80-lecie istnienia OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Anzel11
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 18:47
OSP (gm., woj.): OSP Sulęcin (Krzykosy, woj. wielkopolskie)
Status: Offline

80-lecie istnienia OSP

Post autor: Anzel11 »

Witam Szanowni Druhowie!

Jestem działającym w ramach wybranego w poprzedniej kadencji Zarządu Prezesem OSP . Zebranie sprawozdawcze odbedzie sie u nas w połowie marca jednak przed tym zebraniem planujemy jeszcze zorganizować dwa spotkania zarzadu, gdyż jest kilka ważnych spraw które chcemy jeszcze przed Zebraniem sprawozdawczo-wyborczym dograć. Tematy które chcemy tam poruszyć to przede wszystkim oraganizacja obchodów 80-lecia naszej OSP które chcemy zorganizować pod koniec lipca br. w związku z tym tematem miałbym druhowie dwa pytania:

1) W trakcie naszego święta planujemy odznaczyć druhów którzy swoje ostatnie odznaczenia otrzymali w 2008. Czy możemy to zrobić i złożyć wnioski? Czy również w tym przypadku obowiązuje zasada konieczności posiadania niższego odznaczenia przez okres co najmniej 4 lat? Pytam ponieważ niedawno usłyszałem iż w ramach obchodów jubileuszów istnienia obowiązują dodatkowe limity odznaczeń i okres pomiędzy posiadaniem odznaczenia niższego stopnia nie musi być zachowany.

2) Od kilku lat staramy się ufundować dla naszej OSP sztandar, jak druhowie wiecie nie jest to tania sprawa i razem z drzewcem jest to koszt ok 5000- 6000 zł. Dochody naszej OSP oraz datki członków raczej nigdy do tego celu nas nie doprowadzą gdyż każdą złotówkę w pierwszej kolejności staramy się zainwestować w niezbędny sprzęt.
Chciałbym w związku z tym dowiedzieć się czy istnieją jakiegoś rodzaju dofinansowania na ten cel np. z Zarządu Wojewódzkiego? Czy ktoś z Was starał się o pozyskanie funduszy na zakup sztandaru? nie ukrywam że jest to nasze marzenie na obchodzony w tym roku jubileusz.

Pozdrawiam,

Anzel11
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: 80-lecie istnienia OSP

Post autor: seligow »

Co do odznaczeń to polecam lekturę:
http://www.zosprp.pl/?q=content/odznaki-i-wyroznienia

Dotacja na sztandar? Mam nadzieje, że żartowałeś.
Sztandar to dar od ludzi np. mieszkańców wsi. Przejdźcie się po firmach z okolicy i popytajcie czy ktoś chce wbić "swój gwóźdź" na drzewcu. Zróbcie zbiórkę wiejską.

każdą złotówkę w pierwszej kolejności staramy się zainwestować w niezbędny sprzęt
a później piszesz że sztandar to wasze marzenie? "Chcecie mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko?"
Starszy sikawkowy

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: 80-lecie istnienia OSP

Post autor: pudzian7771 »

Dorze ci kolega więcej napisał ja w tamtym roku kupowałem sztandar do naszej jednostki za cały komplet zapłaciłem 4000 zł pieniądze zebraliśmy od sponsorów, strażaków a przede wszystkim mieszkańców porozmawialiśmy z proboszczem naszej parafi i ogłosił to w niedziele podczas mszy co ułatwiło nam zbiórkę na wsi a z zarządu wojewódzkiego razem z dokumentami nadania otrzymaliśmy talon na 500zł do wykorzystania w sklepie zarządu trochę pokombinowaliśmy i zamiast zrobić zakupy na 500zł zrobiliśmy na 900zł.Odezwijcie się również do jednostek z waszej gminy nasze też nam pomogły troszeczkę no i oczywiście pismo do rady miasta lub gminy i do wójta lub burmistrza pozdrawiam Piotr

ospparciaki
Posty: 21
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 10:40
Status: Offline

Re: 80-lecie istnienia OSP

Post autor: ospparciaki »

My kilka lat temu też kupowaliśmy sztandar. Część funduszy zebraliśmy od druhów( od każdego 50zł). Część przekazał nam Wójt gminy. O resztę składaliśmy podanie do Starostwa Powiatowego - nie pamiętam ile le też otrzymaliśmy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat