Agregat prądotwórczy

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
klepi
Posty: 53
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Agregat prądotwórczy

Post autor: klepi »

Witam
Moje OSP planuje zakupić agregat prądotwórczy, ma on służyć przede wszystkim pod maszt oświetleniowy który ma być kupowany za kilka miesięcy.Nie pytajcie czemu ta kolejność bo to dłuższa historia. myślę o zakupie Agregat prądotwórczy Honda EA 3000 i chodzi o to czy to dobry pomysł na taki sprzęt dla OSP. Czy jest potrzebny dla jednostki OSP sprzęt z stabilizacją, ten nie ma. Może ktoś ma jakieś doświadczenie czy to dobry sprzęt i ogólnie jaki jest najbardziej optymalny dla OSP.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Agregat prądotwórczy

Post autor: Sylwek »

Agregat będziecie używać w różnych sytuacjach. Jakiś czas temu czytałem na stronie jednej KP PSP (nie pamiętam gdzie i nie potrafię odszukać) o wykorzystaniu agregatu do zasilania respiratora lub tego typu urządzeń medycznych po nawałnicach. Warto zawczasu przewidzieć taką konieczność i w miarę możliwości jednak kupić agregat ze stabilizowanym napięciem.

jjusti18
Posty: 174
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 22:51
OSP (gm., woj.): Ośrodek Straży Pożarnej
Status: Offline

Re: Agregat prądotwórczy

Post autor: jjusti18 »

Tak, taki agregat to naprawdę świetna sprawa i przydatny w najróżniejszych sytuacjach. My z mężem mamy własną firmę i właśnie stwierdziliśmy, że też zakupimy. Nawet już znalazłam całkiem solidny agregat prądotwórczy https://www.castorama.pl/produkty/narze ... orcze.html . Tak myślę, że to naprawdę rewelacyjna oferta ponieważ i cena jest dobra i sprzęt mocny oraz wydajny.

Topic author
klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Agregat prądotwórczy

Post autor: klepi »

To teraz pytanie jaki kupić agregat z stabilizacją w okolicach 2,5 tyś max 3 tyś . ten Hondy kosztuje prawie 3,4 tyś i braknie mi raczej troche a kasę muszę wydac w 2 tygodnie. Ma ktoś jakiś dobry pomysł

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Agregat prądotwórczy

Post autor: Sylwek »

Jeśli ze względu na cenę masz do wyboru oryginał bez stabilizacji i podróbę z pseudostabilizacją to ja jednak bym wybrał markowy produkt.
Będzie trzeba pamiętać, żeby wrażliwej elektroniki nie zasilać a w razie konieczności poinformować właściciela urządzenia najlepiej na piśmie o tym jaki mamy agregat i że jest ryzyko uszkodzenia. Dla ograniczenia przepięć warto stosować się do zaleceń - obciążać agregat po wstępnym podgrzaniu, nie przeciążać, unikać nagłych zmian obciążenia jak zasila się czułą aparaturę (np odłączenie jakiegoś czajnika). U nas zauważyłem też, że pojawiają się przepięcia które uszkadzają żarniki halogenowe w lampach jak się kończy paliwo i pojawiają się wahania obrotów. Palniki wtedy widocznie przygasają i rozświetlają się kilka razy no i od czasu do czasu któryś tego eksperymentu nie przeżyje. Od kiedy pilnujemy stanu paliwa w czasie pracy i odłączamy lampy zanim się paliwo skończy nie mieliśmy żadnej awarii żarnika.

PS: Tego głąba z agencji reklamy oczywiście olej.
jjusti18 pisze:Tak, taki agregat to naprawdę świetna sprawa i przydatny w najróżniejszych sytuacjach. My z mężem mamy własną firmę i właśnie stwierdziliśmy, że też zakupimy. Nawet już znalazłam całkiem solidny agregat prądotwórczy [...]
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat