Sprzątanie dróg

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Niagara 998
Posty: 43
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Sprzątanie dróg

Post autor: Niagara 998 »

Witam,czy ktoś czytał lub był na spotkaniu z Wójtem w sprawie zabezpieczenia lub usuwania plam olejowych na drogach gminnych,zapraszam do lektury wydanej KG PSP która znajduje się w każdej komendzie PSP,wychodzi że znów chcą władować nas w bagno,życzę miłej lektury.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Fistach »

Jak się odnosisz do jakiegoś tekstu podaj proszę link aby inni też mogli to znaleźć :)

Topic author
Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Niagara 998 »

Jak napisałem wczesniej broszurki (18stron)szukaj w Kom.PSP lub Gminie u osoby prowadzącej sprawy OSP,ja jestem po takim spotkaniu i wynika z tego wielka niewiadoma.

Rzeszow
Posty: 3
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 13:31
OSP (gm., woj.): Kańczuga, podkarpackie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Rzeszow »

ja jestem strazakiem PSP i tez to pisno to dla mnie jedna niewiadoma :) wszystko zalezy od interpretacji

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: ospglinik »

za drogi odpowiada zarządca drogi,ale życie pokazuje inaczej

Topic author
Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Niagara 998 »

Tak jak pisałem wcześniej,Wójt chce z nas zrobić sprzątaczy,dać nam pełnomocnictwo swoje że mamy sami odbierać to co posprzątaliśmy(drogi,oleje,błoto),dlatego ma być wytypowane trzy osoby z każdej jednostki do przekazania i odebrania tej drogi,czy to nie jest czysta paranoja,urzędas nie będzie pędził po nocy żeby mu to sprzedać więc musżę to wziąć na swój garb.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: GLM »

Dziś pytałem w tej sprawie (sprzątanie na drogach) i uzyskałem odp że chodzi o to ze za dysponowana OSP do wypadku na drodze, nie musi sprzątać po wypadku : szkła ,plastiku ,oleju, od tego jest zarządca danej drogi . Straż ma zabezpieczyć wszystko do czasu przyjazdu służb sprzątających które mają podpisaną umowę na takie sprzątanie. osobiście nie widziałem tego rozporzadzenia ale ponoć coś dostali w grudniu
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: XCerber »

GLM pisze:Dziś pytałem w tej sprawie (sprzątanie na drogach) i uzyskałem odp że chodzi o to ze za dysponowana OSP do wypadku na drodze, nie musi sprzątać po wypadku : szkła ,plastiku ,oleju, od tego jest zarządca danej drogi . Straż ma zabezpieczyć wszystko do czasu przyjazdu służb sprzątających które mają podpisaną umowę na takie sprzątanie. osobiście nie widziałem tego rozporzadzenia ale ponoć coś dostali w grudniu
czyli bedziemy czekac az ktos przyjedzie... wypadek w nocy (ciekawe czy zarzad drog w nocy tez pracuje) jesli tak to spoko, jesli nei to co czekamy do rana?

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: marcin_op »

Macie jako przykład niedawną sytuacje z mojego rejonu
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /121009508
Nie było ekipy do posprzątania - straż zamknęła drogę...

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: XCerber »

jakby ktos mial dostep do tego pisma KG PSP odnosnie sprzatania ulic to niech wrzuci na forum, z góry dziekuje.

Topic author
Niagara 998
Posty: 43
Rejestracja: pt 03 sie 2012, 15:15
OSP (gm., woj.): Dzierżoniów,woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Niagara 998 »

Pisze jeszcze raz,broszurę wydała KG PSP są to zasady postępowania Jednostek Ochrony P-poż w związku ze zdarzeniami na drogach wydana w listopadzie 2012 r.Te broszurki znajdują się w każdej komendzie PSP,mi nie chodzi o drogi Wojewódzkie lub Powiatowe bo na tych nie ma problemu ze sprzątaniem i przekazaniem, tylko Gminne gdzie nie ma komu ich przekazać i co pytanie do GLM będziesz siedział cała noc przy zdarzeniu,a kto ma za to zapłacić,Wójt zapłaci tylko my nie dostaniemy papierka z Komendy że braliśmy udział w akcji dla pracodawcy bo byliśmy dysponowani przez Urząd i kółko się zamyka,w tym piśmie jest wiele nie wiadomych co i jak zrobić żeby było dobrze.mogę nie pojechać ale za parę dni pójdę do Gminy po kasę na paliwo i co wtedy Pan Wójt powie,wiadomo.

jolkipolki101
Posty: 58
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: jolkipolki101 »

Do pobrania dokument w sprawie sprzątania dróg z listopada ubiegłego roku. Dostaliśmy go w tym tygodniu do stosowania od KP.
http://www.lutowiska.osp.org.pl/pliki/drogi.pdf
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: GLM »

Niagara 998 pisze:Pisze jeszcze raz,broszurę wydała KG PSP są to zasady postępowania Jednostek Ochrony P-poż w związku ze zdarzeniami na drogach wydana w listopadzie 2012 r.Te broszurki znajdują się w każdej komendzie PSP,mi nie chodzi o drogi Wojewódzkie lub Powiatowe bo na tych nie ma problemu ze sprzątaniem i przekazaniem, tylko Gminne gdzie nie ma komu ich przekazać i co pytanie do GLM będziesz siedział cała noc przy zdarzeniu,a kto ma za to zapłacić,Wójt zapłaci tylko my nie dostaniemy papierka z Komendy że braliśmy udział w akcji dla pracodawcy bo byliśmy dysponowani przez Urząd i kółko się zamyka,w tym piśmie jest wiele nie wiadomych co i jak zrobić żeby było dobrze.mogę nie pojechać ale za parę dni pójdę do Gminy po kasę na paliwo i co wtedy Pan Wójt powie,wiadomo.
Ja tylko powtarzam jak słyszałem kolego , ja tego nie wymyśliłem , kolega wyżej zamieścił link poczytam i będę wiedział. Właśnie z tego rozporządzenia tak wynika że do ciebie należą plamy oleju (dbając o ochronę środowiska) a do zarządcy drogi , (niech to będzie gmina ) sprzątanie odpadów plastikowych. i ty masz czekać na ich przybycie JEŚLI SIĘ MYLE TO MNIE POPRAW
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Tymoteusz1
Posty: 479
Rejestracja: wt 16 cze 2015, 11:59
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Sprzątanie dróg

Post autor: Tymoteusz1 »

Ciekawy temat. Biorąc pod uwagę fakt, że różne sytuacje mogą zdarzyć się na posesji, wiele firm zaopatruje się w takie maszyny jak https://fairplayplus.pl/maszyny-sprzatajace/ Moim zdaniem ma to sens, szczególnie patrząc na ich efektywność i jakość działania.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat