Prawa członka Orkiestry


Topic author
Bartuch998
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 28 wrz 2010, 13:13
Status: Offline

Prawa członka Orkiestry

Post autor: Bartuch998 »

Mam pytanie czy członek orkiestry ma prawo głosu podczas zebrania sprawozdawczo wyborczego?? czy taka osoba moze byc wybierana do zarzadu jednostki OSP??
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Prawa członka Orkiestry

Post autor: fireman90 »

Zależy jaki status posiada orkiestra, tzn. czy jest jakby osobnym stowarzyszeniem (posiada własny Zarząd, Statut) a OSP jest tylko patronem (sponsorem) czy też członkowie orkiestry są członkami zwyczajnymi danej OSP. W mojej OSP akurat występuje ten drugi przypadek. Osobiście, będąc członkiem orkiestry (choć głównie w OSP-kierowcą) , pełniłem funkcję Prezesa OSP a kolega z orkiestry już druga kadencję jest Wiceprezesem. Wydaje mi się (choć mogę być w błędzie), że żadne przepisy szczegółowo tego nie regulują.
Jajakobyły

Topic author
Bartuch998
Posty: 4
Rejestracja: wt 28 wrz 2010, 13:13
Status: Offline

Re: Prawa członka Orkiestry

Post autor: Bartuch998 »

Jesli przyjmiemy ze czlonek orkiestry jest czlonkiem zwyczajnym OSP to wg. statutu do jego obowiązków jako członka zwyczajnego należy m.in:
1) aktywne uczestniczenie w działalności OSP,
2) przestrzeganie postanowień statutu i innych uchwał władz OSP oraz uchwał władz Związku,
3) podnoszenie poziomu wiedzy pożarniczej poprzez udział w szkoleniach,
4) dbanie o mienie OSP,
5) regularne opłacanie składek członkowskich.
Tylko jesli osoba taka nie stosuje sie do pkt.3(czyli nie podnosi swoich umiejetnosci poprzez udzial w szkoleniach szeregowcow ,dowodcow ,kpp itp.- bo chyba o takich szkoleniach tu mowa?) jak i pkt.5 to czy mozemy o osobie takiej mowic ze jest ona czlonkiem zwyczajnym OSP??czy czlonkiem wspierajacym?? a jako czlonek wspierajacy ,o ile nie ma zadnej wzmianki w danym statusie OSP, nie moze miec chyba prawa glosu ,jedynie glos doradczy?? Prosze o opinie.Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat