jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
19abg06
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 10 sty 2014, 15:49
OSP (gm., woj.): chrząstowice gm.brzeznica woj.malopolskie
Status: Offline

jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: 19abg06 »

Witam
Mm takie pytanie ma ktoś jakiś pomysł jak zdobyć pieniądze dla małej jednostki straży pożarnej na dokupienie sprzętu umundurowania itp? Moja jednostka liczy ledwo 30 członków zwyczajnych chcemy wyposażyć ja jak najlepiej i pokazać wójtowi ze nienależny małych stowarzyszeń likwidować i dlatego mam takie pytanie jak można zdobyć kasę spoza gminy ??od soboty jestem sekretarzem i chce coś zrobić da tej jednostki i na razie chciałby abyście koledzy koleżanki podesłali jakieś pomysły wiem ze napiszecie pewno o organizacje zabaw festynów itp ale mi bardziej chodzi oto gdzie do kogo można by się udać o jakieś dofinansowanie i jak taki wniosek ma wyglądać:) bardzo dziękuje za pomoc;)

Osp1927
Posty: 11
Rejestracja: czw 27 lis 2014, 14:46
Status: Offline

Re: jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: Osp1927 »

Skoro jesteś sekretarzem to pewnie nie z przypadku.
Takich tematów na forum jest co najmniej kilkanaście. Jest szukajka, wystarczy wpisać wyskoczy cała lista.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: bohun »

Tak jak kolega powyżej radzi szukaj na tym forum i w internecie. Na tym forum jest kilka tematów wystarczy trochę chęci i czasu a jak naprawdę potrzebujesz to znajdziesz albo już byś znalazł. Wykaz trochę inicjatywy poza samym pisaniem typu - podajcie gotowca. Powodzenia.

Osp1927
Posty: 11
Rejestracja: czw 27 lis 2014, 14:46
Status: Offline

Re: jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: Osp1927 »

Wystarczy kilka godzin i masz gotowe wnioski do co najmniej kilku instytucji. Do prywatnych sponsorów można zastosować jednakowy zmieniając oczywiście dane adresata czyli potencjalnego sponsora. W google.com wszystko jest. To forum też jest bogate w przeróżne bardzo przydatne informacje, także nie ma co liczyć na gotowca, bo każdy kto przygotowywał takie pismo poświęcił swój cenny czas.

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: baxter »

Orlen Dar serca
Firmy w okolicy
Datki
Reklama na stronie
Firmy ubezpieczające

1% namawiajcie kogo tylko możecie

Nie licz na to ze dostaniesz adres do wysyłki listy sprzętu jaki chcecie kupić za otrzymane pieniądze.
Druhom nie chce się odpisywać na takie pytania bo zapewne spędzili wiele wieczorów i nocy na szukaniu od kogo wyrwać trochę groszy, na co ty chcesz gotowej receptury.

Sam szukałem i wiem ze ciężka to praca ale spróbuj.
Poza tym w różnych rejonach Polski jest inaczej. Ile razy już myślałem ze coś znalazłem, po czym okazało się ze program jest realizowany tylko dla strażaków z wielkopolski (nie mój rejon):(

Powodzenia

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: jak zdobyć pieniądze spoza gminy

Post autor: strazaksam998 »

Rząd Polski jest naprawdę nie za mądry jeśli chodzi o sprawy związane z OSP. Zamiast nam pomagać, stawia się coraz to nowe warunki aby utrudnić nam życie,a my przecież działamy ochotniczo poświęcając swój czas i nie tylko.
Jak by rząd co roku dawał co roku każdej OSP(nie ważne czy ma 100 wyjazdów czy 3) np. 10000zł.
16 500 jednostek x 10 000zł daje nam 165mln zł, to są śmieszne pieniądze jak na takie państwo a jak by nam to pomogło.
Pomyślcie sobie jak by działało takie coś 5 lat wstecz ile rzeczy by udało się kupić do każdej z jednostek. Ale to chyba marzenia o takim finansowaniu..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat