Star 244 Autopompa

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
KALWI626
Posty: 50
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 27 maja 2012, 07:59
OSP (gm., woj.): Modliszewice gm., Końskie Świętokrzyskie
Status: Offline

Star 244 Autopompa

Post autor: KALWI626 »

Witam wszystkich na forum. potrzebuje porady co do autopomy. ponieważ miałem przypadek że przy niskich obrotach dostaje tak jak by wibracji i rzechoczę słychać ją po prostu. Przy pewnej akcji miałem przypadek że potrafiła tak głośno walić aż silnik zgasł. Myślałem że się rozsypała całkiem ale nadal pracuję i podaje wodę. Pod obciążeniem pracuje dobrze (normalnie). Morze mi ktoś co nieco doradzić ??????

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Star 244 Autopompa

Post autor: Grafi »

Mieliśmy podobne sytuacje.Prawdopodobnie zapowietrza się autopompa.My to rozwiązaliśmy w ten sposób,że założyliśmy odpowietrzenie autopompy i przy każdym tankowaniu zbiornika jest ten odpowietrznik otwarty.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Star 244 Autopompa

Post autor: marcin_op »

My też mamy problem co jakiś czas z zapowietrzaniem się autopompy, a zwłaszcza jak zbiornik wypompowany jest do 0.
W jaki sposób i gdzie macie ten odpowietrznik ? może jakieś foto ??

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Star 244 Autopompa

Post autor: Grafi »

W regale z autopompą,na jej górze znajduje się duża śruba ,którą wykręciliśmy ,dorobiliśmy gwint i założyliśmy zawór kulowy.Podczas tankowania zawór ten jest otwarty,do momentu przelania się wody.

robertforum
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 cze 2013, 10:24
Status: Offline

Re: Star 244 Autopompa

Post autor: robertforum »

Po odpowietrzeniu nadal głośno pracuje ? Nikt nie dotykał się do napędu pompy czyli wału kardana ?
My odpowietrzamy otwierając na chwile nasadę toczną tuz po tankowaniu, ponieważ autopompa powinna cały czas być zlana wodą. Czasami podczas akcji może po prostu nie podawać wody, gdy będzie zapowietrzona i jest to bardzo nie zdrowe dla pompy.
ospszymanow.pl
ognix.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat