Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Natalka199008
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 23 kwie 2017, 17:21
OSP (gm., woj.): OSP Brąswałd( Dywity, Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: Natalka199008 »

Nasza jednostka planuje odkupić samochód pożarniczy od innej jednostki i stąd pytanie czy istnieje jakieś wiekowe kryterium jeśli chodzi o wprowadzenie pojazdu w podział?

eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: eljotnes »

nie ma takich wymagań, szybciej mogły by być wątpliwości gdyby to był zakup używanego z zagranicy, to ktoś mógłby się czepnąć np. świadectwa CNBOP, ale to już inna dyskusja :)

Topic author
Natalka199008
Posty: 3
Rejestracja: ndz 23 kwie 2017, 17:21
OSP (gm., woj.): OSP Brąswałd( Dywity, Warmińsko-Mazurskie)
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: Natalka199008 »

Samochód zakupowany jest w Polsce
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: Feniks »

To, że kupowany w Polsce nie zmienia faktu, że może nie mieć certyfikacji CNBOP - zwróćcie na to uwagę przed zakupem, bo potem możecie nie być w stanie wprowadzić go do podziału bojowego.

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: akbeg1899 »

My w poprzednim roku kupowaliśmy auto w Polsce z 1978 roku. Było to auto sprowadzone do Polski w 2007 roku tuż przed wejściem w życie przepisów o CNBOP dotyczących aut z zagranicy(rozporządzenie MSWiA weszło w życie w sierpniu 2007-rozporządzenie z czerwca 2007). Z tego co wiem, auto nie może zostać zdjęte z podziału i wtedy nie ma problemu z wprowadzeniem takiego auta do podziału. Gorzej jest jak wycofane jest auto z podziału, zakupi się takie i będzie chciało się wprowadzić do podziału i będzie to problem(dotyczy nawet naszych starych Jelczów). Jeżeli się mylę to poprawcie.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: Feniks »

Też słyszałem o takim podejściu, ale ono nie zawsze i nie wszędzie działa - z tego co mnie dochodzą słuchy to KG - który nie czarujmy się - jest bardzo anty-OSP - podobno tępi takie praktyki. U nas w okolicy już nikt nawet nie rozważa zakupu auta bez certyfikatu, bo u nas takie obejście już nie działa ;/

stefan429
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 09:55
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Czy jest określony wiek samochodu który można wprowadzić w podział?

Post autor: stefan429 »

według mnie na pewno tak
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat