Aplikacja sms na androida.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

XCerber
Posty: 421
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: XCerber »

Slepecci pisze:Witam, ja używam Handcent SMS, ustawiłem dźwięk syreny i działa...
Minusy :
1. Po odebraniu smsa słysze dźwięk sms'a (struś pędziwiatr) a po chwili wyje syrena (niektórych irytuje:)
2. Po odebraniu smsa z PSP słychać tylko samo wycie (wtedy wiem ze trzeba lecieć na wezwanie)
3. Wyskakuje okienko smsa z programu Handcent, musze je zgasić bo używam tego odczytywacza co mam w telefonie
4. Wycie następuje dopiero po około 30sekundach:( a każda sekunda sie liczy:)

Plusy :
Polski język menu:) Poleca bo FireAlarm za cholere nie mogłem ugryźć:/ (musze miec instrukcje krok po kroku jak dla laika)


PS. Opiszcie dzialanie FireAlert (1 czy 2?) czy ma opóźnienie wycia itp
Pozdrawiam
ja osobiscie uzywam FireAlert2 i praktycznie reaguje od razu, FireAlert wymaga troche skupienia ale da sie go rozgrysc :)
(wchodzisz w menu->trigger settings->(powinno Ci sie otworzyc czarne pole)(przyciskiem menu otworzy sie kolejne okno)->add trigger->wybierasz: message (sms/mms/email) i teraz tak:
trigger name: (wpisujesz sobie nazwe jaka ma sie wyswietlac)
trigger (sender) : musisz wybrac numer telefonu z DSP

u gory na pasku zmieniasz na ten glosniczek i wybierasz jak ma byc sygnal tego sms

potem ikonke telefonu i tam wybierasz rozne pierdolki: czy ma Ci blyskac flash czy nie itp
a na koncu masz ikonke zegara: kiedy ma byc wlaczone (dni tygodnia i w jakich godzinach)

zrobisz sobie test i wiesz jak bedzie reagowac :) i zapisz Save i masz;)
mam nadzieje ze pomoglem troszunie

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Grafi »

Wprawdzie FireAlert u mnie nie działa,ale jest inna pożyteczna aplikacja-działa bez zarzutów i jest przydatna dla ratowników.Są to nowe wytyczne KPP KSRG. http://psp.zakopane.pl/ratownik-ratmedk ... a-androida

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Grafi »

Wprawdzie trochę późno,ale w końcu Fire Alert2 działa.Kilka aktualizacji,programów i jest ok.Tylko po aktualizacjach czasem trzeba ustawienia sprawdzić.

artwow
Posty: 44
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:04
OSP (gm., woj.): Cała Polska, śląskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: artwow »

Do Iphone taki program można dostać?

Grafi
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 22:03
OSP (gm., woj.): woj.wielkopolskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Grafi »

Znalazłem coś takiego. http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 9545de440f nie to samo,ale może zadziała podobnie.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: marcin_op »

Znalazłem aplikację o którą pytaliście.
1. można przypisać dzwonek do konkretnego numeru
2. można przypisać dzwonek do konkretnego tekstu sms-a

Aplikacja nazywa się: SMS Alert https://play.google.com/store/apps/deta ... lert&hl=pl
Niestety jest płatna - 9,82zł

ja ją sobie kupiłem i jestem bardziej zadowolony niż z tych płatnych które mają bardzo rozbudowane ustawienia które i tak nie wiadomo jak poustawiać.

Ta płatna aplikacja ma też ten plus że jak wyciszymy telefon - to jak przyjdzie alarm to i tak będzie na głośny dzwonek - przydatne np. jak idziemy spać i nie chcemy by nas ktoś budził, jednak chcemy mieć sygnał o alarmie.

Trzeba tylko pamiętać że w pewnych miejscach trzeba całkowicie wyłączyć dźwięk nawet alarmu - np. kościół, kino itp. Wtedy należy wejść w program i odznaczyć by nie działał i wszystko.
Polecam

Natol-11
Posty: 9
Rejestracja: pn 06 sty 2014, 16:52
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Natol-11 »

Szkoda że nawet przy sciszonym działa głośny alarm - w końcu po to sciszam telefon żebym go nie słyszał - to dlaczego jedna aplikacja nie może się do tego dostosować ? trochę to dziwne...

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: marcin_op »

Natol-11 pisze:Szkoda że nawet przy sciszonym działa głośny alarm - w końcu po to sciszam telefon żebym go nie słyszał - to dlaczego jedna aplikacja nie może się do tego dostosować ? trochę to dziwne...
Dla mnie to jest właśnie dobre rozwiązanie.
Nie raz wyciszam telefon w towarzystwie, ale mimo wszystko jestem do dyspozycji dla OSP i dobrze że mam głośny alarm.
Jeśli chcę wyciszyć dzwonek alarmu wchodzę w aplikacje i w 5 sekund włączam ten dzwonek i po wszytskim :)

Natol-11
Posty: 9
Rejestracja: pn 06 sty 2014, 16:52
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Natol-11 »

A now idzisz, teraz rozumiem bo myślałem że ta aplikacja nie ma tego w swoich ustawieniach i daje znac o sobie nawet wtedy gdy telefon jest na stałe ściszony, a jak tajk jest jak mówisz to spoko :)

FireMan112
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 12:09
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: FireMan112 »

Apka jest naprawdę świetna używam jej 2 rok i w 100% polecam :)

Pozdrawiam
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

http://osptomkowice.jimdo.com

lightbeat
Posty: 5
Rejestracja: czw 12 kwie 2012, 11:55
OSP (gm., woj.): Nasierowo, gm. Gołymin, woj. mazowieckie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: lightbeat »

Witam, moze ktos z Was mi pomoze.
Niedawno zostalo zamontowane w naszej OSP selektywne z funkcja powiadamiania sms'em. Posiadam telefon Nokia 500, chcialbym ustawic dzwiek sms'a dla numeru z terminala, ale wszystkie moje sposoby zawodza. Jest wogole jakas aplikacja dla sytmeu Nokia? Chodzi o Symbiana.
Pozdrawiam.

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: star »

jaest jakaś aplikacja na androida żeby prowadzić nasłuch z telefonu??????????????????????????????

FireMan112
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 12:09
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: FireMan112 »

lightbeat pisze:Witam, moze ktos z Was mi pomoze.
Niedawno zostalo zamontowane w naszej OSP selektywne z funkcja powiadamiania sms'em. Posiadam telefon Nokia 500, chcialbym ustawic dzwiek sms'a dla numeru z terminala, ale wszystkie moje sposoby zawodza. Jest wogole jakas aplikacja dla sytmeu Nokia? Chodzi o Symbiana.
Pozdrawiam.
Ja miałem sms Advance dla symbiana i działała bez zarzutu ;)

http://osptomkowice.jimdo.com
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

http://osptomkowice.jimdo.com

lightbeat
Posty: 5
Rejestracja: czw 12 kwie 2012, 11:55
OSP (gm., woj.): Nasierowo, gm. Gołymin, woj. mazowieckie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: lightbeat »

dzięki, 3 dni mi zajęło "złamanie" mojej nokii, ale poradziłem sobie, pozdrawiam
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Curahee »

Ja mam takie opcje w Samsungu Core, w zakładce kontakt. Mogę bez problemu spersonalizować dźwięk powiadomienia i dzwonka do konkretnego sygnału.

Co do aplikacji na antka, dwa razy instalowałem dwie różne apki (nazw nie pomnę) do powiadamiania (na tel. LG L5II) i w obu przypadkach, akurat na SMS alarmowego (!!!) zrobił się crash... teraz mam odpowiedni telefon do powiadomień. Mina faceta w salonie - bezcenna...
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat