Problemy z motopompą PO5

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: Artur »

Witam!
Części z tego co wiem ma firma "Matpoż"http://www.mat-poz.pl/ posiadają wszystkie części do motopomp PO3 i PO5.Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: dawid_a »

thx ale przejrzalem ich oferte, na początku tego roku rozglądając się za częściami do PO3.
szkoda ze telefonicznie nie zawsze idzie się wszystkiego dowiedziec - super mila dziewczyna ostatnio odebrala ale - no wlasnie. na e-mail tez trzeba dlugo czekac.

jak nie patrzyl - te silniki w PO5 powinny byc zastąpione nowszą konstrukcją.

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: Fredek »

zreszta niedawno wparowalo do remizy kilku chlopakow z nowoutworzonej MDP i się smiali jak uslyszeli ze w kazdej motopompie ktorą mamy silnik pochodzi od autka zwanego syrenką
Z tą tylko różnicą, że to syrenka miała silnik motopompy.Konstrukcja niby przestarzała, ale raczej mało zawodna i znacznie lżejsza od Zieglera na silniku VW garbusa.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: dawid_a »

przeczytalem juz wiele o tym silniku o jego tworcy itp.
niestety - zniechęca on wielu.
pierwsze silniki przy jakich grzebalem byly znacznie nowocześniejsze a ten to naprawdę zabytek.

dodatkowo jak juz pisalem - części - ogromne sumy kosztują.
wezcie porównajcie ceny od syreny do części od fso1500 czy poldolota a nawet maluszka.
syrenka ma strasznie drogie części a jak gdzies się powie ze potrzebne to do motopompy to juz parę złoty od razu wyżej sprzedający krzyczy.

banera ryszard
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 wrz 2008, 11:52
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: banera ryszard »

Posiadam do sprzedarzy nowe fabrycznie częsci do PO3 i PO5 w cenach mocno konkurencyjnych.Chętnie popdzielę sie rownierz wiedzą na temat budowy ,konserwacji i obsługi w.w motopomp- w tym przygotowania do zawodów.Pozdrawiam-tel.784015004

vwwojtas
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 lis 2008, 20:59
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: vwwojtas »

Witam!
koledzy mam pytanie, a konkretnie do kolegi Artura, czy ma ktoś może tą książkę pt. "PODRĘCZNIK KIEROWCY MECHANIKA STRAŻY POŻARNYCH" ? W JAKIEJKOLWIEK POSTACI, czy to jest książka, czy skan, proszę o kontakt, vwwojtas@wp.pl bądź proszę dać na siebie namiar to się odezwę, z góry dziękuję,
pozdrawiam...
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: Artur »

Witam!

W odpowiedzi na Twoje zapytanie to jest książka zawierająca 270 stron niema strony 1,2 i na końcu czegoś brak napewno okładki , ja ją dostałem od kolegi który wyjechał z mojej miejscowości.
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: dawid_a »

A mógłbyś podesłaś skany stron na których jest ustawianie zapłonu?
Bo bawię się kolejną taką (która jest ponoć na 100% sprawna) ale zle jest ustawiony zapłon

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: dawid_a »

Wróćmy do tematu z pierwszego wątka.
Bawiliśmy się w ostatnią sobotę jedną motopompą która ponoć chodziła do końca a oddano ją nam bo stała i nie była potrzebna w jednej jednostce.
Ładnie silnik pracował na sucho bez zasysania (tyle że aby ją uruchomić to wymiana baka na niezardzewiały, kranika, przewodu kranik-gaźnik, czyszczenie gaźnika).
Na morko (przy zasysaniu) silnik zaczął walić prawie że ogniem (fajnie wygląda) z filtra powietrza co jest w gaźniku i tak mu zostało. Oczywiście wody motopompa nie zassała. Niedawno ją przepaliłem i zauważyłem, że na zasysaniu na sucho jest podobnie i jak nie cofnę zasysania na czas to silnik prawie że gaśnie.
Motopompa z cewkami z syreny zamiast koła magnesowego.
Druhowie mogą rzucić jakąś propozycję od czego zacząć?
Zwarcie?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: Sylwek »

Kiedyś widziałem takie objaw - przyczyną było przeciągnięcie za daleko dźwigni od ssania. Doraźnie pomogło jej lekkie cofnięcie i nie dociąganie do oporu przy ssaniu, na dłużej regulacja ustawienia tej dźwigni ale tylko do czasu aż się jakiś zbyt silny i energiczny znowu nie dorwał.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: dawid_a »

to raczej nie to - sprawdzaliśmy w różnych położeniach dzwigni (samą dzwignię i te wystający bolczyk też obejrzeliśmy łącznie z kablem).

szymonp
Posty: 1
Rejestracja: ndz 08 mar 2009, 18:32
Status: Offline

Re: Problemy z motopompą PO5

Post autor: szymonp »

Witam.
Jestem z OSP Zawady
W zeszłym roku potrzebowaliśmy zrobić remont generalny P05.
Znajomy polecił nam firme w Pierzchnie pod Częstochową (MARHEN).
Na początku mieliśmy wątpliwości bo to prawie 200 km ale na szczęście zdecydowaliśmy się właśnie na nich.
Znają się na pompach, zrobili remont jak się patrzy, a z ceną można się dogadać. Dali wiele wskazówek jak używać pompe o ktorych wczesniej nie wiedzieliśmy. Pompa działa bez zarzutu. Polecam firme.

PS. nie wiem czy numer bedzie aktualny ale gdyby ktoś potrzebował to spróbujcie 0343170199
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat