NOWY REGULAMIN 1%

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
robak
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 04 lut 2009, 12:08
Status: Offline

NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: robak »

Witam druhów.
Co myślicie na temat zapisu w nowym regulaminie 1% podatku, określający że wpłaty poniżej 50 zł (pomimo wskazania na określona jednostkę) będą przekazywane do "Centrali".
Moim zdaniem to skandal, nie dość że 30 % zabierają jednostką które agitują o wpłaty to jeszcze progi..... .
Przynależność do Związku ma nam druhom, prezesom i jednostką pomagać a tu taka niespodzianka.

Druhowie
Napiszcie swoje zdanie, - ale ja jestem zbulwersowany.
Wypada starać się o status Organizacji Pożytku Publicznego- ale czy to nie zakłóci idei zrzeszania się w Związku.
Moim zdaniem po 5 % dla powiatu, województwa i Centrali (czyli 15% dla Związku)to i tak jest za dużo- wszak są wpłaty (i to nie małe ) bez określenia jednostki którymi Związek dysponuje.
Piszcze może to dotrze do decydentów i się opamiętają -i zaczną wspierać jednostki a nie biura terenowe, i "Centralę"

marcin murlowski
Posty: 52
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 13:22
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: marcin murlowski »

Popieram kolegę, nawet za 50 zł mozna coś kupić, dla nas strażaków ochotników liczy sie naprawde każdy grosz!!

Szydłowski Marek
Posty: 29
Rejestracja: czw 03 lut 2005, 21:57
Lokalizacja: Płońsk woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: Szydłowski Marek »

Ten regulamin to są kpiny z naszej społecznej pracy ! Druhowie w ZG ZOSP RP opamiętajcie się ! My na naszym terenie
prowadzimy akcję już kilka lat. Docieramy wszelkimi kanałami do ludzi dobrej woli przekonując ich do wpłaty 1% podatku na
rzecz naszego związku i naszej jednostki. Są to bardzo trudne rozmowy świadczące o powadze zagadnienia. No bo jak przekonać darczyńcę, jakich użyć argumentów żeby ten 1% przekazano pośrednio dla nas a nie np. na leczenie dzieci chorych
na nowotwór? Jest to bardzo trudne. Dlatego doceniamy każdy grosz wpłacony na nasz cel. Zapis Regulaminu, że wpłaty poniżej 50 zł pozostają w ZG to już szczyt szczytów! Druhowie wpłaty powyżej 50 zł u nas stanowią ok. 5 % wpłat !
Mamy półmetek akcji.Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnych materiałów reklamowych ( gdzie są Ci Koordynatorzy Akcji), rozprowadzamy własne opracowane przez nas materiały. I oto teraz efekty naszych działań spłyną na ZG ZOSP RP.
Domyślam się, że chodzi tu o zminimalizowanie prac księgowych, sprawniej i szybciej rozliczy się wpłaty powyżej 50 zł
niż tysiące wpłat poniżej tej kwoty. Przepraszam nie mogę dalej pisać bo mnie krew zalewa!Druhowie opamiętajcie się!
Razem jesteśmy silniejsi!

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: tomsi »

Próg 50 zł, jak mi wyjaśniono to jest kwota całej sumy uzbieranej przez daną jednostkę w czasie dokonywania wpłat. Nie jest to próg od indywidualnego podatnika.
Zgadzam się z Wami, że z tymi opłatami jest trochę nie tak. Z drugiej strony zawsze można postarać się o status OPP żeby zminimalizować te oddawane kwoty, tylko nie wiem czy warto. Z trzeciej strony ZG ZOSP mógłby już darować sobie te opłaty i w ten sposób dodatkowo tak jakby nas wspierać finansowo.

Topic author
robak
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 lut 2009, 12:08
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: robak »

Witam Druhów
W nawiązaniu do wypowiedzi mojego poprzednika cytuję par 6 pkt 2 regulaminu 1%

"Prezydium Zarządu Głównego Związku ustala dla wpłat zadeklarowanych próg kwotowy w wysokości 50,00 zł, poniżej którego nie będą przekazywane środki dla jednostek. Przekazane przez urzędy skarbowe wpłaty zadeklarowane zostaną wydatkowane zgodnie z decyzją Prezydium Zarządu Głównego Związku"

Przyznaję, że ponownie czytając ten zapis nie wiem jak go interpretować - czy jako wpłaty od pojedynczej osoby czy jako sumę wpłat dla jednoski? Nie jestem prawnikiem więc mam dylemat -dla mnie zapis ten można interpretować na dwa spoosoby.

Zapis ten na pewno zamieszał podatnikom, bo to od nich usłyszałem uzasadnienie " po co wpłacać na OSP skoro pieniądze te trafią do ... ???."

Proszę o komentarze.

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: tomsi »

Jak już napisałem jak mi wyjaśniono drogą elektroniczną próg 50 zł dotyczy całej kwoty uzbieranej przez daną jednostkę w czasie trwania akcji 1%.

szpila
Posty: 1
Rejestracja: pn 23 lut 2009, 18:53
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: szpila »

Popieram wszystkie wypowiedzi, na temat nowego regulaminu 1%
Jle trzeba zarabiaC ,żeby 1% podatku wyniósł 50zł. W naszej OSP zebraliśmy 2008 ponad 900zł.i większość
wpłat to była do 50zł. Jak wiadomość się rozejdzie po społeczeństwie o takich warunkach to nikt nam więcej
nie będzie chciał zrobić odpisu. Wiadomo wszem i wobec ,że "góra" ma i tak duże dochody ,a nam na dole i tym
co idą do czarnej roboty zostaje namiastka.Apeluję zmieńcie regulamin póki społeczeństwo nas szanuje i popiera.
Zabierać ochotnikom te " grosze" to nie uchodzi w tak starej i szanowanej organizacji ,a uchwalający ten
regulamin chyba nie są prawdziwymi ochotnikami z "krwi i kości"i nie wynieśli ochotnictwa z domu.
Pozdrawiam

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: dawid_a »

Ja także nalegam aby ten regulamin zrobić bardziej jasnym.
Idzie o to żeby było pewne ze suma od kilku ludków z 1% o ile przekracza 50 PLN trafi do danej jednostki bo na razie to mam wrażenie takie jak dh robak. Nie jest to doprecyzowane i jest bardzo niejasne.

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: NOWY REGULAMIN 1%

Post autor: el komendante »

Koledzy po raz kolejny sprawdz sie powiedzenie "PUNKT WIDZENIA ZMIENIA SIĘ OD MIEJSCA SIEDZENIA'. Ci którzy układali w/w projekt chyba dawno już nie byli na żadnym wyjeździe, nie mówiąc już o zakasaniu rękawów i wzięciu się do prawdziwej roboty.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat