Powiadamianie na telefon o alarmie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
LAJOSZ
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 14 sie 2009, 14:14
Status: Offline

Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: LAJOSZ »

Witam Druhów
Nasza jednostka jest zainteresowana zakupem systemu powiadamiana o alarmie na telefon system firmy Digitex DTG -53 czy ktos z was korzysta z tego i czy jest zadowolony i jak można prosze o podanie kosztów utrzymania takiego systemu w
celu przedstawienia inf. do Wójta o ewentualnych kosztach
Sam zakup tj. 940 zł netto postaramy się wydać z środków własnych

cisu
Posty: 11
Rejestracja: czw 02 mar 2006, 18:30
Lokalizacja: Kosów
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: cisu »

Witam.

Posiadamy taki terminal w naszej OSP, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne to nie można ich jednoznacznie określić. Wszystko zależy od konfiguracji terminala czy będzie on wysyłał smsy czy dzwonił. Koszty zależą również od tego ile osób chcecie powiadamiać oraz od tego w jakich sieciach będą to telefony, i jak często będziecie alarmowani. Można obliczyć średni koszt alarmowania przeliczając koszty wysłania smsa razy ilość strażaków i raz ilość wyjazdów. Do terminala możecie włożyć za równo kartę Prepaid jak i abonament.
Pozdrawiam

Topic author
LAJOSZ
Posty: 10
Rejestracja: pt 14 sie 2009, 14:14
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: LAJOSZ »

Ok dzięki za podpowiedź
Teraz tylko czeka nas rozmowa z Wójtem . mysle że się uda
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: misiu8514 »

Witam.
Tak się składa iż posiadamy w naszej jednostce DTG-53 od października zeszłego roku. Co do sprawowania to wszystko zależy od zasięgu sieci komórkowej z jakiej bedziecie mieć kartę(my wybraliśmy play ponieważ szybko działa ale ma zasięg tylko 13% w przeciwieństwie do ery która ma u nas 94% ale przez erę wolno to idzie, z opłatami wygląda to tak: my zapłaciliśmy 30 zł na rok (1 doładowanie) i ustawiłem że do każdego dzwoni terminal przez ok.10 sek(można smsy ale wtedy z konta kasuje i w przypadku mojej jednostki to się nie sprawdza bo nie każdy reagował na smsy, a zmieniłem na clip i jest ok, jedyny problem to zasięg bo czasem ma jakieś problemy, ale sie sprawdza i narazie zakup sie zwrócił. jesli u ciebie lepiej śmiga era to wez ere(najlpeiej pobrowac z kartami od telefonow) abonament 15 zl/mc,heyah 20 zl/mc(nie polecam wolno to idzie), plus 15 zl/mc, play 2,5 zl/mc( 30zł:12mcy) mozna wpisać sporo osób ale w praktyce to 10 i styknie bo zanim ten ostatni dostanie clipa to syrena skonczy wyc i pocałuje wrota po was. Koszt montażu do dogadania, nie będe strzelał bo u nas to było jako całośc bo syrenę przenosiliśmy w inne miejsce oraz całe DSP więc całkiem inne koszty. pozdrawiam.

DawidS
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01 sie 2010, 22:39
OSP (gm., woj.): OSP Tuszyma, Podkarpacie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: DawidS »

Bardzo dobra rzecz, jak ktoś ma możliwość zakupienia takiego sprzętu to niech się nie waha. U nas jest jeszcze ten model, co wysyła smsy po kolei, ale wtedy poprostu trzeba wiedzieć komu jest to potrzebne a komu tylko po to żeby potem zadzwonić z zapytaniem "co się paliło?" i wtedy dodać numery w dobrej kolejności.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: kamil237 »

Bardzo dobra rzecz, jak ktoś ma możliwość zakupienia takiego sprzętu to niech się nie waha. U nas jest jeszcze ten model, co wysyła smsy po kolei, ale wtedy poprostu trzeba wiedzieć komu jest to potrzebne a komu tylko po to żeby potem zadzwonić z zapytaniem "co się paliło?" i wtedy dodać numery w dobrej kolejności.
Kolego @DawidS a mógłbyś mi napisać który model terminala GSM nie wysyła smsów po kolei tylko jak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi wysyła je wszystkie na raz? Czyżby był dostępny terminal z możliwością pakietowego wysyłania wiadomości tekstowych? Jeżeli tak to poproszę chociaż o podanie modelu i producenta...
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

DawidS
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01 sie 2010, 22:39
OSP (gm., woj.): OSP Tuszyma, Podkarpacie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Powiadamianie na telefon o alarmie

Post autor: DawidS »

Gdy będę w remizie, to przy okazji dopytam się o to, bo wiem że jest plan wymiany obecnego systemu na właśnie taki który jak sam powiedziałeś wysyła smsy pakietowo i dodatkowo włącza światło w garażu sprężarki itp.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat