stopnie i dyscyplina w osp

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
xmichalzwpx
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 25 sie 2009, 17:16
Status: Offline

stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: xmichalzwpx »

witam, pozwolilem sobie dodac nowt temat forum poswiecony stopniom w osp i dyscypliny a dokładnie musztry tak juz dawno zapomnianej...
a mianowicie jesli chodzi o stopnie moje pytanie nasuwa sie z tego powodu napewno wielu z nas Męzczyzn słuzyło w wojsku...
wielu z was pewnie na wyjscie lub podczas słuzby otrzymało awans na stopien st.szer. jedni nawet kiedys na stopnie kaprali i st.kaprali, w moim przypadku jest to stopien plutonowy... słuze w wojsku i działam w osp pytanie czy moj stopien przechodzi gdyz z tego co sie orientuje to tak ale moze ktos jest tu bardziej obeznany.... i mogł by mi odpowiedziec

Topic author
xmichalzwpx
Posty: 2
Rejestracja: wt 25 sie 2009, 17:16
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: xmichalzwpx »

kolejna moja sprawa wiaze sie z musztra... kiedys pamietam cieszyłą sie ona uznaniem w strazy pozarnej.... teraz zanika... albo wogule jej nie ma... wystep poczty sztandarowej na uroczystosciach panstwowych, religijnych czasami w co niektorych jednostkach jest smieszny... a juz o wydawaniu komend nie wspominajac... a z tego co wiem sa przepisy dotyczace umundurowania pocztu sztandarowego... i przepisy dotyczace musztry... moze zrobmy cos by wrocic do tego by jednak wprowadzic przepisy by jednostki stosowały sie do tego regulaminu i korzystały z musztry... nie wiem wprowadzic w ceremoniał zawodow... lub nawet w konkurencje... zwiazane z musztra i jej przepisami... bo naprawde mozna sie usmiac... i powiem wiecej ze nawet strazacy z PSP sa naprawde smieszni...

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: el komendante »

[quote="xmichalzwpx"]witam, pozwolilem sobie dodac nowt temat forum poswiecony stopniom w osp i dyscypliny a dokładnie musztry tak juz dawno zapomnianej...
a mianowicie jesli chodzi o stopnie moje pytanie nasuwa sie z tego powodu napewno wielu z nas Męzczyzn słuzyło w wojsku...
wielu z was pewnie na wyjscie lub podczas słuzby otrzymało awans na stopien st.szer. jedni nawet kiedys na stopnie kaprali i st.kaprali, w moim przypadku jest to stopien plutonowy... słuze w wojsku i działam w osp pytanie czy moj stopien przechodzi gdyz z tego co sie orientuje to tak ale może ktos jest tu bardziej obeznany.... i mógł by mi odpowiedzieć [/quot
Z tego co się orientuję to nie ma takiej zależnośći stopnia wojskowego a stopnia ??? , szarży ??? w OSP . OSP to nie formacja budżetowa i jeszcze się nie spotkałem z takim wyjątkiem.

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: el komendante »

xmichalzwpx pisze:kolejna moja sprawa wiaze sie z musztra... kiedys pamietam cieszyłą sie ona uznaniem w strazy pozarnej.... teraz zanika... albo wogule jej nie ma... wystep poczty sztandarowej na uroczystosciach panstwowych, religijnych czasami w co niektorych jednostkach jest smieszny... a juz o wydawaniu komend nie wspominajac... a z tego co wiem sa przepisy dotyczace umundurowania pocztu sztandarowego... i przepisy dotyczace musztry... moze zrobmy cos by wrocic do tego by jednak wprowadzic przepisy by jednostki stosowały sie do tego regulaminu i korzystały z musztry... nie wiem wprowadzic w ceremoniał zawodow... lub nawet w konkurencje... zwiazane z musztra i jej przepisami... bo naprawde mozna sie usmiac... i powiem wiecej ze nawet strazacy z PSP sa naprawde smieszni...
Jest Coś takiego jak Ceremoniał i Regulamin musztry , ale nie jest on tak przestrzegany jak w wojsku , i nie porównuj tych dwóch formacji pod tym względem bo to do niczego nie prowadzi. Straż rządzi się swoimi prawami , aczkolwiek co do przestrzegania zasad musztry to niestety Straż , czy to OSP czy państwowa do najlepszych nie należy.

lekasz3
Posty: 15
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 09:44
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: lekasz3 »

Bardzo bulwersuje mnie sposób noszenia odznaczeń przez naszych członków. Jest regulamin, który wyjątkowo dokładnie określa, gdzie co się przypina i kiedy się to nosi. Niestety nawet w "STRAŻAKU" zamieszczane są zdjęcia nieregulaminowo ubranych naszych druhów. Osobnym tematem jest ubiór i zachowanie się poczty sztandarowego. Niektórzy zachowują się tak, jakby wstydzili się zachowania przy sztandarze. A sposób zachowania się, prezentacji i postaw, określa również Ceremoniał, ogólnie dostępny nawet na stronie ZG ZOSP RP. A jeżeli ktoś reflektuje, to polecam krótkie opracowanie na temat zachowania się (i nie tylko) strażaka w mundurze w różnych okolicznościach, które opracowałem w formie prezentacji (mogę przesłać na e-maila) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: kamil237 »

lekasz3 jeżeli nie sprawi Ci to problemu to ja poproszę na osp_nowa_wies@wp.pl :)
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: kronikarz »

Proszę o przesłania na adres edward.dalibog@gazeta.pl
Dziękuję.

OSP CEREKIEW
Posty: 5
Rejestracja: czw 27 sie 2009, 15:10
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: OSP CEREKIEW »

Ja również poproszę jeśli nie sprawi to problemu ospcerekiew@wp.pl
Dziękuję.

Andrzej
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 paź 2009, 23:36
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: Andrzej »

Witam
Jeżeli chodzi o stopnie strażackie to w mojej OSP nadaliśmy wszystkim ratownikom takie stopnie w zależności od ich wyszkolenia. I teraz co roku jest okazja awansować na wyższe stopnie tych , którzy w danym roku podwyższyli swoje kwalifikacje . A dyscyplina to już sprawa komendanta i naczelnika. Jak sobie pościelą tak się wyśpią. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

JareX
Posty: 20
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 18:44
Lokalizacja: Rzeżuśnia
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: JareX »

Jeśli to ie sprawia problemu to ja tez poprosze na jarek.ploszaj@neostrada.pl

pozdrawiam
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: stopnie i dyscyplina w osp

Post autor: Artur »

Witam!
Można sobie to zobaczyć na stronie czasopisma http://www.strazak.org.p są tam artykuły Czesława Kosiba pt. " Z życia wziete" polecam artykuly. Jest faktycznie że niektórzy nie przestrzegaja regulaminów i to jest nagminne z tego co sie daje zauważyć, co niektórych to nie obowiązują żadne regulaminy a jak się coś powie że źle ma przypięty medal lub odznaczenie to on jest mądrzejszy od radia i wszystkie rozumy pozjadał.
Pozdrawiam
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat