Światowe Dni Młodzieży

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Feniks
Posty: 146
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Światowe Dni Młodzieży

Post autor: Feniks »

Czy u kogoś w rejonie są już czynione jakieś oficjalne przygotowania? Wie ktoś coś, jaki to będzie mieć wpływ na straż? Pytam bo chciałbym uniknąć sytuacji jak przed EURO, gdy wszystko było robione na łapu-capu. Najwyraźniej do większości decydentów nie dociera fakt, że członkowie OSP nie są na każde zawołanie i mają coś takiego jak praca czy życie prywatne...

maniek1203
Posty: 41
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: maniek1203 »

Z tego co wiem to wczoraj była konferencja z udziałem ministrów w Krakowie, ale nie wiem co na niej ustalono, w każdym bądź razie panuje ogromne zamieszanie i nikt niczym się nie przejmuje a to już w lipcu. Co do OSP to wiem też że prezes Pawlak powiedział coś w sensie że najlepiej by było gdyby strażacy nie brali udziału w zabezpieczeniu itp. ale sądzę że na pewno tam będziemy ;)

P.S. Widać że panuje tam burdel, ktoś miał pomysł żeby autokary ustawiać na pasie awaryjnym na A4, a najbliższy parking miał być ok 4 godz pieszo od miejsca gdzie mają być ŚDM, idealne warunki dla ISIS :D
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: Jarek »

W sumie szkoda, że na razie nic nie wiadomo... My sami pomyśleliśmy, żeby zaoferować się z ekipą do pełnienia służby na zabezpieczeniu ale musielibyśmy znać jakieś szczegóły żeby zaplanować nasz wyjazd. Z zachodniopomorskiego mamy kawałek, więc logistycznie dość trudne zadanie, ale byłem w 2010 na zabezpieczeniu uroczystości pogrzebowych prezydenta i wiem że warto. Wiele można się nauczyć. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

PS. Dziś słyszałem, że po zamachach w Brukseli się trochę przestraszyli i nawet rozważają odwołanie imprezy, no ale trzeba czekać na decyzje.

maniek1203
Posty: 41
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: maniek1203 »

Ostatnio znalazłem PDF w którym jest "jakiś" plan organizacji ruchu na ŚDM, ta kwestia była właśnie omawiana na konferencji w Krakowie. http://krknews.pl/wp-content/uploads/20 ... hu-sdm.pdf

sądzę że kwestia strażaków OSP będzie omawiana jeszcze na posiedzeniu zarządu wojewódzkiego, ale najpierw muszą pójść decyzje z góry...

P.S. Jest też pomysł zespołów ratowników medycznych OSP, miały by to być grupy po 2 osoby z torbą medyczną i deską. Do końca lutego miały być zgłoszone chętne osoby z poszczególnych OSP, ale jak widać koniec marca a dalej nic nie wiadomo

Topic author
Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: Feniks »

Z końcem marca kończy się pierwszy kwartał 2016r. Do końca pierwszego kwartału w firmach są akceptowane plany urlopowe na drugie półrocze. Czyli jak do 31 marca nie zgłoszę, na kiedy potrzebuję urlopu to potem dostanę wtedy gdy firmie będzie to pasować... "Warszawka" ustalała te zasady, więc niech je lepiej uwzględni w swych planach... Inaczej ja nie uwzględnię ŚDM w moich...

creeper
Posty: 2
Rejestracja: śr 06 kwie 2016, 22:26
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: creeper »

wg tego co powiedziano w Centrum Zarządzania Kryzysowego to na czas ŚDM ma być do obsługi 2000 strażaków z PSP i 9000 z OSP.
do tego 4500 wojska, 2500 policji.

matgud155
Posty: 2
Rejestracja: śr 06 kwie 2016, 15:05
Status: Offline

Re: Światowe Dni Młodzieży

Post autor: matgud155 »

Ja słyszałem że będzie 10000 funkcjonariuszy na ŚDM, od 600 do 1100 strażaków PSP, 100 jednostek OSP.
Liczba strażaków która Ty napisałeś jest trochę za duża bo policjantów musi być dużo więcej niż strażaków.

Źródło:
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/143 ... -NATO.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat