Noszenie oznak specialności

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Gregor87
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 17 cze 2010, 11:15
Status: Offline

Noszenie oznak specialności

Post autor: Gregor87 »

szukałem w regulaminie i nie doszukałem się .... chodzi mi mianowicie o to jaką oznakę nosić jeśli posiada się więcej jak jedną ??
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Noszenie oznak specialności

Post autor: huragan »

Zgodnie z obowiązującym regulaminem umundurowania, naszywki oznak specjalności:
- nosi się tylko na lewym rękawie kurtki ubiorów: galowego i wyjściowego,
- na rękawie powinno nosić się tylko 1 naszywkę,
- naszywkę umieszcza się symetrycznie na środku rękawa, 15 cm od jego dolnej krawędzi
- na koszulach letnich nie nosi się żadnych naszywek oznak specjalności.

Topic author
Gregor87
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 cze 2010, 11:15
Status: Offline

Re: Noszenie oznak specialności

Post autor: Gregor87 »

dzięki za te info może trochę nie do końca wyjaśniłem o co mi chodzi ....
co w przypadku kiedy jedna osoba ma kilka specjalność np KIEROWCA, MECHANIK MOTOPOMPY, OPIEKUN MDP, CZŁONEK ORKIESTRY albo i jeszcze więcej bo jak wiadomo w mniejszych OSP zwykle jedni i ci sami dh. się udzielają i podnoszą swoje kwalifikacje i tu nie ma w regulaminie umundurowania takiego przypadku opisanego. Wiadomo że to jest jakimś wyróżnieniem dla danego druha ale która specjalność ma mieć umieszczoną na mundurze ?? Drogą losowania ma wybrać co przyszyć.... Jako Naczelnik dbam o wygląd wśród druhów ale w tej kwestii jestem bezradny proszę o rade jaką oznakę mam nakazać umieścić osobie która ma ich kilka
Awatar użytkownika

huragan
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 15:16
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Noszenie oznak specialności

Post autor: huragan »

Jednak opiekun MDP jak i kronikarz jest jeden, tak samo kierowców nie ma w jednostce 10 tylko zazwyczaj 2 czy 3, więc z nimi problemu nie ma. Gorzej jednak z resztą i niestety tego regulamin nie określa, chyba że nieuważnie czytam.

Topic author
Gregor87
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 cze 2010, 11:15
Status: Offline

Re: Noszenie oznak specialności

Post autor: Gregor87 »

wygląda no to że regulamin nie przewidział tego że jedna osoba może mieć kilka specjalizacji ....

żeby daleko nie szukać powiem na przykładzie swoim u siebie w OSP jestem kierowcą, mechanikiem motopompy ( oczywiście na wszystko nam dokument ) i problem mam co mam przyszyć na mundur....

regulamin mówi o miejscu umieszczenia i że ma być tylko jedna tu nie ma wątpliwości...
a co z pozostałymi jak się ma więcej niż jedną??
która przyszyć jak wszystkie są ważne dla jakiegoś druha ??

szukałem wszędzie i nie napotkałem się na taki temat wiec postanowiłem go poruszyć na forum może ktoś zerknie z góry na niby nie duży problem a jednak nie ma on rozwiązania na dzień dzisiejszy z tego co widzę ...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat