Dofinansowanie dla OSP i PSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
OIE Świdnik
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 18 cze 2004, 10:42
Status: Offline

Dofinansowanie dla OSP i PSP

Post autor: OIE Świdnik »

Witamy serdecznie
Czy mo¿e nam kto¶ poradziæ z jakich dzia³añ z funduszy strukturalnych mo¿e skorzystaæ OCHOTNICZA i PANSTWOWA STRA¯ PO¯ARNA ??

Czy mo¿e dostaæ pieni±dze na np.:
1. Rozbudowe i modernizacje obiektów
2. Modernizacje ³±czno¶ci przewodowej i bezprzewodowej
3. Internet
4. Szkolenia - bazê szkoleniow± (np. ¶rodki audiowizulane)
5. Sprzêt specjalistyczny -np. samochody

Prosimy o podanie konkretnych programów i dzia³añ, na które bêdzie mo¿na dostaæ dofinansowanie.
(mog± byc te¿ jakies strony www)

Pozdrawiamy
OIE ¦widnik

Topic author
OIE Świdnik
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 cze 2004, 10:42
Status: Offline

Post autor: OIE Świdnik »

Dla Pañstwowej Strazy juz uzyskalismy odpowiedz.
Bardzo prosze o podanie konkretnych programów z których mo¿e skorzystaæ Ochotnicza Straz Pozarna na te tematy, które wymienilem wczesniej.

Pozdrawiamy
OIE Swidnik :)

Jacek K
Posty: 8
Rejestracja: sob 20 mar 2004, 20:31
Status: Offline

Post autor: Jacek K »

bardzo proszê o informacje na temat mo¿liwo¶ci dofinansowania OSP i PSP w funduszy EU

informacje proszê przes³aæ na adres email : jacekk112@wp.pl

michal
Posty: 19
Rejestracja: śr 07 lip 2004, 22:06
Status: Offline

Post autor: michal »

ja te¿ bym prosi±³ o przes³anie informacji z jakich funduszy strukturalnych UE mog± ko¿ystaæ jednostki OSP wolak.michal@wp.pl
Micha³ Wolak
Awatar użytkownika

maszko
Posty: 30
Rejestracja: śr 12 maja 2004, 23:39
OSP (gm., woj.): Bielawa Górna, gm. Pieńsk, woj. dolnośląskie
Lokalizacja: Czerwona Woda
Status: Offline

Post autor: maszko »

ja także chciałbym otrzymać informację na temat dofinansowania dla OSP
e-mail: ospbielawa@op.pl

OSP Grabowiec
Posty: 32
Rejestracja: ndz 01 maja 2005, 12:49
Lokalizacja: grabowiec
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: OSP Grabowiec »

Bardzo bym prosił o przesłanie jesli jest to mozliwe z góry dzieki
ospgrabowiec@interi.pl

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Jestem współautorem 2 projektów mojej jednostki OSP finansowanych w 75% z funduszu Phare. w 2003 dostaliśmy 3000 euro, a w bieżącym około 5000. Wnioski te składam w Euroregionie (w Polsce jest ich kilkanaście).
Projekt musi zawierać jakieś sensowne zagadnienie, np zawody strażackie, obóz młodzieżowy. Minusem jest to, że jednostka musi wyłożyć 25%. Pracy jest dużo ale warto. można kupić sprzęt potrzebny do przeprowadzeniaprojektu za 25% sumy.
chętnym mogę przesłac moje projekty które przeszły.

brygada
Posty: 24
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 19:40
Lokalizacja: Olszowice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: brygada »

Prosi³bym o przes³anie tych projektów na brygada@strazak.com

Z góry dziêkujê.
***********************************************
Gasic ka¿dy mo¿e jeden lepiej drugi gorzej :)
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
[brygada@strazak.com]
***********************************************

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

piotrkruk pisze:Jestem współautorem 2 projektów mojej jednostki OSP finansowanych w 75% z funduszu Phare. w 2003 dostaliśmy 3000 euro, a w bieżącym około 5000. Wnioski te składam w Euroregionie (w Polsce jest ich kilkanaście).
Projekt musi zawierać jakieś sensowne zagadnienie, np zawody strażackie, obóz młodzieżowy. Minusem jest to, że jednostka musi wyłożyć 25%. Pracy jest dużo ale warto. można kupić sprzęt potrzebny do przeprowadzeniaprojektu za 25% sumy.
chętnym mogę przesłac moje projekty które przeszły.
Uprzejmie proszę i zachęcam do pisania o takich inicjatywach - prosze o ujawnianie sie podaję swojego e-maila:

tomasz.poreba@zg.zosprp.pl

Chętnie wymienimy się doświadczeniami. Może zorganizujemy spotkanie zainteresowanych wymianą doświadczeń tego rodzaju połaczone ze szkoleniem na pewno każdemu z nas się to przyda. Jeszcze raz zachęcam do ujawniania się na forum i na podanego e-maila.
Szamot
Awatar użytkownika

maszko
Posty: 30
Rejestracja: śr 12 maja 2004, 23:39
OSP (gm., woj.): Bielawa Górna, gm. Pieńsk, woj. dolnośląskie
Lokalizacja: Czerwona Woda
Status: Offline

Post autor: maszko »

Czy ja również mógłbym prosić o te projekty?

e-mail: ospbielawa@op.pl

Z góry dziekuje.

Pozdrawiam
maszko
Pozdrawiam
Łukasz Siemaszko
OSP Bielawa Górna

Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

bardzo proszę o informacje na temat dofinansowana.


Bardzo dziekuję
RP
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Wysłałem wszystkim zainteresowanym obecnie realizowany przez moją OSP projekt. Spotkania albo warsztaty poświęcone realizacji projektów UE powinny się stać normą dla strażaków. Kilka tygodni temu w mojej OSP odbyło się spotkanie naczelnikóe OSP Z KSRG i opowiadaliśmy z kolegą o tworzeniu i realizacji projektów. Wydawało mi się że oni wszyscy nie woedzieli o czym my mówimy. Wniosek z tego taki, że trzeba się uczyć pracy przy projektach na warsztatach itp. Myślę, że zarząd główny ZOSP powinien wyjść z taką inicjatywą.

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

piotrkruk pisze:Wysłałem wszystkim zainteresowanym obecnie realizowany przez moją OSP projekt. Spotkania albo warsztaty poświęcone realizacji projektów UE powinny się stać normą dla strażaków. Kilka tygodni temu w mojej OSP odbyło się spotkanie naczelnikóe OSP Z KSRG i opowiadaliśmy z kolegą o tworzeniu i realizacji projektów. Wydawało mi się że oni wszyscy nie woedzieli o czym my mówimy. Wniosek z tego taki, że trzeba się uczyć pracy przy projektach na warsztatach itp. Myślę, że zarząd główny ZOSP powinien wyjść z taką inicjatywą.
Szanowny Druhu !!!

Oby takich Druhen Druhów jak Druh było więcej w Polsce - a wiem, że są.
Przyznaję szczerze, że mamy zawsze w biurze ZG ZOSP RP najwiekszy problem z naborem właściwych ludzi na tego typu szkolenia.
Stąd mój apel o ujawnianie się wszystkich, którzy robią cokolwiek zwiaznego z pozyskiwaniem funduszy dla OSP z róznych instytucji. Jest to dla nas potencjalna baza na "dokształt" oraz na tworzenie grup, które mogą pewne sprawy związane z tym tematem przekazywać dalej.
Jeszcze raz apeluję o ujawnianie się i to zarówno tych, którzy już coś zrobili jak i tych, którzy są tematem zainteresowani.

Proszę o pisanie na e-mail: tomasz.poreba@zg.zosprp.pl .

Zainteresowanym wyślę w lipcu do wypełnienia ankietkę ewaluacyjną.
Zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam
Tomasz Poręba
Kierownik Działu OP
Biura ZG ZOSP RP
ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa
tel. 022 / 826-52-91/92 w. 123,
kom. 0663 73 20 09
Szamot

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

No właśnie, tylko szkoda że o tym pisze członek OSP, a nie ktoś z ZGł ZOSP. Chylę czoła druhowi Piotrkowi.

eddie
Posty: 3
Rejestracja: pt 22 kwie 2005, 07:29
Lokalizacja: Lyski
Status: Offline

Post autor: eddie »

Jeżli można to też prosiłbym o jakieś bliższe informacje na temat dofinansowania z UE, oraz ewentualnych szkoleń w tym temacie.
eddie76@interia.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat