Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
_Strażak_19_
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 25 paź 2015, 15:45
Status: Offline

Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: _Strażak_19_ »

Witam,chciałem zapytać co będzie lepszym wyborem zakup radiostacji przenośnej czy skanera? Oczywiście w grę wchodzi tylko nasłuch :) budżet to około 200 - 300 zł :/ czy w tej cenie zakupię coś porządnego?

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: strazaksam998 »

Radiostacja nasobna ma zarówno nasłuch jak i nadawanie więc nie możesz jej używać w domu. Kup sobie skaner częstotliwości, zrób jakąś antene na dach i bedziesz zadowolony

czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: czarnykoń »

kup sobie stacje nadawczo odbircza ze skanerem oczywiscie jeslinie masz uprawnienień nadawac nie powinieneś ,chyba że w zytuacji wyższej konieczności

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: strazaksam998 »

czarnykoń pisze:kup sobie stacje nadawczo odbircza ze skanerem oczywiscie jeslinie masz uprawnienień nadawac nie powinieneś ,chyba że w zytuacji wyższej konieczności
Nie może nawet używać takiego urządzenia mimo że nie będzie nadawał. I nie ma wyższej konieczności.

czarnykoń
Posty: 17
Rejestracja: sob 30 kwie 2016, 17:00
OSP (gm., woj.): Wiązowna Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: czarnykoń »

Szanowni koledzy macie rację jesli chodzi o przepisy korespondencji są mi znane bo przez 9 lat bylem nawigatorem a pózniej przez 15 lacznościowcem w WP co do stanu wyższej koniczności to takowy jednak istnieje i to wróznych aspektach naszego życia. :D

wojtek-dzpl
Posty: 31
Rejestracja: śr 13 mar 2013, 10:04
OSP (gm., woj.): Jawiszowice ,małopolskie
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: wojtek-dzpl »

[quote] Art. 208
1. Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny w wysokości do 1.000 złotych.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa w sposób uporczywy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
3. Sąd może orzec przepadek urządzeń przeznaczonych lub służących do popełnienia czynu określonego w ust. 1 i 2, chociażby nie stanowiły one własności sprawcy.
4. Sąd orzeka przepadek urządzeń przeznaczonych lub służących do popełnienia czynu określonego w ust. 1 i 2, chociażby nie stanowiły one własności sprawcy, jeżeli ich używanie zagraża życiu lub zdrowiu człowieka. Przepis art. 195 Kodeksu karnego wykonawczego stosuje się niezależnie od wartości przedmiotów, których przepadek orzeczono.
5. Orzekanie w sprawach o czyny, o których mowa w ust. 1, następuje w trybie przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.[/quote]


Tylko skaner !
Awatar użytkownika

noaraf
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 lut 2013, 08:06
OSP (gm., woj.): Wejherowo, pomorskie
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: noaraf »

Jak na niewielki dystans - FA100 wystarczy. To prosty, podstawowy skaner wielopasmowy robiony de facto przez Maycoma. Sam taki mam i polecam ;)
pzdr, G.

Mati11
Posty: 1
Rejestracja: śr 20 kwie 2016, 12:00
OSP (gm., woj.): Wałczewo, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: Mati11 »

Lepiej kup skaner, w tej kategorii cenowej powinieneś coś znaleźć.

matek804
Posty: 12
Rejestracja: czw 05 maja 2016, 22:22
OSP (gm., woj.): Wola (chm. rze)
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: matek804 »

A co gdy mam radyjko z nadawaniem ale przy konkretnych kanałach taką możliwość sobie zablokowałem? :D

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Zakup radiostacji przenośnej czy skanera?

Post autor: strazaksam998 »

matek804 pisze:A co gdy mam radyjko z nadawaniem ale przy konkretnych kanałach taką możliwość sobie zablokowałem? :D
w świetle prawa nie możesz używać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat