Remont motopompy PO5 - przygotowanie do zawodów

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Ryszardbanera
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 06 maja 2016, 12:30
Status: Offline

Remont motopompy PO5 - przygotowanie do zawodów

Post autor: Ryszardbanera »

Witam wszystkich Druhów. Byłem strażakiem zawodowym przez 30 lat-w tym wykładowcą -instruktorem sprzętu pożarniczego w ośrodku szkolenia pożarniczego w Nysie,następnie w szkole podoficerskiej w Opolu. Od 30 lat prowadzę mały warsztat ślusarski zajmujący się również remontem motopomp pożarniczych i ich przygotowaniem do zawodów.Rozebrałem ich przez ten czas w drobny mak i złożyłem już chyba ponad 300szt.Przez kupę lat głowiłem się jak przerobić smoczek-by pompa zasysała jak najkrócej- niestety smoczek nigdy nie był stabilny.I w końcu po masie prób i błędów-dużej ilości zniszczonych podczas tych eksperymentów pomp zbudowałem pompę która zasysa bez użycia smoczka-samoczynnie -za każdym razem w czasie do 3sekund.Motopompa nie ma żadnych widocznych zewnętrznych przeróbek-dlatego nikt w czasie zawodów nie ma prawa wnosić zastrzeżeń.Czas od wrzucenia smoka do wody do pojawienia się wody na pyszczkach-to 17-18sek.Takich motopomp przez ostatnie kilka lat zbudowałem-wyremontowałem ok 30 szt.Nie będę się rozpisywał na forum o detalach-jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem zapraszam do rozmowy-udzielę szczegółowych informacji -tel.784015004.Zapraszam do obejrzenia filmiku demonstrującego działanie motopompy. Link mojej pompy na YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=NB8bQoUeb98

marcint2333m3
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 kwie 2017, 22:45
OSP (gm., woj.): osp ksrg najlepsza
Status: Offline

Re: Remont motopompy PO5 - przygotowanie do zawodów

Post autor: marcint2333m3 »

Witam , jak pan rozwiązał chłodnice w motopompie ? prosze o szczegółowy opis . pozdrawiam
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: Remont motopompy PO5 - przygotowanie do zawodów

Post autor: mario-1306 »

Na nasze nie szczęście kupiliśmy od pana Ryśka pompę po kilku próbach się rozsypała, pisałem do pana Ryśka ale zero było odzewu, więc rozebrałem i to co zobaczyłem to był szok. Pompę sam musiałem od nowa przerobić. Może wiedzę pan posiada, ale poza wycięciem chłodnicy nic nie było zrobione.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat