przeglądy orkiestr


Topic author
klonpiotr
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 21:54
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:
Status: Offline

przeglądy orkiestr

Post autor: klonpiotr »

Witam! chciałem się dowiedzieć jak tam na innych przeglądach wyniki . kto wygrał , kto przeszedł na ogólnopolskie ?
My dopiero wybieramy się do Siemiatycz.Będzie ktoś ?

czwarty
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 cze 2006, 21:22
Status: Offline

Post autor: czwarty »

Witam serdecznie, dokładnie się nie orientuje,ale wyników jak zwykle zresztą jeszcze nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o przegląd w Ciechocinku. Zostały wręczone puchary dyplomy i to wszystko co mi wiadomo, było 6 orkiestr.
A tak będąc przy temacie, to nie uważacie,że skoro orkiestra jest oceniana w czasie gry, to jury zna wyniki juz w czasie przeglądu. Jaki więc byłby problem, gdyby zostały publicznie ogłoszone? Moim zdaniem żadnen, a byłoby to wskazane po pierwsze ze względu na ciekawosc samych orkiestr, a po drugie, jeżeli widzowie siedzą cały dzień i słuchają, to tez pewnie by chcieli wiedzieć kto wypadł najlepiej, zwłaszcza, iż w przeciwieństwie do imprez festiwalowych tu chodzi o punkty i miejsca. Ja osobiscie nie rozumiem. Może koledzy potraficie mi to wytlumaczyć.

nicolas12
Posty: 39
Rejestracja: pn 09 maja 2005, 12:28
Lokalizacja: woj. śląskie
Status: Offline

Post autor: nicolas12 »

Witajcie :D
W Busku - Zdroju było orkiestr osiem:
OSP Bodzentyn,
OSP Dankowice,
OSP Grobla,
OSP Kobylnica,
OSP Krasocin,
OSP Maków,
OSP Miejsce Piastowe,
OSP Starokrzepice.

Nie wiem kto przeszedł dalej, bo jak zwykle tego nie ogłoszono :twisted: ale sadząc po nagrodach to chyba przeszły:
OSP Starokrzepice -> nagroda Prezesa ZGOSPRP,
OSP Dankowice -> nagroda Starosty Powiaty Busko-Zdrój
OSP Grobla -> nagroda Burmistrza Miasta Busko-Zdrój.

Pozostałe orkiestry otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w przeglądzie. 8)

Dodam tylko że w orkiestrze OSP Starokrzepice gra część muzyków z rozwiązanej orkiestry OSP Koszęcin :wink: - chyba nie trzeba tego komentować 8) - a w Ciechocinku ponoć :?: wygrała orkiestra OSP Strara Wieś :?: . Czy to prawda :?:

Podrawiam i do następnego postu. 8)
Muzyka - moje hobby.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

Witam
Odnośnie powyższego postu również dodam, Jeśli zbierze się najlepszych muzyków z trzech powiatów to sukces murowany.
Ostatnio zmieniony pt 18 maja 2007, 18:25 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

czwarty
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 cze 2006, 21:22
Status: Offline

Post autor: czwarty »

Co do ciechocinka to nie wiem czy wygrała Stara Wieś. Mogę powiedzieć tylko,że dostała puchar w pierwszej kolejności. A obiektywnie patrząc zagrała najlepiej, więc pewnie tak jest....tylko czemu sie trzeba domyślać wszystkiego.

Topic author
klonpiotr
Posty: 10
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 21:54
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: klonpiotr »

w Ciechocinku Stara Wieś wygrała na 99% [ zawsze mogę się mylić ;) ]

Z tą zbieraniną tak samo było w Krynicy . Pozaciągali sobie zawodowców i innych i jak tu z takimi konkurować, to nie fair.
ale co zrobić.........

aaa
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 cze 2006, 13:02
Lokalizacja: Starokrzepice
Status: Offline

Post autor: aaa »

Widzę, że na forum pojawjają się wzmianki o orkiestrze w Starokrzepicach. Trochę jednak przykro, że pisze się że jest to orkiestra miedzypowiatowa, że nie bazuje na mieszkańcach ze Starokrzepic.
Niedowiarków co do wieku członków naszej orkiestry i miejsca zamieszkania sposobu naboru i kształcenia kolejnych członków zapraszam na próby i koncerty - służymy listą członków.
Szczycimy się, że większość orkiestry pochodzi z jednej miejscowości (wsi i to nie gminnej), a jeśli chodzi o zawodowców to jeżeli zawodowcem jest młody człowiek, który w ciągu 6, 5, 4 lat nauczył się tak grać,(wcześniej nie znając często nut) to czy nie o to chodzi w ruchu amatorskim (i chwała kapelmistrzowi i instruktorom że amatorów nazywa się zawodowcami)
A co mamy odpowiedzieć np. uczniowi szkoły muzycznej z sąsiedniej miejscowości który chce grać w naszej orkiestrze lub grał w orkiestrze która z różnych powodów przestała istnieć i stara się podtrzymać swoje hobby w naszej?
Sukcesy i owszem trzeba odnosić, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli ktoś zazdrości i próbuje ukryć swoje niedociągnięcia w pracy z orkiestrą krytykując nas to proponuję przed krytyką sprawdzić fakty i samemu zabrać się do pracy.
Chętnie podzielimy się informacją o ilości prób, składzie osobowym, sposobie pozyskiwania środków na utrzymanie takiego dużego zespołu, zaangażowaniu rodziców i miejscowych przedsiębiorców nie wspominając o Zarządzie OSP Starokrzepice (patrz festyn 24 i 25 czerwca).

Pozdrawiam wszystkich członków orkiestr oraz osoby zaangażowane w ich funkcjonowanie.
Szczególne pozdrowienia dla orkiestr z woj.śląskiego i powiatu kłobuckiego (w tym dla adwersarza z OSTRÓW - proszę popatrzeć na poziom orkiestr z gminy Wilamowice i pomyśleć o współpracy pomiędzy orkiestrami naszego powiatu, a nie jak tu kogo podkopać)
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

Witam!
Jeśli poruszy się nieodpowiedni kamień to można spowodować lawinę..
Moja wypowiedź dotyczyła "wypożyczania" przez orkiestry dobrych muzyków na różne przeglądy i festiwale i jak wynika z postu mojego "przedmówcy" Piotra czyni to wiele orkiestr.Prawdopodobnie nic tego już nie zmieni więc szkoda dyskusji.
Ostatnio zmieniony pt 18 maja 2007, 18:26 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

bArTrOzE
Posty: 15
Rejestracja: pt 08 lip 2005, 15:38
Status: Offline

Post autor: bArTrOzE »

Kto wyjedzie na przegląd ogólnopolski ustalone będzie, z tego co się orientuję, po wszystkich przeglądach regionalnych, w zależności od punktacji. Ale zazwyczaj przechodzą 2-3 orkiestry które wypadły najlepiej w danym miejscu. Kto to jest - można się domyślić przy odbieraniu nagród, pucharów, wyróżnień, dyplomów. Punktacja na danym przeglądzie jest chyba nawet do wglądu.
Pozdrawiam

KsiężyC
Posty: 1
Rejestracja: ndz 19 lis 2006, 23:22
Lokalizacja: Starokrzepice
Status: Offline

Post autor: KsiężyC »

Witam! 8)
Mam na imię Przemek. Jestem młodym mieszkańcem Starokrzepic i nie należę ani nigdy nie należałem do Orkiestry. Znam wiele osób, którzy w orkiestrze grają i na oko mogę stwierdzić, że około 70-75% orkiestry to mieszkańcy Starokrzepic. Jeśli jakaś orkiestra z różnorakich powodów się rozpada lub w danej miejscowości nigdy jej nie było to nie rozumiem z jakiego powodu odmawiać takim ludziom. Orkiestra działa już dobrych parę lat i sądze, że przede wszystkim praca oraz umiejętności są przyczynami dobrych wyników.

Pozdrawiam :!: :!:
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"

gizik
Posty: 58
Rejestracja: sob 24 lis 2012, 17:24
OSP (gm., woj.): Ciechanów, mazowieckie
Status: Offline

Re: przeglądy orkiestr

Post autor: gizik »

Zgadza się przemku ! mądre słowa w 100 % zgadzam się z tobą po całości. Nasz sukces jest zalezny od czasu poświęcenia i pracy którą włożymy w pasje.





-----------------------------------
dieta na mase - wszystko i jedzeniu i treningach na masę dla kulturystów i dla strażaków :)
ćwiczenia i ułożone diety z uwzględnieniem czasu pracy i szkoły dieta na mase to sprawa indywidualna.
Zaczynając zabawę na siłowni nie mamy problemów ze zwiększeniem masy mięśniowej. Oczywiście to w jakim tempie twoja masa mięśniowa będzie rosła zależało takich jak odpowiednia dieta na mase, trening na masę czy odpowiednia suplementacja.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat