Aparaty Powietrzne w jednostce OSP

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
kamil
Posty: 39
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 13:24
Lokalizacja: OSP Czy¿ew
Status: Offline

Post autor: kamil »

Cze¶æ po wielu opiniach o aparatach powietrznych uwa¿am ¿e najlepsze bêda aparaty Auera na stronie www.kadimex.pl mo¿na wybraæ sobie taki aparacik za rozs±dn± cenê i wed³ug uznania.
Narazie tzrymajcie sie koledzy.
królik

bax
Posty: 23
Rejestracja: czw 22 wrz 2005, 16:26
Status: Offline

Post autor: bax »

witam, mam tanio do sprzedania 2 kompletne podciśnienoowe APS-2 fasera te z lat 80-tych. Absolutnie sprawne. Z resztą dalej powszechnie użytkowane w środowisku jednostek OSP.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

My zapotrzebowaliśmy w Zarządzie Wojewódzkim dotację na 2 aparaty powietrzne z maskami wpinanymi do kasków AUER F 200 i z tego co wiem wszystko się uda. Odezwę się jak sprawa się zakończy.

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

po zakupie aparatów powietrznych przez naszą jednostkę, wystąpiliśmy do kpmendy powiatowej PSP o przeszkolenie strażaków. Odpowiedż była odmowna. Mósieliśmy za szkolenie zapłacić z własnej kieszeni jednemu z ośrodków szkoleniowych. Należy pamiętać że do każdego aparatu trzeba zakupić sygnalizator bezruchu oraz linkę ratowiczą. Przegląd tygodniowy robimy we własnym zakresie. mamy podpisaną umowę z jedną z firm zajmujących sie konserwacją urządzeń, która zajmuje sie wszystkim oprócz przeglądu tygodniowego, butle napełniamy w jednostce PSP nieodpłatnie choć początkowo chcieli brać od nas opłaty.
aparaty powietrzne w naszej jednostce są używane kilkanaście razy w roku.
Bardzo przydatne jest zamontowanie aparatów w kabinie strażackiej samochodu, tak by w czasie dojazdu do akcji już można było się w nie ubierać, ale mocowanie do aparatów przewyższa koszt zakupu aparatu wraz z sygnalizatorem bezruchu i maską,
Pomiomo wszystko to urządzenie jest niezbędnę w jednostce straży pożarnej i zachęcam do jego zakupu

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

Witam
Mam pytanko może ktoś wie ile kosztuja same maski do aparatów powietrznych ??
pozdrawiam
Łukasz

______________________
www.ospcharzykowy.prv.pl

bax
Posty: 23
Rejestracja: czw 22 wrz 2005, 16:26
Status: Offline

Post autor: bax »

Zwykła maska do aparatów podciśnieniowych ok. 600 zł a do nadciśnieniowych trochę ponad 1000 zł.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

Pozdrawiam.
Z własnego doświatczenia wiem że ze stron firmowych, czy rozmów telefonicznych niewiele można zyskać. Poprostu przedstawiciele takich firm niebdzo wiedzom czy mają doczynienia z potęcjalnym klijentem. Najlepszy jest kątakt osobisty w siedzibie Firmy. My dwa lata temu dostaliśmy pieniądze na zakup dwóch aparatów z KSRG, pojechaliśmy do firmy. Po długiej rozmowie udało się nam wynegocjować zakup trzech kompletnych aparatów z maskami oraz na co nie liczyliśmy butle kompozytowe. Wcześniej przez telefon oferowano nam zakup tylko dwóch aparatów. Tak więc lepiej zdobyc adres i udać się osobiście.

Mam nadzie, ża pomogłem.
:wink:

osp-sikawa
Posty: 34
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: osp-sikawa »

Nie znam się na tym za bardzo, ale u nas w Łodzi wszystkie aparaty zakupowane są w firmie Fenzy i o ile dobrze się orientuje jest ona jedna z najtańszych w Polsce :wink:
www.ospsikawa.republika.pl <---- Zapraszamy na nową stronę :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat