Wyłaczenie butli kompresora podtrzymującego ciśnienie w GBA

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Wyłaczenie butli kompresora podtrzymującego ciśnienie w GBA

Post autor: rajczak »

Witam. Napiszę od razu o co chodzi, bo tak będzie najszybciej. Zrobiłem zasilanie instalacji pneumatycznej do naszego Magirusa z zewnętrznego kompresora elektrycznego, jednak muszę z tego obwodu wyłączyć butlę kompresora ponieważ kompresor i samochód są połączone za pomocą przewodu wtyk-wtyk, a to oznacza że w zależności od tego z której strony odepnę wąż to z drugiej wyleci powietrze z butli kompresora albo samochodu. Ale odpinany będzie tylko z samochodu tak więc chcę się pozbyć butli w kompresorze z tym że nie bardzo wiem jak to zrobić? Poniżej ogólny schemat mojej instalacji oraz obrazek z dwiema opcjami wyłączenia butli, nie wiem tylko czy na obu podziała bo wersja A (po zaślepiać) jest prostsza ale nie wiem czy to zadziała, bo wersja B (połączyć) zadziała na pewno ponieważ wtedy rolę butli zastąpi przewód ale opcja A jest prostsza w realizacji.

Obrazek
Obrazek

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Wyłaczenie butli kompresora podtrzymującego ciśnienie w

Post autor: bobson »

Chyba wziąłeś się za coś z czym nigdy nie miałeś pojęcia. Po pierwsze dlaczego przy aucie jest gniazdo??? Powinien być wtyk z zaworem jednokierunkowym i mię będziesz musiał nic robić. A tak musiałeś kombinować z przewodem. Takich rzeczy się nie robi to tak jakby przedłużacz z dwiema wtyczkami a przy wiertarce byś gniazdo założył. Po co kombinować....
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Wyłaczenie butli kompresora podtrzymującego ciśnienie w

Post autor: rajczak »

wiem ale mając gniazdo w samochodzie mogę np. dopompować w razie potrzeby koła. No ale mniejsza z tym... jak wyłączyć butlę?
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Wyłaczenie butli kompresora podtrzymującego ciśnienie w

Post autor: rajczak »

jednak masz rację... opcja z zaworkiem jednokierunkowym będzie najlepsza...ale gniazdko też sobie zostawię :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat