zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
dawid_a
Posty: 162
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: dawid_a »

witam

pytanko

zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie - jak to umotywować - konkretne przykłady działań mające scisly związek z ratowaniem zycia/mienia itp.

tak do wniosku to potrzebuję.

tych którzy to przerabiali prosze o pomoc bo na szybko to potrzebuję.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: Artur »

Witam!
A jak to ma być piła??? do drewna czy do cięcia stali i betonu??? Obie mają zastosowanie przy ratowaniu ludzi i mienia podczas akcji gaśniczych czy wypadków. Mogą też służyć do udrażniania przejazdu na drogach oraz dużo jeszcze można wymieniać na temat zastosowania pił w akcjach.
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

młodyyzf
Posty: 6
Rejestracja: pn 08 gru 2008, 22:40
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: młodyyzf »

Z tego co mi wiadomo to Jednostki w krajowym systemie ratowniczym powinny być zaopatrzone w taki sprzęt. Piła do drewna i do cięcia stali powinna się znajdywać w takich jednostkach, niedawno była o tym mowa na zebraniu w mojej jednostce.
!!!_MŁODY_!!!

Topic author
dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: dawid_a »

piła do drewna.
tego brakuje nam na samochodzie.
jednostka spoza systemu.
zastosowanie kazdej pily znam i chyba kazdą miałem w ręku a tą od drewna robiłem różne rzeczy bo od ponad 8 laty uzytkuję prywatnie.

chodzi o dobre umotywowanie wniosku.
nie idzie mi o rady gdzie powinna być czy ze jest wpisana w w wymogach dla glm8 itp tylko konkretnie jak umotywowac wniosek ze jest to potrzebne do ratownictwa.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: Sylwek »

Podaj przykłady zdarzeń i akcji z Twojej okolicy. Jakieś nawałnice i wichury. Przeszukaj net żeby mieć konkretne daty zdarzeń o których pisała prasa. Może jakieś interwencje jednostek straży pożarnej Waszej gminy albo Wasze w zdarzeniach z Waszej okolicy? U nas na terenie gminy zdarzały się wyjazdy jednostek spoza KSRG w czasie takich zdarzeń gdzie druhowie zabierali prywatne pilarki na samochód i jechali oczyszczać drogi w swoich miejscowościach. To potem przekonywało władze gminy, że taki sprzęt jest niezbędny i chyba już wszystkie jednostki, które wnioskowały to pozyskały pilarki.


U nas opłacało się kupić pilarki z dotacją Związku - są markowe i kosztują dużo mniej niż z w sklepie (naprawdę nie są to już duże kwoty).

Topic author
dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: dawid_a »

Sylwek pisze: w czasie takich zdarzeń gdzie druhowie zabierali prywatne pilarki na samochód i jechali oczyszczać drogi w swoich miejscowościach.
tak robimy od dawna ale jak coś się stanie to będzie przejechane ze się tak wyrażę.
poza tym są to prace porządkowe - przywracanie drożności dróg itp a nie bezpośrednie ratowanie życia lub mienia.
papierów nie skladam do Związku ... - dluga historia.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: Sylwek »

To, że używacie prywatnych to najlepszy przykład, że są Wam niezbędne.

hmmm ratowanie życia przy pomocy pilarki do drzewa to trzeba by było bardzo fantazjować o samochodach z pasażerami przywalonych drzewem - czasem się zdarza.
Bardziej likwidowanie MZ w postaci powalonego na jezdnię drzewa - ze 2 razy widziałem utalentowanych kierowców, którym nie udało się wyhamować i uszkodzili auta. Jakaś kręta droga może?

Jak nie związek to może zarząd dróg... oni pilarek mają sporo bo czasem robią przecinki. Może oddadzą Wam tylko w użytkowanie? W końcu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to ich podstawowy obowiązek - straż niejako robi to prewencyjnie, żeby nie było wypadków i żeby ewentualnie karetki mogły jeździć.

jak będziecie kupować to uważajcie na podróby - znajomy dał się naciąć na taką pilarkę oklejoną znaczkami Husqvarny - trochę tania była i straszny złom, bez możliwości zdobycia części do naprawy.
http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=5333

Topic author
dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: dawid_a »

Sylwek pisze:To, że używacie prywatnych to najlepszy przykład, że są Wam niezbędne.
Jak nie związek to może zarząd dróg... oni pilarek mają sporo bo czasem robią przecinki. Może oddadzą Wam tylko w użytkowanie? W końcu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to ich podstawowy obowiązek - straż niejako robi to prewencyjnie, żeby nie było wypadków i żeby ewentualnie karetki mogły jeździć.
oddanie w użytkowanie nie przejdzie - młodemu wójtowi takie zabawy się nie widzą a ja na chwilę obecną nie mam czasu drzeć koty o to.
jak będziecie kupować to uważajcie na podróby - znajomy dał się naciąć na taką pilarkę oklejoną znaczkami Husqvarny - trochę tania była i straszny złom, bez możliwości zdobycia części do naprawy.
http://www.husqvarna.pl/node1589.aspx?_newsid=5333
zakup w sklepie firmowym - tylko i wyłącznie, zresztą tam gdzie brałem swoją piłę i kosę.


thx

Wojtek
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 mar 2009, 01:24
Status: Offline

Re: zastosowanie piły spalinowej w ratownictwie

Post autor: Wojtek »

A jaka spalinówka najlepsza?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat