie!!!

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: dzidzi998 »

A co kolego z takim czymś jak amortyzacja środków trwałych? Czy nikt wam nie mówił , że po jakimś czasie dany sprzęt się zamortyzuje i dany sprzęt ma zerową wartość i przechodzi na waszą własność. Spytaj się w Gminie o takową amortyzację tego czym dysponują rzekomo.

Topic author
rip136
Posty: 7
Rejestracja: czw 20 sie 2015, 14:10
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskie, powiat Lubelski, gm. Bełżyce
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: rip136 »

a widzisz. tego nie wiedziałem. Dzięki wielkie za podpowiedź. Jest to dla nas dobra opcja.

jarek455
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 17:30
Status: Offline

Re: OSP przyjmie

Post autor: jarek455 »

Czy oddawanie sprzętu nadal aktualne, czy macie wszystko czego potrzeba?
Redia.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat