pobicie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
OSP Hołuczków
Posty: 42
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

pobicie

Post autor: OSP Hołuczków »

witam jestem członkiem zarządu OSP i na ćwiczeniach przed zawodami zostałem pobity (złamany nos i obfity krwotok z nosa) przez członka naszej OSP mam zatem do was pytanie czy ten gość który mnie pobił może być wyrzucony z OSP na tej podstawie?? dodam że ja mu nie uderzyłem a według niego powodem bitki było to że miałem opuszczone szelki od munduru koszarowego. co radzicie mi w tym wypadku?
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: podymacz »

Jesteś członkiem Zarządu i nie znasz statutu? Tam masz szczegółowo opisane za co się usuwa druhów z OSP.
Taka sprawa powinna być zgłoszona na Policję. Są na to odpowiednie paragrafy.

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: sloikk »

Skoro za taką błahostkę i jeśli masz na to świadków, którzy potwierdzą Twoją wersję, to ja osobiście bym pojechał do szpitala na obdukcję. Tam powinni Ci wystawić uszczerbek na zdrowiu powyżej 7 dni o osoba taka jest z paragrafu ścigana. Jeśli jak wcześniej napisałem miałbyś świadków, to kary nie uniknie a dalej już jego losy w OSP będą przesądzone, tym bardziej, że jesteś członkiem zarządu i będziesz miał na to wpływ.
Jak dla mnie takie zachowanie trzeba tępić i chamstwo chamstwem zwalczać w zarodku!
Awatar użytkownika

ospdlugie
Posty: 23
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 12:17
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: ospdlugie »

jak dla mnie sprawa prosta ( o ile to co napisałeś jest prawdą). Delikwent zostaje zawieszony lub usunięty ze struktur OSP. A ty mając świadków i odpowiednie "papiery" zakładasz mu sprawę jako naruszenie nietykalności cielesnej. Bo niestety nie można to traktować jako pobicie.
OSP Długie - Ochotnicza Straż Pożarna w Długiem - KSRG - JOT
Woj. Podkarpackie | Powiat Sanocki | Gmina Zarszyn
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: seligow »

Paweł-Nacz pisze:własne brudy" powinny być prane wewnątrz osp i nie wypływać na zewnątrz
Myślałem że strażacy już totalnie zdewocieli, ale post Pawła dał mi nadzieję... Po pierwsze, to żeby oceniać trzeba znać wersję obu stron. Po drugie, (chociaż medycyny nie kończyłem), to po "obrażeniach" widzę, że dostałeś 1 strzał w twarz. Dla sądu to będzie pobicie, ale dla normalnego człowieka - bez przesady. A po trzecie, to jak kolega Paweł napisał, brudy pierze się na własnym podwórku. Dajcie sobie jeszcze po razie, albo zróbcie flaszkę na zgodę i koniec tematu. Gdyby ktoś z moich ludzi doniósł na drugiego to gwarantuje Ci, że jako pierwszy wyleciałby z jednostki...
Starszy sikawkowy

Topic author
OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: OSP Hołuczków »

Mam zamiar starać się o przyjęcie do PSP bądź jeśli się uda do szkoły aspirantów więc o oddaniu nie było i nie ma mowy sprawa już poszla do sądu wynająłem mecenasa i byłem też na SORze w celu wydania obdukcji a uszczerbek na zdrowiu jest poniżej 7 dni bo było złamanie bez przemieszczenia... a co do zarządu naszej OSP to się zastanawiam bo prezes wice prezes i skarbnik to jego wujkowie więc nie wiem czy da się coś zrobić ale spróbuję.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: seligow »

A co ma do tego PSP? Było Was 2, więc o bójce nie ma mowy, zostaje tylko naruszenie nietykalności cielesnej. On pierwszy Cię uderzył, więc masz prawo użyć siły w granicach obrony koniecznej. Warto pamiętać, że obrona konieczna kończy się z chwilą gdy kończy się zamach. Inaczej mówiąc, gdy on przestaje cię atakować, ty przestajesz się bronić. Jeżeli wynająłeś mecenasa i zakładasz sprawę, to znaczy że masz świadków, więc z udowodnieniem obrony koniecznej też nie byłoby problemu. A tak za uszczerbek poniżej 7 dni masz jedną opcję - sąd cywilny. On podczas rozprawy Cię przeprosi, sędzia sprawę warunkowo umorzy, a Ty będziesz miał etykietkę konfidenta do końca życia...
Starszy sikawkowy

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: uka »

zachowujecie się jak dzieci. Ogłoś to jeszcze na facebooku z opcją "lubię to"

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: ospglinik »

uka pisze:zachowujecie się jak dzieci. Ogłoś to jeszcze na facebooku z opcją "lubię to"
racja kolego dobrze napisałeś ,zamiast między sobą załatwić ogłasza co to się nie stało sensacja ,następny durny temat,jak miał iśc do sądu to mugł isć po co się pyta na forum ,niech ogłośi w lokalnej prasie jeszcze

stiger
Posty: 12
Rejestracja: ndz 10 paź 2010, 19:23
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: stiger »

poruszyc temat na zarzadzie jak macie jaja to rozwiażaecie ten problem, jak dla mnie wylot

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: karol1118 »

jest się czym chwalić ze dał się pobić ....
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

kusiak7
Posty: 2
Rejestracja: pn 20 lut 2012, 21:51
OSP (gm., woj.): Nieszawa kuj-pom
Status: Offline

Re: pobicie

Post autor: kusiak7 »

Na moje koleś wylot za zachowanie niegodne strażaka a ty wylot z zarządu skoro nie znasz statutu i zasad noszenia munduru bo szelki przy mundurze trzeba mieć założone!!!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat