mieszanka do po5

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

mieszanka do po5

Post autor: sloikk »

Witam druhów. Mam małe pytanko odnoście mieszanki do motopompy PO5. Podobno po ok. 3 miesiącach staje się ona niezdatna do pracy, a że tylko takową posiadamy, to byśmy musieli 4 razy w roku wymieniać paliwo. Czy jest jakaś możliwość "uzdatnienia" tego paliwa? Np. dolać trochę oleju do zbiornika ze starą mieszanką? Zapewne więcej zakopci, ale czy coś więcej się stanie oprócz tego? Pozdrawiam

marcink46
Posty: 77
Rejestracja: czw 16 lip 2009, 15:36
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: marcink46 »

Jeśli dolejesz oleju to jeszcze bardziej pogorszysz sytuacje, nie dość że silnik ciężko będzie uruchomić to pokryje się wewnątrz dużą porcją nagaru, która na pewno dobremu nie służy. Średnio po już po 3-4 tygodniach mieszanka paliwa z olejem powinna być wymieniona na świeżą, więc lepiej wymień paliwo.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: bobson »

kolego a w jakim celu masz w pompie caly czas paliwo?? urabiaj mieszanke jak do pilarki. tyle ile potrzeba. czyli jak bedziesz mial zamiar uzyc pompy to umieszaj paliwo. u nas po5 sztuk 3 stoja i czekaja na zezlomowanie :) bo nikomu juz to niepotrzebne
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: JakuB »

Dobrym sposobem jest trzymanie obok pompy zbiorników (albo jednego podwójnego jak przy piłach) z określoną ilością benzyny i oleju. Wiem, że w razie kontroli problem (bo paliwo ma być w pompie), ale nie tracimy paliwa.

arek_174
Posty: 65
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:34
OSP (gm., woj.): gm. Przywidz woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: arek_174 »

Witam,

Jeśli macie sprawne pompy do wyzłomowania to może oddalibyście jedną biednej jednostce która nie posiada żadnej pompy typu PO 5.

arek_174
Posty: 65
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:34
OSP (gm., woj.): gm. Przywidz woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: arek_174 »

Widzę że po moim poście już żadna jednostka nie ma motopompy do wyzłomowania.

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: bobson »

arek a skad jestes?? i czy wogole warto ci po to przyjechac?? jak wypisze je ze stanu w pazdzierniku dam ci znac

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: dana879 »

Jaki najlepszy dolewać olej i w jakich proporcjach ??? bo słyszałem też, że mixol jest zalecany

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: karol1118 »

mixol to porazka kup dobry olej jak do motocykli 2T nie kopci i lepiej smaruje
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

dana879
Posty: 136
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 21:57
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: dana879 »

a jakie proporcje tego oleju ??? a co np myslisz o oleju do pilarek STIHL ??? Podobno też dobry

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: karol1118 »

orginalny olej do pilarek tez jest super czy to sthil czy husqfarna proporcje to jesli pompa nie jest na dotarciu to 1:40.producent pomp zalecal 1:30 ale kiedys byly inne oleje. od bardzo dawna siedze w silnikach 2T wiec testowane wielokrotnie.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: sslawek77 »

jeśli robiliście remont i od początku dacie dobry olej to będzie miało to sens, ja po szlifie od początku leje VALVOLINE SYNPOWER 2T, ale jeśli laliście mixol to raczej nic to nie da do poprawy pracy silnika jak zalejesz lepszy olej, jak już to zamiast mixolu można nalać Orlenowsiego 2T SEMISYNTETIC

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: karol1118 »

sslawek77 pisze:jeśli robiliście remont i od początku dacie dobry olej to będzie miało to sens, ja po szlifie od początku leje VALVOLINE SYNPOWER 2T, ale jeśli laliście mixol to raczej nic to nie da do poprawy pracy silnika jak zalejesz lepszy olej, jak już to zamiast mixolu można nalać Orlenowsiego 2T SEMISYNTETIC
Mylisz sie w silnikach 2T olej sie spala i inaczej spala sie mixol i inaczej dobry olej i silnik inaczej pracuje na dobrym oleju wiec zawsze jest sens lac dobry olej do mieszanki Wiadomo ze olej nie naprawi zuzytego silnika ale polepszy jego prace
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

jerardo
Posty: 41
Rejestracja: czw 19 mar 2009, 18:40
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: jerardo »

Ja polecam olej husqvarna XP
świetny olej do takich maszyn a tym bardziej do takich z przeznaczeniem na zawody Tylko proporcja powinna wynosić nie 1:50 tylko 1:30 gdyż silniki motopomp posiadają długie korbowody układu tłokowo-korbowodowego co powoduje ze mieszanka powinna być bardziej bogata w olej

Rad1994
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 wrz 2016, 21:30
OSP (gm., woj.): Łysiec , gm.Starcza woj.Śląskie
Status: Offline

Re: mieszanka do po5

Post autor: Rad1994 »

Ja leje olej stihl 1:30 i odnosze wrazenie ze to zbyt bogata mieszanka , po conajmniej tygodniowym prsestoju gromadzi się nagar i mysle zeby przerzucic się na olej motul 2t tylko niech ktoś kto ma w takich sprawach doswiadczenie poda mi dokladnie w jakich proporcjach lać ten olej bo wydaje mi się ze 100 na 5 litrów benzyny(lejemy 100oktanową z shella) w zupełności wystarczy . Z gory dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat