jeszcze o dowodzeniu

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
jolkipolki101
Posty: 58
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

jeszcze o dowodzeniu

Post autor: jolkipolki101 »

Panowie, taka sytuacja: jedziemy do akcji. Naczelnik na siedzeniu obok kierowcy, jako dowódca ( posiadający szkolenie dowódcy)a a kierowca to komendant gminny. Stosowne rozporządzenie mówi, że na miejscu dowodzenie przejmuje dowódca pierwszej jednostki, a następnie komendant gminny. No i zagadka - kto właściwie odpowiada za dowodzenie akcją? Mówimy oczywiście o sytuacji do momentu przyjazdu pierwszego zastępu PSP.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: podymacz »

Jeżeli Komediant Gminny jedzie w charakterze kierowcy, to taką funkcję pełni w czasie akcji. Dowodzi dowódca. Jak chce dowodzić Komediant, to niech ktoś inny powozi. Kierowca odpowiada za samochód. Nie da się być człowiekiem orkiestrą: Komendant, Dowódca,kierowca - w jednym... :lol:

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: mikele »

podymacz pisze:Nie da się być człowiekiem orkiestrą: Komendant, Dowódca,kierowca - w jednym... :lol:
Dokładnie, z pod klawiatury mi to wyjąłeś. Niestety znam kilku gości, którzy tego nie "trybią"... chcieliby być 'zupahiroł' jednoosobową OSP...

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: jerzy988 »

jeśli ktoś podjął fuchę dysponenta niech odpowiada ,zawsze tłumaczę to miejsce odpowiedzialne
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: Curahee »

mikele pisze:chcieliby być 'zupahiroł'
No i jestem rozjebany :D
Koledzy sprawa oczywista, nic do dodania. Ileż razy temat wałkowany. Zupahiroł tylko w sytuacji, gdy nikogo alternatywnie nie ma, niepełny skład ale to też zawsze musi być ktoś kto rozgląda się za wszystkimi.
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

FireMan112
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 12:09
Kontakt:
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: FireMan112 »

Szybko w temacie i po problemie. Nieraz trzeba nawet w miejscu akcji jeżeli jest bardziej rozległa zamienić się miejscami oczywiście mając odpowiednie przeszkolenie :)


Zapraszam na http://osptomkowice.jimdo.com
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

http://osptomkowice.jimdo.com

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: XCerber »

a ten "zupahiroł" to określenie na kogo?:) bo dość śmieszne ale nie wiem co konkretnie oznacza: P
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: Curahee »

przeczytaj jeszcze raz na głos......... a potem patrz niżej
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrazek

"zupahiroł" czyli zniemczone superhero -> jednoosobowa straż pożarna (sam buduje linie, dowodzi, podaje wodę i gasi pożar [w skrajnych przypadkach, sam wydaje sobie polecenia - tylko kto mu zrobił badania lekarskie?!]).
Pierwsza fota, która mi się z tym skojarzyła do właśnie Adi. Fotografia zamieszczona w celach informacyjnych - nie jestem Nazi...
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: XCerber »

bardziej bym przeczytal "supahiroł" ale ok :) teraz juz wiem o co kaman :P to tez takich znam :P
Awatar użytkownika

Sylwek0208
Posty: 11
Rejestracja: śr 05 paź 2011, 08:12
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: Sylwek0208 »

jeżeli Komendant ma chęć przejąć dowodzenie (CO NIE JEST OBOWIĄZKIEM) to może to zrobić wyznaczając zastępstwo w funkcji kierowcy na swoje miejsce (osoba posiadająca uprawnienia kierowca - mechanik), czasami jest tak że taka osoba na zastępstwo nie posiada upoważnienia wójta lub burmistrza do prowadzenia pojazdów uprtzywilejowanych, więc do akcji nie może dojaechać ale może obsłużyć samochód pożarniczy, motopompę itd. (sorki za ort jak są)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: podymacz »

Sylwek0208 pisze:jeżeli Komendant ma chęć przejąć dowodzenie (CO NIE JEST OBOWIĄZKIEM) to może to zrobić wyznaczając zastępstwo w funkcji kierowcy na swoje miejsce (osoba posiadająca uprawnienia kierowca - mechanik), czasami jest tak że taka osoba na zastępstwo nie posiada upoważnienia wójta lub burmistrza do prowadzenia pojazdów uprtzywilejowanych, więc do akcji nie może dojaechać ale może obsłużyć samochód pożarniczy, motopompę itd. (sorki za ort jak są)
No i według mnie - mylisz się. Bo co w sytuacji kiedy trzeba np. pilnie przestawić samochód, a kierowca(człowiek orkiestra) jest po drugiej stronie obiektu? Ten co wsiada - odpowiada. Tak jest i tak powinno być. :!:

fllog
Posty: 4
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 11:54
OSP (gm., woj.): 8858493948757483
Status: Offline

Re: jeszcze o dowodzeniu

Post autor: fllog »

Zawsze tak było, jest i mam nadzieje że będzie że odpowiada ten co wsiada.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat