Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
maciles
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: maciles »

Jak w temacie, ale...zawsze jest jakieś małe ale...

Praca w straży (działalność w OSP) mi się po prostu podoba, jestem niezależny finansowo (mam stałą prace) ale chciałbym czysto społecznie działa w OSP... tylko co z tego jeśli np. w moim mieście nie ma OSP? Albo np. nie wiem o ich istnieniu... mówię o mieście KRAKÓW. Czy ma sens angażowanie się Waszym zdaniem do OSP z poza miejsca zamieszkania? Czy to jest w ogóle realne? Dodam, że chciałbym działać czynnie... :)

Proszę o odpowiedź :P
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: Artur »

Jeżeli chcesz działać w OSP to myślę że z tym nie będzie problemu. Znalazłem na stronie KM PSP Kraków informację że miasto Kraków ma 10 jednostek OSP w tym jedna włączona do KSRG poczytaj sobie są adresy i telefony http://www.psp.krakow.pl/jednostkiochotnicze.php
Życzę powodzenia
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Topic author
maciles
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: maciles »

Dziękuje za odpowiedź, spróbuje po niedzieli podzwonić tam i się podpytam co i jak :)

Jak wygląda z Waszej wiedzy taka służba, gdy ktoś nie mieszka na teranie działania OSP?? Za wszystkie cenne wiadomości z góry dziękuje :)
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."
Awatar użytkownika

scofieldowski
Posty: 20
Rejestracja: pt 02 maja 2008, 16:55
Lokalizacja: Majdan Ruszowski / Zamość / Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: scofieldowski »

maciles pisze: Jak wygląda z Waszej wiedzy taka służba, gdy ktoś nie mieszka na teranie działania OSP??

moj znajomy jest Komendantem Gminnym OSP, ale gminy obok, i nie przeszkadza to mu jakoś ;]
więc dla chcącego nic trudnego :)
Obrazek

Topic author
maciles
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: maciles »

No, tak ale... (sorki, ja często mam jakieś ale)

Jeśli np. OSP ma jakiś wyjazd to członkowie OSP są alarmowani na bieżąco, nie mają takich typowo dyżurów jak PSP... tak? Hmm... i to mnie tu męczy/boli... jak to pogodzić, jeśli mieszka się te np. 20-30km dalej :)
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: tomsi »

Są jednostki OSP, które mają takie dyzżury. Musisz popytać.
Awatar użytkownika

scofieldowski
Posty: 20
Rejestracja: pt 02 maja 2008, 16:55
Lokalizacja: Majdan Ruszowski / Zamość / Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: scofieldowski »

maciles pisze:No, tak ale... (sorki, ja często mam jakieś ale)

Jeśli np. OSP ma jakiś wyjazd to członkowie OSP są alarmowani na bieżąco, nie mają takich typowo dyżurów jak PSP... tak? Hmm... i to mnie tu męczy/boli... jak to pogodzić, jeśli mieszka się te np. 20-30km dalej :)

tak jak druh tomsi napisal w niektorych jednostkach sa dyzury, przede wszystkim w tych ktore naleza do KSRG (Krajowy system ratowniczo-gaśniczy)
Obrazek

marekB
Posty: 3
Rejestracja: wt 09 cze 2009, 17:22
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: marekB »

Bez problemu morzesz być członkiem wspierającym.
Awatar użytkownika

scofieldowski
Posty: 20
Rejestracja: pt 02 maja 2008, 16:55
Lokalizacja: Majdan Ruszowski / Zamość / Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: scofieldowski »

marekB pisze:Bez problemu morzesz być członkiem wspierającym.

czlonek wspierajacy.. heh mi sie wydaje ze lepiej byc zwyczajnym czlonkiem ;]
Obrazek

Topic author
maciles
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 gru 2008, 15:18
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: maciles »

Też mi się tak wydaje... w końcu mi właśnie zależy na konkretnym angażowaniu się :)
"...iść na ratunek - to znaczy wyczerpać wszystkie możliwości, to znaczy nie odstąpić nie tylko wtedy, kiedy jest nadzieja, ale nawet wtedy, gdy istnieje choćby cień cienia nadziei."

GaLaa
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 13:08
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: GaLaa »

Cześć
Jestem tu nowy i widzę że jest już temat o wstąpieniu do OSP. A mianowicie mam takie pytanie. Czy jest jakiś próg wiekowy wstąpienia do OSP. Jest w mojej miejscowości OSP i chciałbym wstąpić do niej tylko nie wiem mając ile lat można wstąpić do OSP. Myślę że mi odpowiecie na moje pytanie :)
Pozdrawiam

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: tomsi »

Czynnym członkiem OSP może być osoba z przedziału wiekowego 18 - 60 lat.
Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej może wstąpić osoba z przedziału wiekowego 7 - 18 lat (wymagana jest zgoda opiekuna prawnego).

GaLaa
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 lip 2009, 13:08
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: GaLaa »

Dzięki wielkie :) Czyli wynika z tego że jeszcze przez 2 lata będę należał do MDP :)
Pozdrawiam

reymysterio94
Posty: 9
Rejestracja: pt 31 lip 2009, 14:05
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: reymysterio94 »

mam 14 lat przyjmą mnie do OSP?

tomsi
Posty: 64
Rejestracja: śr 28 maja 2008, 23:15
Status: Offline

Re: Konkretne pytanie, wstąpienie do OSP

Post autor: tomsi »

tomsi pisze:Czynnym członkiem OSP może być osoba z przedziału wiekowego 18 - 60 lat.
Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej może wstąpić osoba z przedziału wiekowego 7 - 18 lat (wymagana jest zgoda opiekuna prawnego).
Czy 14 to jest wiek, który znaduje się w przedziale 7 - 18 lat?!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat