Nieprawidłowe umundurowanie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
dh.michal
Posty: 232
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: dh.michal »

Witam druhny i druhowie, mam pytanie ponieważ ja jestem tylko w zarządzie zwykłej osp, więc za mocno w zarządzie głównym nie orientuję się jak to jest.
Chodzi mi o ubiór prezesa Pawlaka, a mianowicie o 2 sznury galowe na mundurze czy to jest prawidłowe?

Obrazek

Obrazek


A to zdjęcie z 4 maja br.

Obrazek
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: fireman90 »

dh.michal pisze:ubiór prezesa Pawlaka, a mianowicie o 2 sznury galowe na mundurze czy to jest prawidłowe?
Jeśli byłoby nieprawidłowe to nasz "główny" raczej by się dla hecy tak nie stroił. Podwójny sznur galowy przysługuje najwyższym (funkcją, stopniem) dowódcom itp. Przykład (trochę stary) Kom. Głównego PSP http://www.olsztyn24.com/news/2989-nowy ... urzad.html a w armii jest podobnie -przykład śp. Szef Sztabu Generalnego WP http://www.rp.pl/galeria/800403.html . Nie wypada również zapomnieć o Policji http://e-prawnik.pl/galeria/nowi-zastep ... cji,4.html .
Jajakobyły
Awatar użytkownika

michanio
Posty: 50
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 15:06
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: michanio »

To jest tak zwany sznur generalski i każdy generał taki posiada. Gdzieś czytałem że prezes ZG OSP jest tak jakby generałem w OSP tak więc przysługuje mu sznur generalski. Ale tylko tak gdzieś wyczytałem :D

Topic author
dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: dh.michal »

Właśnie wiem że dla generałów taki sznur przysługuje więc pytałem czy dla naszego "generała" też taki przysługuje bo czytałem regulamin umundurowania i nic nie znalazłem.
Tak więc dziękuję za odpowiedzi.
Temat uważam za zamknięty (nie do usunięcia).
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

kacper93
Posty: 33
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 15:26
OSP (gm., woj.): Troszyn Polski (gm. Gąbin, woj. Mazowieckie)
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: kacper93 »

Przy okazji chciałbym poruszyć trochę poboczny temat.

Według tego jak rozumiem regulamin to KAŻDY zakłada sznur galowy ale nie wiedzieć czemu spotkałem już wiele osób które wmawiały mi, że tylko zarząd nosi. Do pewnego czasu byłem pewny, że to ja mam rację ale gdy druhna pracująca sklepie dla OSP także mówiła mi, że tylko zarząd.

Kto ma rację :?:
OSP Troszyn Polski
Polska -> woj. Mazowieckie -> powiat Płocki -> gmina Gąbin -> Troszyn Polski
Obrazek
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: Artur »

jeśli ktoś mówi że tylko zarząd ma prawo nosić mundur ze sznurem to się bardzo myli. Regulamin umundurowania dotyczy wszystkich strażaków a nie tylko zarządu a tam jest zapis taki:
2.2. Ubiór galowy (ze sznurem galowym) z orderami, odznaczeniami, medalami i odznakami nosi się podczas:
a) Świąt państwowych i w Dniu Strażaka, w tym również podczas świeckich spotkań
oraz uroczystości religijnych organizowanych z tej okazji.
b) uroczystości wręczenia sztandarów, orderów, odznaczeń, medali i odznak, otwarcia strażnic oraz innych uroczystości o ważnym i podniosłym dla jednostki OSP bądź właściwego zarządu ZOSP RP znaczeniu.
2.3. Ubiór galowy (ze sznurem galowym) z baretkami nosi się podczas:
a) uroczystych przedstawień w teatrach, salach koncertowych itp., gdy występuję się w charakterze przedstawiciela OSP lub oddziału ZOSP RP, a dla pozostałych uczestników przyjęty jest strój wieczorowy.
b) innych ważnych uroczystości na polecenie prezesa (naczelnika) OSP lub prezesa właściwego zarządu oddziału ZOSP RP
A jeśli ktoś pracuje w takim sklepie dla strażaków to powinien znać regulamin umundurowania w całości od pierwszej do ostatniej strony i najlepiej na pamięć by nie wprowadzać ludzi w błąd .
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

jemal
Posty: 91
Rejestracja: śr 31 maja 2006, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: jemal »

a jak zadzwonisz człowieku do redakcji strażaka to powiedzą to co mi kiedyś, jak zadzwoniłem dlaczego nie umieszczą tego ze nasz Prezes nie zakłada munduru na strażackie uroczystości. Cytat : "a napisze Pan coś na szefa". mnie wmurowało i się rozłączyłem ...

jemal
Posty: 91
Rejestracja: śr 31 maja 2006, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: jemal »

a jak zadzwonisz człowieku do redakcji strażaka to powiedzą to co mi kiedyś, jak zadzwoniłem dlaczego nie umieszczą tego ze nasz Prezes nie zakłada munduru na strażackie uroczystości. Cytat : "a napisze Pan coś na szefa". mnie wmurowało i się rozłączyłem ...
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: kwas »

Dlatego prezes nie zakłada munduru. Wśród jego świty nie ma odważnych aby mu na to zwrócili uwagę. Ja proponuję, skoro już nie chce go używać to nich odda jakiemuś strażakowi. Przynajmniej ktoś będzie go nosił i zapewne jeszcze z dumą :).
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: fido »

do kolegi, który twierdzi, że sznur nosi tylko zarząd, jak sama nazwa mówi, jest to sznur galowy, i on stanowi i statusie munduru czy jest to wyjściowy, np, spotkania zarządów gminnych itp lub galowy, zebranie walne, uroczystości różne.
Podsumowując sznur galowy nadaje status mundury, czy jest to wyjściowy czy galowy, tak samo jak noszenie baretek a pełnych medali. Pozdrawiam.
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: fido »

do kolegi, który twierdzi, że sznur nosi tylko zarząd, jak sama nazwa mówi, jest to sznur galowy, i on stanowi i statusie munduru czy jest to wyjściowy, np, spotkania zarządów gminnych itp lub galowy, zebranie walne, uroczystości różne.
Podsumowując sznur galowy nadaje status mundury, czy jest to wyjściowy czy galowy, tak samo jak noszenie baretek a pełnych medali. Pozdrawiam.
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

kacper93
Posty: 33
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 15:26
OSP (gm., woj.): Troszyn Polski (gm. Gąbin, woj. Mazowieckie)
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: kacper93 »

fido pisze:do kolegi, który twierdzi, że sznur nosi tylko zarząd, jak sama nazwa mówi, jest to sznur galowy, i on stanowi i statusie munduru czy jest to wyjściowy, np, spotkania zarządów gminnych itp lub galowy, zebranie walne, uroczystości różne.
Podsumowując sznur galowy nadaje status mundury, czy jest to wyjściowy czy galowy, tak samo jak noszenie baretek a pełnych medali. Pozdrawiam.
Fido mógłbyś czytać uważniej? To nie ja twierdzę, że sznuru powinien nosić tylko zarząd tylko inni mi tak wmawiali dlatego wolałem się upewnić.

"Strażak" jest z tego co wiem czasopismem należącym do ZOSPRP czyli faktycznie na ich miejscu raczej nic bym na "szefa" nie napisał chyba, że miałbym dość tej roboty, wydał artykuł i się zwolnił (oczywiście i tak redaktor naczelny by tego nie przepuścił ale to inna sprawa)
OSP Troszyn Polski
Polska -> woj. Mazowieckie -> powiat Płocki -> gmina Gąbin -> Troszyn Polski
Obrazek
Awatar użytkownika

straż559[S]
Posty: 44
Rejestracja: pn 21 mar 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): Warszowice pawłowice śląskie
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: straż559[S] »

michanio pisze:To jest tak zwany sznur generalski i każdy generał taki posiada. Gdzieś czytałem że prezes ZG OSP jest tak jakby generałem w OSP tak więc przysługuje mu sznur generalski. Ale tylko tak gdzieś wyczytałem :D
przypatrz się otokowi czapki, widwac że jest tam "szlaczek generalski"
Awatar użytkownika

sekretaż
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 16:06
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: sekretaż »


gizik
Posty: 58
Rejestracja: sob 24 lis 2012, 17:24
OSP (gm., woj.): Ciechanów, mazowieckie
Status: Offline

Re: Nieprawidłowe umundurowanie

Post autor: gizik »

Pan Prezes widać odwala maniane hehe :)
Trzeba mu ten sznurek ściągnąć :P






------------------------
wyszukiwarka mp3 - czyli muzyka i piosenki dla młodych ludzi a także dla strażaków :) można ściągać za darmo, wyszukiwarka mp3
jak przytyć
Zaczynając zabawę na siłowni nie mamy problemów ze zwiększeniem masy mięśniowej. Oczywiście to w jakim tempie twoja masa mięśniowa będzie rosła zależało takich jak odpowiednia dieta na mase, trening na masę czy odpowiednia suplementacja.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat