Jak najszybciej wyposażyć nowo pozyskany wóz?

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Maneri
Posty: 70
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Jak najszybciej wyposażyć nowo pozyskany wóz?

Post autor: Maneri »

Urząd Miasta I Gminy zakupił na potrzeby mojej jednostki samochód pożarniczy marki Magirus ( 31 letni, ale jest w lepszym stanie niż nasz 18 letni Star :) ). To było w grudniu 2005. Dostałem decyzję od KSRG, że do połowy czerwca musimy go mieć w pełnej gotowości bojowej. W roku 2006 otrzymam około 8.000 zł z KSRG za co kupię sprzęt gaśniczy ( węże pożarnicze, prądownice, rozdzielacz itd. ), a za co kupić resztę: środki łączności, sygnały świetlne... Jestem bardzo młodym człowiekiem, który w tym roku został Prezesem OSP, proszę o wskazówki jak, z skąd i w jaki sposób można pozyskać DODATKOWE pieniądze na ten cel. Wiem już z naszego forum o PZU, KRUS ( już podanie zaniosłem ), Starostwo Powiatowe itd. Ale cel ten jest dla Nas awykonalny, na dzień dzisiejszy potrzebuję 50.000 zł.

Czym nam grozi nie sprostowanie temu wymaganiu??? Do tego muszę kupić 12 kompletów Nomeksów, 8 hełmów i po 6 par butów, rękawic i pasów... PO PROSTU SZOK... A może ktoś z Was słyszał o dobrych kredytach na ten cel...

Dziękuje serdecznie za pomoc druhom: Tomasz Poręba, Krzysztof Datta, Krzystzof Siwek, Straszak - za informacje i ogromną pomoc.

Ze strażackim pozdrowieniem - Maneri

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Popros PSP o pomoc, albo przekazanie jakiegos sprzetu, nie koniecznie musi byc przeciez wszystko nowe.

Moze jakies radio sie znajdzie w PSP waszym...

Pogadaj z Komendantem, zbiorke zrob po Kamiencu. Napisz do ZW ZOSP.

Jezeli jestes bardzo zmotywowany do tego, to musisz niestety troche pokombinowac.]

Zycze powodzenia

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Przede wszystkim składaj do swojego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego wniosek o dopłatę do sprzętu. jeżeli masz już zaplanowane co chcesz kupić, to wybierz najpotrzebniejsze rzeczy i wpisz je na wniosku. Dostaniesz dopłatę nawet do 45%. Radzę wcześniej dowiedz się jakie będą ceny zamówionych rzeczy, abyś nie przecholował z kosztami. Zarząd OW ma niestety ceny wyższe niż sklepy pożarnicze, ale gdy dopłaci będzie się opłacało. spróbuj może z Urzędu Gminy z funduszy OC zakupić np środki łączności, z gminnej komisji ds rozwiązywania problemów alkoholowych np węże do "szkolenia młodzieży" itp....

Topic author
Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Chłopaki, ja w tej chwili stara mam wyposażonego lepiej niż Komenda Powiatowa dwa samochody razem wzięte, wszystko rozbija się o ten drugi, nowy... cały czas ostro działam... na temat zbiórki rozmawiałem już z księdzem proboszczem... w zamian wcielimy go na członka wspierającego... ( jak dużo uzbiera hihi )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat