Liga Strażacka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
mackaz
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 13:26
OSP (gm., woj.): Trzebosz, gm.Bojanowo, woj. wielkopolskie
Status: Offline

Liga Strażacka

Post autor: mackaz »

Chciałbym się podzielić z Wami drodzy druhowie pomysłem który zrodził się w mojej jednostce. Otóż, wpadliśmy na pomysł, by zorganizować tzw. "Ligę Strażacką". Jest to system rozgrywek sportowych, w który udział mogą zgłosić jednostki OSP działające na terenie naszej gminy. Głównie skierowana jest ona do członków MDP, gdyż jak wiadomo nie mogą oni brać udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a niejednokrotnie ich udział w życiu OSP ogranicza się do startów w zawodach sportowo-pożarniczych (akurat w naszej jednostce młodzież działająca w MDP jest bardzo aktywna i przeprowadzała różne przedsięwzięcia dla dzieci ze szkoły podstawowej czy podczas ubiegłej zimy - odśnieżała chodnik do kościoła). Wracając do Ligi - Uczestnikami „Ligi Strażackiej” mogą być członkowie drużyn MDP, Harcerskich Drużyn Pożarniczych w wieku od 12 lat, oraz członkowie drużyn OSP w wieku do 23 lat. Każda jednostka OSP, która zadeklaruje swój udział w rozgrywkach może wystawić jedną reprezentację składającą się z 7 osób. Reprezentacje mogą być męskie, żeńskie jak i mieszane. Przed rozpoczęciem każdej dyscypliny, drużyny powinny złożyć organizatorom listę zawodników oraz podać nazwisko opiekuna drużyny. Opiekun drużyny powinien być obecny w dniu rywalizacji.Dyscypliny, które będą rozgrywane to:
• Piłka halowa (jeśli pogoda będzie sprzyjać – rozegrane zostaną mecze na sztucznym boisku, w razie niepogody mecze zostaną przeniesione na halę przy gimnazjum)
• Siatkówka
• Koszykówka
• Piłka ręczna
• Lekkoatletyka:
1. Bieg na 100m
2. Bieg na 1000 m
3. Sztafeta 4x400m
4. Skok w dal
5. Pchnięcie kulą

Obowiązują ogólnie przyjęte zasady gry ww. dyscyplin.
W zależności od liczby drużyn zgłoszonych do udziału, przewidywany jest system gry „każdy z każdym”. Każda z ww. dyscyplin będzie odrębnym turniejem, za który poszczególne drużyny będą otrzymywać punkty. Po całym cyklu punkty te będą sumowane. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, zdobędzie tytuł mistrza „Ligi Strażackiej” oraz puchar.

Przedstawiłem swój pomysł podczas posiedzenia Zarządu Gminnego, został on przyjęty z uznaniem i mam nadzieję, że uda się ruszyć z planowanymi terminami.
Chciałbym się Was zapytać, czy w waszych regionach jest prowadzone coś w podobnym stylu? Czy już organizowaliście podobne akcje?
Mam nadzieję, że mój pomysł z "Ligą Strażacką" okaże się sukcesem i stanie się corocznym elementem sportowej rywalizacji w naszej gminie.

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Liga Strażacka

Post autor: Bonk »

U mnie co roku odbywał się turniej w siatkówkę, w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej w piłkę nożną, a zimą planujemy rozgrywki w tenisa stołowego.
Nie ukrywam, że z roku na rok coraz więcej druhów chętnych jest, aby ubiegać się o służbę w PSP, dlatego też zastanawiamy się nad zorganizowaniem "testów" sprawnościowych w formie zawodów lekkoatletycznych ;)
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Liga Strażacka

Post autor: kronikarz »

Co do ,,Ligi strażackiej'' to w powiecie Strzelce Opolskie, woj. opolskie od kilku lat organizowane są turnieje w tenisie stołowym oraz zawody strzeleckie z kbks i karabinka wiatrówkowego. Po kilku latach organizowania turniejów zaproszono do udziału drużyny z sąsiedniego powiatu. W okresie jesienno - zimowym organizowane są zawody - turnieje halowe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat