LexFire-portal prawa przeciwpożarowego

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Dariusz P. Kała
Posty: 100
Rejestracja: czw 08 wrz 2011, 13:13
OSP (gm., woj.): Zielonka, Mazowieckie
Status: Offline

LexFire-portal prawa przeciwpożarowego

Post autor: Dariusz P. Kała » czw 20 lip 2017, 08:48

https://lexfire.pl/

Szanowni Państwo

Przekazuję do Państwa dyspozycji pierwszy i jedyny w Polsce portal prawa ochrony przeciwpożarowej. Myśl o takim portalu zrodziła się w moim umyśle już jakiś czas temu. Teraz przyszedł jednak czas na realizację tego pomysłu. Portal powstał z myślą o szerokim gronie osób zainteresowanych prawem ochrony przeciwpożarowej tj. strażacy Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, magistrzy i inżynierowie pożarnictwa, specjaliści inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, pracownicy samorządowi obsługujący ochotnicze straże pożarne, komendanci gminni ochrony przeciwpożarowej, urzędnicy państwowi różnych szczebli, prawnicy zajmujący się tym działem prawa (adwokaci, radcowie prawni, doradcy prawni), sędziowie sądów powszechnych oraz administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz wszelkie inne osoby zainteresowane tą specjalizacją prawa z różnych powodów. Moim celem jest pomóc Państwu w rozumieniu, stosowaniu, poruszaniu się w dziale prawa ochrony przeciwpożarowej i działów pokrewnych.

Portal poświęcony jest w głównej mierze prawu, orzecznictwu, wzorom i publikacjom dotyczącym ochrony przeciwpożarowej. Jednak z racji, że ta dziedzina prawa, w tym działalność OSP, PSP, rzeczoznawców d/s przeciwpożarowych wiąże się z innymi działami prawa, w portalu będzie można znajdywać także materiały dotyczące np. ratownictwa medycznego, finansów publicznych, prawa samorządowego, prawa o wolontariacie i pożytku publicznym itd. W zakresie prawa celem portalu jest udostępnianie jego odbiorcom aktualnych aktów prawa wraz z pojawiającymi się nowelizacjami oraz śledzenie przebiegu procesu legislacyjnego w zakresie w/w dziedzin prawa, tak aby mogli być Państwo zorientowani w aktualnym stanie prawnym oraz planowanych i zachodzących w nim zmianach. W zakresie orzecznictwa stawiam sobie za cel udostępnianie Państwu opracowanych orzeczeń sądowych z autorsko wybranymi tezami prawnymi, mogącymi pomóc Państwu w analizie treści tych orzeczeń czy ewentualnie wykorzystania w obrocie prawnym. Orzecznictwo sądów i administracji będzie śledzone na bieżąco, tak aby ukazywać Państwu linie orzecznicze sadów, organów administracji, nowe trendy orzecznicze, sprawy precedensowe lub mające doniosłe znaczenie dla praktyki stosowania prawa w wyżej wymienionym zakresie. W zakresie publikacji udostępniono pokaźny zasób artykułów prawniczych, które są owocem moich kilkuletnich działań w dziedzinie prawa przeciwpożarowego oraz związanego z OSP i PSP, w tym napisanych książek, przeprowadzonych szkoleń lub publikacji w czasopismach branżowych. Moim celem jest także udostępnianie Państwu wzorów pism, zaświadczeń itp. mających charakter wzorów urzędowych lub autorsko opracowanych. Zgromadzony obecnie tutaj materiał będzie na bieżąco uzupełniany, poszerzany i aktualizowany.

Portal ma mieć charakter interaktywny. Za jego pośrednictwem będzie można uzyskać pomoc prawną lub przekazywać absurdy pojawiające się w obrocie prawnym. Z tego względu udostępniany jest formularz logowania się na stronę oraz formularz zadawania pytań.

Zapraszam Państwa do korzystania z niniejszego portalu i otwarty jestem na wszelkie Państwa uwagi i propozycje.

Dr Dariusz P. Kała
ODPOWIEDZ