CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
998
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: 998 »

Pewnego czasu wychodziły one razem z aparatami ODO dotowanymi ze ZOSP RP, nasza jednostka posiada 4 takie czujniki bezruchu i ostatnio jeden z nich przestał działać...
... oczywiście pierwsze co sprawdziliśmy baterię i okazało się że to jest grubsza sprawa, trzeba dać czujnik do serwisu... i tu zaczął się problem po wielu telefonach do różnych firm (także do MSA Polska) okazało się że w polsce nikt tego czujnika nie serwisuje, trzebaby było wysłać bezpośrednio do producenta czyli do Anglii a w sumie koszt przewyższyłby wartość całego nowego czujnika...
Po rozmowie z MSA Polska wynika że czujnik warty ok. 800zł (bez sprawdzenia przyczyny awarii) można wyrzucić do śmieci.
Dodam że czujnik przestał wydawać sygnał dźwiękowy, tylko ledwo słychać sygnał.
- w związku z tym mam pytanie czy zna ktoś firmę która mogłaby chociaż spróbować naprawić ten czujnik ?
- a może ZOSP zainteresuje się czy sprzedawane w ich sklepach towary warte są zakupu, bo po co nam towar którego nie można później naprawić, serwisować ?!
Załączniki
fireflyii.jpg
fireflyii.jpg (7.86 KiB) Przejrzano 6093 razy
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: Artur »

.. oczywiście pierwsze co sprawdziliśmy baterię i okazało się że to jest grubsza sprawa, trzeba dać czujnik do serwisu...
o co chodzi z tym co napisałeś??? wymiana baterii w serwisie?? wystarczy klucz ampulowy i nowa bateria R9. mamy takie sygnalizatory i tak też się jeden zachowywał ale wymiana baterii i przedmuchania go powietrzem sprężonym pomogło mu. A dla ciekawość napiszę że znalazłem coś ciekawego: CNBOP wydał decyzje w sprawie: Sygnalizator bezruchu typ Fire Fly II i Fire Fly II z czujnikiem temperatury Decyzja z dnia 01.04.2010 o cofnięciu świadectwa dopuszczenia na wniosek właściciela dokumentu czyli firmy MSA-AUER Polska Sp. z o.o. Tylko ciekawe czemu właśnie dalej sprzedają te sygnalizatory????
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Topic author
998
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: 998 »

Sprawdzaliśmy na nowej baterii i żadnej reakcji.
Dzisiaj będę rozmawiał z ZOSP i zobaczę czy udzielą mi informacji co do serwisowania w polsce zakupionego towaru w związkowym sklepie.
Wygląda na to że straż pożarna musi przejść np. na czujniki SUPER PASS II które można bezproblemu serwisować w Polsce, tylko szkoda że trzeba przekonać się samemu i stracić pieniądze bo potężna firma MSA nie możę naprawiać własnego towaru w Polsce... a FIREFLY II MSA powinniśmy zacząć wycofywać bo to kolejna porażka asortymentu ze sklepu ZOSP...

Topic author
998
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: 998 »

Artur pisze: A dla ciekawość napiszę że znalazłem coś ciekawego: CNBOP wydał decyzje w sprawie: Sygnalizator bezruchu typ Fire Fly II i Fire Fly II z czujnikiem temperatury Decyzja z dnia 01.04.2010 o cofnięciu świadectwa dopuszczenia na wniosek właściciela dokumentu czyli firmy MSA-AUER Polska Sp. z o.o. Tylko ciekawe czemu właśnie dalej sprzedają te sygnalizatory????
Sprawdziłem to co napisałeś w wykazie cofniętych świadectw dopuszczenia:
nr świadectwa dopuszczenia - 0039/2007
Wyrób - Sygnalizator bezruchu typ Fire Fly II i Fire Fly II z czujnikiem temperatury
Producent - GENTECH INTERNATIONAL LIMITED GIRVAN, AYRSCHIRE, Scotland KA26 9PS Wielka Brytania
Wnioskujący - MSA AUER POLSKA Sp. z.o.o. ul Wschodnia 5A 05-090 RASZYN
Uwagi - Decyzja z dnia 01.04.2010 o cofnięciu świadectwa dopuszczenia na wnosek właściciela dokumentu.

Widocznie MSA wycofało z produkcji i sprzedaży te modele czujników bezruchu, tylko dziwne jest że niektóre sklepy jeszcze sprzedają te czujniki mimo wycofania świadectwa dopuszczenia.

A i troche poszperałem i znalazłem że na tą chwilę tylko dwa rodzaje czujników posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP na dzień 18.04.2011r. :

Numer certyfikatu - 0038/2007
Nazwa - Sygnalizator bezruchu SUPER PASS II typ SP II M I SP II H (z opcją wykrywania temperatury)
Producent - GRACE INDUSTRIES, INC
305 BEND HILL ROAD
Fredonia PA 16124
tel.: 0017249629231;
Zgłoszony przez - DELTA SERVICE Stanisław Echilczuk, Iwona Kuziuk, Robert Wargenau Spółka Jawna
ul. Marecka 66
05-220 ZIELONKA k/Warszawy
Data wydania - 2007-11-30
Ważny do - 2012-11-29

oraz

Numer certyfikatu - 0529/2009
Nazwa - Sygnalizator bezruchu typ: MotionSCOUT K-UK MotionSCOUT K-T-UK <Świadectwo zaktualizowano zgodnie z nowelizacją WTU>
Producent - MSA AUER GmbH
Thiemannstrasse 1
D-12059 Berlin
Zgłoszony przez - MSA Safety Sp. z o.o.
ul. Wschodnia 5A
05-090 RASZYN k/Warszawy
Data wydania - 2011-02-07
Ważny do - 2014-02-23

Dowiedziałem się bezpośrednio z MSA Safety że ten model motion scout serwisują już w polsce bo jest on produkcji niemieckiej a nie jak poprzednik firefly II produkcji Wielkiej Brytanii :)

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: PiotrG »

Artur pisze:
... Tylko ciekawe czemu właśnie dalej sprzedają te sygnalizatory????
Sprzedają bo nikt nie zakazuje handlu takimi rzeczami a mają w magazynach i nie wiedzą co z tym robić. Tylko czemu nie obniżą ceny i powiedzą o braku świadectwa przy zakupie :evil: .
Najgorsze jest to, że "nasze" związkowe sklepy też to sprzedają i nic nie mówią o braku wymaganych dokumentów (to już dla mnie kolejny przypadek sprzedaży towaru bez świadectwa dopuszczewnia w "naszym" sklepie :( ).
Tu link do strony CNBOP gdzie mozna sprawdzić na bieżąco wydawane i cofane świadectwa dopuszczenia: http://www.cnbop.pl/dzialy/dc/wydane_ce ... puszczenia
Pozdrawiam

topel
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 lis 2012, 14:55
OSP (gm., woj.): Mińsk Mazowiecki
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: topel »

Witam !


Przed momentem zakończyłem sukcesem naprawę czujnika FIREFLY II prod. MSA.

Stan początkowy jak w postach powyżej :

miga czerwonymi LED-ami, odlicza pauzę lecz bardzo cicho słyszalny jest modulowany sygnał.

Chętnie podejmę się naprawy kolejnych...

kontakt : 604 955 686 Wojtek
Mińsk Mazowiecki
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: kamil237 »

Tak kolego tylko czy dasz mi gwarancję, że po Twojej naprawie w trakcie działań w sytuacji kryzysowej ten czujnik mnie nie zawiedzie?
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

hubertus33
Posty: 45
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 10:47
OSP (gm., woj.): Lisów, Skołyszyn, podkarpacie
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: hubertus33 »

nie da gwarancji podobnie jak w przypadku gdy z prawidlowo dzialajacym czujnikiem tej firmy w sytuacji kryzysowej cos pójdzie nie tak jak powinno to firma ubezpieczeniowa nie wyplaci ani zlotowki dlatego ze sprzet nie mial swiadectwa dopuszczenia...

topel
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 lis 2012, 14:55
OSP (gm., woj.): Mińsk Mazowiecki
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: topel »

Panowie "kamil237' oraz "hubertus33" czytajcie posty ze zrozumieniem.
Kolega "998" pytał kto chciałby chociaż spróbować uruchomić w/w sygnalizator więc odpowiedziałem.
Czy może należycie do grona anonimowych krytyków wszystkiego i wszystkich ???
Gdybyście mieli do wyboru wejść do płonącego budynku z naprawianym przez XYZ urzadzeniem bez
gwarancji i atestu lub bez niego to zapewne wybralibyście ten drugi wariant...
Nie bawcie się zapałkami i komputerem !!!
game over

mkl
Posty: 5
Rejestracja: śr 12 sty 2011, 14:10
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: mkl »

Czy miałby ktoś uszkodzony w/w czujnik bezruchu? W naszym mamy uszkodzony górny przycisk przesuwny. Czujnik działa prawidłowo jednak sam przełącznik jest połamany. Może ktoś z Was posiada uszkodzony mechanicznie lub elektronicznie a w/w część jest dobra. Serwis centralny nie posiada do tych czujników części co dla mnie jest paranoją, plastik użyty do produkcji tego przycisku jest raczej mało plastyczny i isntnieje ryzyko uszkodzenia go. Liczę na pomoc i kontakt:)

Groszek08
Posty: 3
Rejestracja: pn 10 sty 2011, 18:04
OSP (gm., woj.): OSP Kielno, woj. pomorskie
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: Groszek08 »

Witam
Mam problem jak kolega wyżej, uszkodzone górne czerwone suwaki od włączania/wyłączania.
Ma ktoś może niesprawne sygnalizatory firefly II

Z góry dziękuje

druh Marek
Posty: 81
Rejestracja: czw 04 gru 2003, 18:25
Lokalizacja: Konieczkowa (woj. podkarpackie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK BEZRUCHU MSA FIREFLY II AWARIA

Post autor: druh Marek »

Witaj

Mam 1 sztuke tego czujnika na sprzedaż - w całości sprawny nic mu nie dolega :)

cena 225 + koszty przesyłki
pozdrawiam

druh Marek
zapraszam na stronê konieczkowskich stra¿aków.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat