PIS idzie po OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
fire45
Posty: 268
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: fire45 »

Wklej cały artykuł, bo niestety nie wszyscy mają prenumeratę Wyborczej.

mateo691
Posty: 116
Rejestracja: wt 17 lut 2015, 17:16
OSP (gm., woj.): powiat:......, woj. Lubuskie
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: mateo691 »

Skończcie już tą propagandę- wiadomo że chodzi o to aby obecne osoby w ZOSP RP zachowały swoje posady...
Moglibyście zająć się bardziej istotnymi sprawami... ale po co lepiej bić się o stołki.

Woy-Tec
Posty: 14
Rejestracja: wt 02 wrz 2008, 08:12
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: Woy-Tec »

Popieram przedmówcę. Skończcie z tą propaganda. Najwięcej się martwią ci w zarządach od powiatowego w górę. Ja na poziomie jednostki OSP (i wszyscy w mojej gminie) jakoś bardziej jestem zadowolony z obecnego systemu dotacji. Kupuję co chcę a nie to co szanowny Zarząd mi sprzeda. I nie rzadko taniej. A że płatne (nie za najniższą krajową) posadki się chwieją to może wyjdzie OSP na zdrowie. Nie ma gorszej rzeczy niż rządzący którzy ostatnio w akcji brali udział 30 lat temu, jak w ogóle brali. a realia już nie te.

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: ksoniek »

Komentarz jednego z polityków do artykułu że PiS chce zgasić ludowców w OSP
https://www.facebook.com/remizacompl/ph ... 70/?type=3
Generalnie to samozaoranie PSLu w tym artykule,

administrator
Posty: 21
Rejestracja: wt 26 sie 2003, 16:03
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: administrator »

ksoniek pisze:Komentarz jednego z polityków do artykułu że PiS chce zgasić ludowców w OSP
https://www.facebook.com/remizacompl/ph ... 70/?type=3
Generalnie to samozaoranie PSLu w tym artykule,

Druhowie, w OSP są wszystkie opcje polityczne o czym każdy wie. Zagrywka na PSL jak widać dobrze działa na publikę. Proponuje najpierw posłuchać obrad Komisji a potem pisać o stołkach w ZOSP....
Komendant Główny PSP mówi, że szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to nie jest gotowość bojowa, środki na szkolenia medyczne dla OSP mogą zostać zabrane, to według Was jest dobra zmiana dla OSP...?

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: 1986lukasz »

Widać administrator też polityczny.

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: ksoniek »

Panie Administrator, gdzie w mojej wypowiedzi jest pokazane jakie są moje nastroje polityczne? Co ma do tego dobra zmiana? Jak PSL mówi że OSP to dojna krowa to o czym to świadczy?
Chcą pozbawić nas niezależności – mówi jeden z przedstawicieli OSP. – Walczyliśmy jako organizacja z zaborcami, a teraz musimy walczyć z polską władzą.
Inny dodaje: – PiS chce w najbliższych wyborach samorządowych wygrać w małych miejscowościach z ludowcami. Gdy zyska te pieniądze, będzie mu łatwiej.
Przeczytaj chociażby takie wypowiedzi:
Janusz Konieczny, wiceprezes Związku OSP, zwraca uwagę na inny aspekt. Twierdzi, że strażacy ochotnicy na wsiach to „patriotyczni liderzy” – chodzą na imprezy kościelne, pełnią warty pod pomnikami. Ale nie wszyscy popierają PiS. – I to się obecnej władzy nie podoba. Rząd chciałby mieć monopol na wszelkie imprezy patriotyczno-kościelne. Obawiam się, że gdy przejmą pieniądze, zawłaszczą wszelkie uroczystości patriotyczne na wsiach – mówi Konieczny.
– A kto będzie chciał dostać pieniądze od komendanta głównego, będzie musiał zadeklarować organizowanie na wsi apeli smoleńskich – dodaje inny strażak.
To jest straszenie ludzi. Jednocześnie pokazuje jak bardzo polityczny jest zarząd. Nie ma dyskusji czy zmiana sposobu przekazywania środków jest dobra czy nie, ale dyskutuje się o wpływach.
Awatar użytkownika

Kamilossa
Posty: 5
Rejestracja: śr 17 maja 2017, 07:42
OSP (gm., woj.): Czarnków, wielkopolskie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: Kamilossa »

To jest chore! Od lat profesjonalizm OSP wzrósł już do takie poziomu że zacierają się różnice między OSP a PSP, a PISIORY chcą to wszystko zniszczyć. ŻAL
Awatar użytkownika

kamaa87
Posty: 6
Rejestracja: śr 17 maja 2017, 22:57
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Warszawa Ursus
Kontakt:
Status: Offline

Re: PIS idzie po OSP

Post autor: kamaa87 »

Ja osobiście bym się nie wczytywała jakoś w wypociny gazety wybiórczej:P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat