NIP Regon KRS a dofinansowanie do samochodu

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
pietruch
Posty: 160
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

NIP Regon KRS a dofinansowanie do samochodu

Post autor: pietruch »

Witam wszystkich jako że nie ma powitalni pozwolę sobie przedstawić siebie i moją OSP.
Piotr 25 lat od niedawna z-ca przew. Kom Rewizyjnej.
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych strażaków.
Czy żeby ubiegać się o dofinansowanie na zakup wozu bojowego OSP musi posiadać NIP??
Bo moja Straż ma krs, regon a nie ma nip-u. (wtf ;/)
O jaką kwotę można się starać jakie są warunki rozdzielania takiej kasy i jakie szanse na otrzymanie??
Orientacyjne ceny GBA?? GCBA??
Czy Komisja Rewizyjna to jakaś powazna siła w OSP?? Czy jeżeli stwierdzimy poważne uchybienia w rodziale środków to możemy zmienić zarząd? Czy tylko stwierdzić że np. brak 200 l ON i będzie jak bylo??(to tylko przyklad)
Chyba tyle na początek pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika

hubertus33
Posty: 45
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 10:47
OSP (gm., woj.): Lisów, Skołyszyn, podkarpacie
Status: Offline

Re: NIP Regon KRS a dofinansowanie do samochodu

Post autor: hubertus33 »

musisz miec skad zdobyc dofinansowanie a nip to pestka... nowy GBA? z wyposazeniem.. mysle ze kolo 700-800 tysiecy karosacja uzywanego bez wyposazenia jest znacznie tansza.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: NIP Regon KRS a dofinansowanie do samochodu

Post autor: seligow »

pietruch pisze:Czy żeby ubiegać się o dofinansowanie na zakup wozu bojowego OSP musi posiadać NIP??
Bo moja Straż ma krs, regon a nie ma nip-u. (wtf ;/)
Widziałem na tym forum takie "kwiatki", że chyba mnie już nic nie zdziwi... Podejrzewam, że macie nip, ale ktoś zaniedbał dokumentację i numer zaginął. Najlepiej dowiedz się w US.
Z dotacjami jest wszędzie tak samo, mnóstwo chodzenia, kombinowania, przerzucone stosy papierów, ale można, naprawdę można coś zwojować. A zasada przyznawania? Na chłopski rozum: łatwiej jest o dotacje 10 000 czy 100 000?
Ceny samochodu? Możesz kupić 30 letniego stara lub jelcza za 15-20 tys. lub nowego merca za 700 tys. wszystko zależy od kasy.
Dziwi mnie też, że zgodziłeś się być w kr, a nie znasz zasad jej działania... Komisja kontroluje pracę zarządu, a na walnym występuje albo o absolutorium, albo wotum nieufności, a to co zrobią druhowie to już inna bajka...
Na dobry początek poczytaj sobie statut swojej jednostki.
Starszy sikawkowy

Topic author
pietruch
Posty: 160
Rejestracja: czw 17 mar 2011, 12:24
OSP (gm., woj.): Rogów, lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: NIP Regon KRS a dofinansowanie do samochodu

Post autor: pietruch »

seligow pisze: Dziwi mnie też, że zgodziłeś się być w kr, a nie znasz zasad jej działania... Komisja kontroluje pracę zarządu, a na walnym występuje albo o absolutorium, albo wotum nieufności, a to co zrobią druhowie to już inna bajka...
Kolego uwierz mi że jakby w Twojej OSP były takie akcje jak u mnie to Twoje zdziwienie by przerosło wszystko.
Zakup samochodu za pieniądze uzyskane po powodzi, cena 40 tys decyzja 5 osob z zarzadu. Po walnym stosunek glosow za starym zarzadem i przeciwko 14:12 no i co zrobisz. Wiem że tu sąd by był najlepszym rozwiązaniem. Tyle że KR kontroluje to ja doskonale wiem. Pytałem o to czy pozatym że stwierdzam zaniedbania, uchybienia mogę coś zrobić. Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat