Nowoczesny sprzęt strażacki

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Dokonując zakupu nowego sprzętu kieruję się:

tylko najniższą ceną
0
Brak głosów
tylko najniższą ceną
0
Brak głosów
najczęściej najniższą ceną, choć chcę mieć dobry sprzęt
2
11%
najczęściej najniższą ceną, choć chcę mieć dobry sprzęt
2
11%
stosunkiem ceny do jakości ze wskazaniem na cenę
0
Brak głosów
stosunkiem ceny do jakości ze wskazaniem na cenę
0
Brak głosów
stosunkiem ceny do jakości ze wskazaniem na jakość
0
Brak głosów
stosunkiem ceny do jakości ze wskazaniem na jakość
0
Brak głosów
najpierw wybieram jakość, potem szukam dobrej ceny
5
26%
najpierw wybieram jakość, potem szukam dobrej ceny
5
26%
wybieram jakość nawet kosztem niewielkiej dopłaty
0
Brak głosów
wybieram jakość nawet kosztem niewielkiej dopłaty
1
5%
jakość jest dla mnie najważniejsza
2
11%
jakość jest dla mnie najważniejsza
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Topic author
Grzegorz Latek
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Nowoczesny sprzęt strażacki

Post autor: Grzegorz Latek »

witam,
z pewnością marzeniem każdego strażaka jest dobre wyposażenie w sprzęt i ubranie najogólniej mówiąc. Rzeczywistość często weryfikuje jednak te marzenia i zmusza do zakupów po prostu tanich. Ale czy to się tak naprawdę opłaca? Bo jeśli sprzęt kupiony za kwotę powiedzmy 1000 zotych ma słyżyć 2 lata a sprzęt za 1200 zl będzie słuzył powiedzmy 3 - 4 lata, to gdzie jest oszczędność w kupowaniu najtańszego sprzętu?
Zauważam, że świadomość użytkowników w ostatnich latach zmienia się na korzyść zakupu lepszego jakościowo sprzętu, co uważam osobiście za dobry prognostyk dla skuteczności działań ratowniczo-gaśniczych, bezpieczeństwa strażaków-ratowników oraz osób poszkodowanych i ich mienia. Jak to widzą sami strażacy?
Wiem, że temat jest trudny i może wzbudzić wielkie emocje. Zapraszam do konktruktywnej dyskusji oraz wzięcia udziału w ankiecie.