Sklep w remizie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
smooke001
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Sklep w remizie

Post autor: smooke001 »

Witam :)

Jest ktoś z OSP której remiza wynajmowana jest pod sklep? Albo na placu remizy znajduje się wieża? Kto w takim przypadku pobiera czynsz?

Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Ochotnik1989 »

To bardzo proste.Jeżeli budynek/działka należą do straży czynsz pobiera straż.U nas jest tak że remiza z pomieszczeniami w którym są działalności jest własnością straży i sklep płaci czynsz do straży.Gmina ma tylko garaż w dzierżawie i jak trzeba coś zrobić w garażu to robi to gmina.Gorzej kiedy cały budynek jest własnością gminy,wtedy według mnie czynsz idzie do gminy.

Topic author
smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: smooke001 »

No właśnie u nas to nie takie proste bo wszystkie straznice na gminie należą do gminy... z mojej jednostki gmina zarabia miesięcznie ok 2500 zł (wieża + sklep) a nie możemy się doprosic najprostszego sprzętu czy remontu. Chce poruszyć ten temat na walnym ale wątpię żeby gmina zechciala nam przekazywać chociaż część dochodu ze straznicy

strazak10
Posty: 51
Rejestracja: sob 04 cze 2011, 09:03
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: strazak10 »

U nas wynajmowaliśmy garaż starej remizy i kasa szła do OSP pomimo, ze właścicielem budynku była gmina. Wszystko zależy na jakiej podstawie korzystacie z remizy. My np. mamy wieczyste użytkowanie i dlatego kasa idzie do OSP.

Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Ochotnik1989 »

Czyli w sumie zależy od wójta

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: baxter »

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest wieża? i jak od nie pobierany jest czynsz?

Topic author
smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: smooke001 »

Sorki nie sprcyzowalem :D

Mówiąc "wieża" miałem na mysli antene z nadajnikami komórkowymi pod której plac jest dzierzawiony

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: baxter »

Nie odpowiem na twoje pytanie ale sam mam pytanie pokrewne.
Czy jeżeli OSP wynajmuje budynek pod sklep, czy plac pod nadajniki telekomunikacyjne i będzie pobierać za to czynsz, to czy powinna zgłosić ze prowadzi działalność gospodarczą?? W dzisiejszych czasach uszczelniania podatku rząd może doczepić się wszystkiego

Topic author
smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: smooke001 »

Wydaje mi sie ze można to ominąć. Niech czynsz pobiera gmina i przelewa wam na konto np co kwartał w formie dotacji celowej. Co powiecie na takie rozwiązanie?

Nafi14
Posty: 46
Rejestracja: śr 05 lut 2014, 17:31
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Nafi14 »

Druhny i druhowie chętnie przeczytam jak odbywa się u was wynajmowanie sali na jakieś imprezy lub sklepu. My również wynajmujemy budynek co prawda za bardzo małą kwotę jednak co miesiąc mamy wpływy. Do tej pory nie mieliśmy NIPU, teraz chcąc uregulować stan i nadać nip mamy wahania co do tego wynajmu. Proszę o podpowiedzi jak rozwiązać sprawę najlepiej z korzyścią dla straży. Jak u was odbywają się takie najmy ? Słyszałem ze w umowie wynajmu dodajemy wpis ze wpływy pieniężne z wynajmu są przeznaczane na cele statutowe i wtedy urząd skarbowy nie może się doczepić i nie potrzebujemy żadnej działalności. Pomóżcie koledzy.

Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Ochotnik1989 »

No u nas zwyczajnie prowadzimy działalność.Można próbować ominąć urząd skarbowy tylko że jak oni mają wyciągnąć to i tak wyciągna.Nie jestem w temacie ile się płaci do skarbówki i jak to wygląda od kuchni czyli u skarbnika ale chociaż jest spokój bo wszystko jest czarno na białym i nie musimy się martwić że trzeba będzie się z czegoś tłumaczyć

Nafi14
Posty: 46
Rejestracja: śr 05 lut 2014, 17:31
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Nafi14 »

Tylko podstawowe pytanie jakie koszty są związane z prowadzeniem działalności, my za wynajem miesięcznie mamy 400zł więc czy to wystarczy na opłaty w skarbówce ? chyba nie... dlatego pytam jak inni rozwiązują te tematy.

Ochotnik1989
Posty: 27
Rejestracja: sob 22 paź 2016, 14:57
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Ochotnik1989 »

Jak będę widzieć się ze skarbnikiem to dowiem się czegoś ale raczej wam starczy bo my z wynajmu w ubiegłym roku mieliśmy 600 złotych co miesiąc.No i jak do tej pory nie jesteśmy na minusie to chyba nie jest tak źle

Darek1989
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 kwie 2016, 23:11
OSP (gm., woj.): woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Darek1989 »

Jeżeli straż wynajmuje pomieszczenie tak jak u nas to daje pomieszczenie w dzierżawę.Nie trzeba się rozliczać z urzędem i płacić podatku od dochodu

Nafi14
Posty: 46
Rejestracja: śr 05 lut 2014, 17:31
Status: Offline

Re: Sklep w remizie

Post autor: Nafi14 »

Jesteś pewny ze do urzędu skarbowego nie trzeba odprowadzić podatku dochodowego ? Z dzierżawy masz dochód... ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat