Tabletw kabinie jako nawigacja

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Luis
Posty: 51
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: Luis »

Witam
Jak wiemy terminale statusów są drogie i nie zawsze działają tak jak byśmy chcieli (nawigacja).
Ostatnimi czasy zastanawiałem się nad rozwiązaniem takim jak Tablet (Android) z mapami OSM + zewnętrzna antena GPS (gdyby wbudowana w tablet antena była za słaba).
Takie rozwiązanie pozwalało by na posiadanie dokładnych mapa z numerami mieszkań oraz pobliskich hydrantów po zainstalowaniu nakładki. Aplikacja darmowa nie trzeba dostępu do internetu.

Może ma ktoś już tak zrobione u siebie w jednostce i jak taki zestaw sprawuje się w terenie ?

Echo
Posty: 4
Rejestracja: pt 25 lut 2011, 18:47
OSP (gm., woj.): Biłgoraj-lubelskie
Status: Offline

Re: Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: Echo »

Mamy tablet Yoga 10". Przydatna nawigacja na drogach asfaltowych bo jeździmy na drugie województwo. Nawigacja w terenie (las, nieużytki,pole) słabo bo niedokładnie bez dróg polnych.Z tego co się orientuje może działać jak w samochodach PSP. Trzeba wykupić system za około 700 zł i dodać, pozmieniać porty com na 32 w urządzeniu (nie mam wiedzy jak ale podobno nie jest to trudne). Pozdrawiam «***

Topic author
Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: Luis »

Mapy OSM są jedne z najdokładniejszych i posiadają drogi polne, a jeśli ich nie ma to zawsze można dodać.
Wiem że występują problemy z zasięgiem w lasach i gęstej zabudowie dlatego chce tez zamontować antenę GPS na USB koszt to jakieś 130 zł.
Jest też możliwość w przyszłości wykupienia aplikacji (Terminal-ST) ale oczywiście generuje to dodatkowe koszta.

artur43
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 kwie 2017, 12:59
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: artur43 »

to jest na pewno dobry pomysł

Topic author
Luis
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: Luis »

Jakie tablety posiadacie u siebie i jak się sprawują ?

Fryderyk
Posty: 397
Rejestracja: pn 19 wrz 2022, 15:44
Status: Offline

Re: Tabletw kabinie jako nawigacja

Post autor: Fryderyk »

Kwestia tego, jakie systemy mogłyby okazać się najkorzystniejsze w ramach usprawnienia przejazdów w ramach zaplanowanych tras w firmach spedycyjnych. Nie dziwi mnie to, że coraz częściej wykorzystywane bywają różne systemy wspierające, takie jak OBU e-TOLLgps. myślę, że przy dłuższych trasach może być to bardzo korzystną opcją. W końcu możliwość przejazdu przez bramki autostradowe dzięki płatnościom bezkontaktowym, może mieć spory wpływ na oszczędność czasu. Ktoś z Was orientuje się, jak wygląda to w praktyce?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat