Jak to jest?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
firefighter
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 sty 2011, 18:39
Status: Offline

Jak to jest?

Post autor: firefighter »

Witam
Chciałem się dowiedzieć czy na zawodach gminnych osp, wszystkie jednostki powinny ''jechać'' na takim samym sprzęcie(motopompa), bo niektóre jednostki mają motopompy np. TOHATSU itp. a niektóre mają zwykłe polonie po-5
bo na inne je nie stać. Dla przykładu motopompa TOHATSU ma wydajność nawet do 2.200 l/min, a taka polonia ma od 800-1200l/min.
STRAŻ to dla niektórych 5 liter, dla mnie to całe życie
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: damian_osp »

w regulaminie jest napisane że motopompy powinny być o jednakowych parametrach. Także coś nie tak u was jest.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: Jarek »

U mnie w powiecie organizator dostarcza Tochatsu dla wszystkich. Już nie startujemy na P05.

Waldi 21
Posty: 6
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 07:41
OSP (gm., woj.): OSP Gdynia - Wiczlino
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: Waldi 21 »

U nas również organizator dostarcza pompę , oszczędza to niepotrzebnych klótni przed startem
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: podymacz »

W tym roku będę próbował przeforsować, żeby cała gmina startowała na pompie z KM PSP. Raczej słabo widzę swoje szanse, bo pewna OSP ma mocno stuningowaną pompę i raczej nie pozwoli na "równe szanse" dla wszystkich. :evil:

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: banan998 »

organizator na naszych zawodach postawił dwie pompy TOHATSU i na nich odbywała się bojówka ale nie wszyscy chcieli na nich startować i stawiali swoje PO5.
Awatar użytkownika

pol102
Posty: 61
Rejestracja: sob 28 maja 2011, 18:51
OSP (gm., woj.): Mochy (Przemęt, wielkopolskie)
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: pol102 »

banan998 pisze:organizator na naszych zawodach postawił dwie pompy TOHATSU i na nich odbywała się bojówka ale nie wszyscy chcieli na nich startować i stawiali swoje PO5.
Betonu nie wyleczysz nawet przy pomocy liczb i specyfikacji. :(

silesiafirefighter
Posty: 15
Rejestracja: śr 22 gru 2010, 19:16
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: silesiafirefighter »

U nas na zawodach powiatowych , bo tylko takie się odbywają stosuje się motopompę Rosenbauer Fox II i żeby było sprawiedliwie jest dostarczana przez KM PSP. I wszystkie jednostki startują na tej pompie. Również taką pompę ma moja jednostka oraz jeszcze jedna.
Awatar użytkownika

mackaz
Posty: 12
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 13:26
OSP (gm., woj.): Trzebosz, gm.Bojanowo, woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: Jak to jest?

Post autor: mackaz »

U mnie z kolei tylko jedna jednostka jedzie na Tohatsu, reszta na PO-5. Tylko żeby było sprawiedliwiej - do ogólnego wyniku liczy się czas rozwinięcia linii na sucho. Podanie wody następuje po komendzie sędziego i jest raczej ona tylko uatrakcyjnieniem zawodów. Jedynie jeśli tarcza nie zostanie obrócona albo słupki nie zostaną obalone w czasie 3 min następuje dyskwalifikacja drużyny z powodu nieukończenia zadania. A tak to bez znaczenia czy zadanie zostanie ukończone po 30 s czy po 2 min. Liczy się tylko czas ćwiczenia bojowego na sucho.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat