Wybory do rady gminy.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Siwy63
Posty: 43
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 10 mar 2010, 17:43
Status: Offline

Wybory do rady gminy.

Post autor: Siwy63 »

Mam pytanie do kolegów, czy startując w wyborach do rady gminy można nazwać komitet wyborczy grupy strażaków ,ale występujących bez mundurów nazwą straż. Moim zdaniem raczej tak,bo nazwa sama nie określa jaka to jest straż, a osoby kandydujące na radnych nie występują w żadnych mundurach.Może któryś z kolegów wie jak to się przedstawia prawnie.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Wybory do rady gminy.

Post autor: podymacz »

Nazwa Straż, nie jest nazwą zastrzeżona, więc raczej można tego użyć do celu jaki opisujesz. Przecież wiele drużyn piłkarskich ma w nazwach "Strażak" itp. A swoją drogą, to do komitetu wchodzą strażacy, czy tylko wykorzystujecie Straż do marketingu politycznego? :twisted:

Topic author
Siwy63
Posty: 43
Rejestracja: śr 10 mar 2010, 17:43
Status: Offline

Re: Wybory do rady gminy.

Post autor: Siwy63 »

Nie chodzi tu o jak napisałeś marketing, tylko że komitet powstał ponieważ z trzech jednostek kandydują strażacy a w gminie jest pięć osp. więc osoby które kandydują na radnych spotkały się i postanowiono żeby powołać jeden wspólny komitet.Wszyscy kandydaci w tym również ja, są od wielu lat strażakami i nigdy przedtem nie startowali w wyborach. Ja należę do do straży od 34 lat. pracowałem również w PSP. Postanowiliśmy kandydować na radnych ponieważ jeżeli się nam uda wejść do rady gminy ,a do tego będziemy mieli silny skład w radzie to łatwiej będzie nam załatwić nasze sprawy które są od lat nie załatwione.A podania które są kierowane do rady w końcu do niej trafią od razu a nie do kosza.
Awatar użytkownika

hawkeye
Posty: 12
Rejestracja: śr 19 maja 2010, 13:26
OSP (gm., woj.): Słopnice Dolne, Małopolska
Lokalizacja: Słopnice, Limanowa
Status: Offline

Re: Wybory do rady gminy.

Post autor: hawkeye »

bardzo ciekawa inicjatywa, trzymam kciuki. silna reprezentacja strazakow w radzie gminy musi sie korzystnie odbic na funkcjonowaniu OSP w Waszej gminie.
Nie wierze w ateizm

Topic author
Siwy63
Posty: 43
Rejestracja: śr 10 mar 2010, 17:43
Status: Offline

Re: Wybory do rady gminy.

Post autor: Siwy63 »

Dzięki i pozdrawiam.

poranx
Posty: 10
Rejestracja: pn 28 wrz 2009, 20:27
Status: Offline

Re: Wybory do rady gminy.

Post autor: poranx »

U nas na 15-tu radnych jest 4 strażaków , i nic to nie zmieniło - dali się przekupić . Wy musicie być twardzi i zjednoczeni.ŻYCZĘ POWODZENIA Z NADZIEJĄ NA LEPSZE.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat