Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
wachos89
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 22:46
OSP (gm., woj.): Śniadowo, woj.Podlaskie
Kontakt:
Status: Offline

Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: wachos89 »

Pierwszy problem to :
- chodzi o ciągłe świecąca się kontrolkę. Co to za kontrolka i do czego jest chciałbym wiedzieć ? Zdjęcie poniżej:

link : http://wachos89.wrzuta.pl/obraz/am74prkW0bx/20111122027

A drugi problem to nie wiem do jakich płynów są zbiorniki zaznaczone na zdjęciu poniżej ?

link : http://wachos89.wrzuta.pl/obraz/4w1PiVtPefF/t1625208_8

Prosiłbym o pomoc, z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: strazak102 »

Ta kontrolka to według mnie informacja o kończących się okładzinach na zaciskach hamulców. Odnośnie tych zbiorniczków, to jeden jest na pewno od wspomagania sprzęgła. Musicie poświęcić chwilę czasu i po prostu zobaczyć gdzie one idą.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: bogdanskarbnik »

Witam kontrolka jest od układu powietrznego,musisz niestety wślizgnąć się pod samochód i posprawdzać wszystkie końcówki na butlach,U nas był podobny przypadek że świeciła kontrolka bo nie łączył jeden kabel a mamy takiego samego Magirusa.
Co do zbiorniczków z podwójnymi końcówkami do pompy hamulca a z pojedynczym do sprzęgła.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: fireman90 »

Ja bym zaś optował za tym, że to kontrolka sygnalizująca niski stan płynu hamulcowego, skoro
bogdanskarbnik pisze:Co do zbiorniczków z podwójnymi końcówkami do pompy hamulca
Sprawdź czy w rzeczonym zbiorniczku jest odpowiedni poziom płynu. Następnie czy w nakrętce od zbiorniczka nie ma jakiegoś czujnika (podobnie jak w osobówkach). Jeśli jest, zdejmij przewody i połącz "na krótko" . Lampka powinna zgasnąć. Jeśli poziom płynu jest prawidłowy a po podłączeniu przewodów lampka nie zgaśnie, to wina czujnika.
Jajakobyły

Topic author
wachos89
Posty: 5
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 22:46
OSP (gm., woj.): Śniadowo, woj.Podlaskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: wachos89 »

Dzięki panowie za fachowe porady, problem został usunięty.
A mam teraz kolejny problem, a mianowicie pod zderzakiem przednim jest jeszcze jeden jakiś zbiorniczek ? ktoś wie od czego jest?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: fireman90 »

Magirusa znam raczej tylko z fotek i z tychże wiem, że wiele tych wozów posiada z przodu autopompy. Jeśli przy Waszym też jest lub była autopompa, logika wskazuje że może być to zbiorniczek płynu do jej smarowania ale najlepiej będzie jak
strazak102 pisze: Musicie poświęcić chwilę czasu i po prostu zobaczyć gdzie one idą.
- oczywiście przewód (y) od tego zbiorniczka.
Jajakobyły

Topic author
wachos89
Posty: 5
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 22:46
OSP (gm., woj.): Śniadowo, woj.Podlaskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: wachos89 »

W naszym Magirusie autopompa jest z tyły pojazdu, także odpada że jest to zbiornik do smarowania.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D11FA

Post autor: fireman90 »

Pozostaje Ci więc szukać "po nitce do kłębka", czyli dokąd prowadzi przewód od tego zbiorniczka. Po zlokalizowaniu celu napisz, może któś cóś poradzi.
Jajakobyły
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat