Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
wachos89
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 22:46
OSP (gm., woj.): Śniadowo, woj.Podlaskie
Kontakt:
Status: Offline

Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: wachos89 »

Witam. Mam kolejny problem z Magirusem... a mianowicie chodzi o to że samochód po odpaleniu zaczyna kopcić na siwy gęsty dym (bardzo dużo) i traci moc. Trzeba pokręcić rozrusznikiem z jakieś 10 min żeby odpalił normalnie i ruszył. Dzieje się tak od paru dni....
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: Darek-Naczelnik »

Może być kilka powodów :pompa paliwowa, wtryski lub pierścienie na tłokach.
Ja bym zaczął od wtrysków.

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: bogdanskarbnik »

Witam kolego te Magirusy to mają do siebie że na początku po odpaleniu dymią ale po przejechaniu ok kilometra przestają.A przyczyna to temperatura początkowa silnik chłodzony powietrzem dłużej się nagrzewa i to jest przyczyna kopcenia.My lejemy na cały zbiornik 0,5 l oleju Mixolu lub Lux-a na smarowanie wtrysków ponieważ nasze paliwo jest suche i może nie smarować wtrysków , a tyle oleju mu nie zaszkodzi wręcz może pomóc.Zróbcie test kiedy przestaje dymić czy tak jak opisałem? zaobserwujcie także olej w silniku czy nie ubywa.

ospstrzekęcino
Posty: 50
Rejestracja: ndz 12 lut 2012, 22:00
OSP (gm., woj.): Świeszyno, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: ospstrzekęcino »

Witam

Trochę odświeżę temat i zapytam przy okazji:

Magirus w mojej jednostce również traci moc, a własciwie jest dużo słabszy niż był jeszcze niedawno. Do tego autopompa z przodu auta nie podaje wody - kompletny brak ciśnienia. Co do oleju silnikowego to co jakis czas muszę dolewać kilka setek.

Któryś z kolegów jest w stanie coś podpowiedzieć ?

Pozdrawiam

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: jerzy988 »

mówimy o magirusie z pompą z przodu ja mam 90,5 mf 9 osobowy lekki powiem ci ze tracenie mocy takze miałem wrecz stawał na szosie i po chwili znowu ruszał wymiana filtra paliwa nie pomagała a przyczyną była pompka zasilająca po prostu się skończyła ale zeby taką pompkę dostać był problem gdyz taki samochód nie istnieje w internecie sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym wszedł na stronę silników do ciągnika silnik deutza i tan dopiero znalazł taką samą samochód od razu odżyl a z autopompą na razie nie ma problemów tyle mogę pomóc

Stary Perak
Posty: 36
Rejestracja: ndz 27 lis 2011, 22:10
OSP (gm., woj.): Spadowiec-Sady - Marcinowice 601 75 93 81
Lokalizacja: Spadowiec pod Ślężą/Sobótka-Wrocław/
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: Stary Perak »

W każdym pojeżdzie pompę paliwa mechaniczną można zastąpiuć pompką elektryczną, koszt uniwersalnej to 40-90zł.... montaż banalny.przeciąc wąż założyć pompke podpiąć kabel do stacyjki i po kłopocie....
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z Magirus Deutz 170D 11FA

Post autor: Piki »

Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę nr VIN w Magirusie? Mamy wersje 9-os, autopompa z przodu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat