Prezes bez munduru

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: druhprzemek »

artur527 pisze:Tak najeżdżacie koledzy na prezesa i jego mundur. Niedawno zostałem wybrany prezesem ( chociaż nie chcialem to się zarząd uparł ) i może macie rację ale ja naprawde chciałbym postawić nasze OSP na nogi bo w tej chwili praktycznie leżymy, brakuje nam wielu rzeczy łącznie ze szkoleniami.

a o mundurze i ( dystynkcjach których nawet nie ma ) nawet nie myśle bo nie mam czasu na to .
Druhu Arturze!
Z całego serca gratuluję Ci nowej funkcji, a przede wszystkim chęci postawienia na nogi swojej Jednostki. Skoro macie problemy finansowe to oczywistą oczywistością jest, że najpierw zaczynamy od uporządkowania swoich wewnętrznych spraw. Najważniejszym przesłaniem OSP jest pomoc innym osobom i to powinniśmy na początku realizować. Jednak symbole, czyli również mundur powinien być szanowany. Jeżeli są możliwości, aby taki mundur zakupić to powinno się to uczynić. Wiadomo nam, że Druh Prezes posiada takowy mundur, ale rozchodzi się o to, że nie poczuwa się do niego. W moich oczach jak i w wielu innych Druh Prezes ubiera mundur tylko w tedy kiedy chce się pokazać, albo utożsamiać ze strażakami przed wyborami. Rzadko można zobaczyć go podpisującego uchwały ZG w mundurze. Często jest tak, że jest jedynym przedstawicielem ochrony ppoż. bez munduru np. na ważnych uroczystościach. Wiemy, że pełni również funkcję Wicepremiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, jednak nie zawsze występuje w tej funkcji (w tym charakterze). Strażacy-ochotnicy potrzebują przewodnika, swoistego pasterza, a jeżeli on się nie uosabia ze swoim środowiskiem, to powstaje pytanie: dlaczego on jest Prezesem? Dlatego pragniemy, aby Druh Prezes występował w mundurze na każdej imprezie o charakterze strażackim, a nie od święta. O to tutaj chodzi ;)
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

artur527
Posty: 3
Rejestracja: śr 06 kwie 2011, 14:16
OSP (gm., woj.): OSP Szklarnia, gm Międzylesie, woj dolnośląskie
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: artur527 »

Witam druha Neeoo
Dziękuję bardzo za dobre rady i wskazówki, napewno zaczne się nimi kierować po odebraniu dokumętów od starej władzy. Jeszcze mam jedno pytanko do druha odnośnie dochodów : zastanawiałem się też nad 1 % z podatku, ale czytając już nie pamiętam gdzie , że jest to opłacalne ale tylko w dużych jednostkach, bo trzeba wtedy mieć księgowom. Wyczytałem że lepiej jest zdobyć środki z podatku przypisując je np. gminnej jednostce Straży po wcześniejszym dogadaniu się z Komendantem tejże jednostki i od nich zdobywanie tych pieniędzy. Kolega widze że prubuje zdobyć tym sposobem pieniądze, i moje pytanie - czy to naprawde tak wygląda w rzeczywistości strasznie ?

Pozdrawiam druha ! Artur
Awatar użytkownika

neeoo
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 18:32
OSP (gm., woj.): KŁODAWA, lubuskie
Status: Offline

Re: Prezes bez munduru

Post autor: neeoo »

Artur527, widzę tu jakieś nieporozumienie w twojej wypowiedzi.
opłacalne ale tylko w dużych jednostkach, bo trzeba wtedy mieć księgowom
Zdobywanie jakichkolwiek pieniędzy jest dla jednostki ZAWSZE opłacalne, czy dotyczy to 1%, czy wynajmu sali w remizie czy innej działalności. To jedna rzecz.
A druga, to to że działasz zapewne, jak pisałem wsześniej, jako stowarzyszenie a to z mocy ustawy o stowarzyszeniach musi prowadzić PEŁNĄ KSIĘGOWOŚĆ i nie ma tu znaczenia czy jestecie jednostką która ma jednego żuka (nie obrażając Zuków :) ) czy też masz na jednostce 4 GBA, 2 GCBA tudzież inne pojazdy. reguła dotycząca prowadzenia księgowości jest jedna dla wszystkich z nas. A z doświadczenia wiem, że jak kasa od razu nie trafia tam gdzie ma trafić to życzę powodzenia w jej wytarganiu.
pozdrawiam
mnariusz
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat