Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
XCerber
Posty: 421
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: XCerber »

Słyszał ktoś żeby jakis samochód wyjechał razem z bramą automatyczną (segmentową) ?

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: jerzy988 »

nie słyszałem u mnie się urwał się górny wałek ,trzeba było windować w kilka osób

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: Sylwek »

Z całą to nie, ale o segment zdarza się czasem zaczepić, szczególnie jak brama i sygnalizacja świetlna zawiedzie.

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: dzidzi998 »

Oczywiście, że się zdarza. Zanik prądu podczas alarmowania powoduje , że trzeba ręcznie podnosić i czasem w ferworze walki nie do końca zostanie podniesiona, czasem ktoś przed czasem może przez przypadek nacisnąć zamykanie za szybko, czasem nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i wtenczas szybkość nie popłaca. Dlatego u siebie zamontowaliśmy krańcówki z ledowymi semaforami zasilanymi z UPS i nawet jak jest zanik prądu przez okres 8 godzin to semafory świecą na czerwono jak brama za nisko dźwignięta.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: Curahee »

u mnie jest dokładnie odwrotnie; brama podniesiona wysoko ma problem zjechać na dół... sterowanie mechaniczne na łańcuchy. Producent Belux - ponoć te bramy tak mają, że szybkie opuszczanie powoduje wywijanie linki co skutkuje splątaniem i zawiśnięciem w 3/4 wysokości
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

superfire
Posty: 34
Rejestracja: pn 28 lip 2008, 16:01
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: superfire »

Słyszał :-) U nas brama segmentowa nie była do końca podniesiona (zwykła nie automatyczna) głupie przyzwyczajenie nie dźwigać do końca bo ciepło ucieka i ...........wyjechaliśmy "prawie" bez galeryjki . Całe szczęście galeryjkę dało się naprawić poszły tylko boczki resztę szło naciągnąć do stanu pierwotnego , bramę w sumie też ale niestety teraz lekko obciera w prowadnicach i uszkadza uszczelkę . Tak to już jest u nas , że montujemy bramy podnoszone np. w niemczech nie zawsze ale często montują bramy otwierane harmonijkowo na boki i po problemie :-) widocznie wyciągnęli wnioski .....:-)

mariasw2
Posty: 67
Rejestracja: wt 23 sie 2016, 10:40
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: mariasw2 »

My kupiliśmy dom z ogrodzeniem i bramą manualną a że jesteśmy leniwi i nie chciało nam się ręcznie otwierać bramy to dokupiliśmy tutaj www.hammerman-tech.pl/oferta/automatyka-do-bram automatykę bramową firmy sommer. To było rok temu i do tej pory działa bez zastrzeżeń.

Tymoteusz1
Posty: 479
Rejestracja: wt 16 cze 2015, 11:59
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: Tymoteusz1 »

Faktycznie, warto skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych. To dobre rozwiązanie, szczególnie gdy prowadzicie swoją działalność. Osobiście uważam, że powinniście przyjrzeć sie bliżej takim rozwiązaniom, jakie proponuje u siebie Pollin w https://pollin.pl/produkty/sterowniki-z ... zerwy.html Może się Wam to bardzo przydać.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Brama automatyczna - wyjazd z bramą

Post autor: elabarbara »

Nie, tego to ja jeszcze nie słyszałam . Za to internet mi doniósł o nowym rodzaju bram, chowanych i wysuwanych z ziemi. Firma https://fancyfence.pl/ jako jedyna coś takiego proponuje, a na stronie znajdziecie filmiki i zdjęcia, a także pomysły na zastosowanie takich bram. Moim zdaniem to bardzo fajne rozwiązanie, nowoczesne i wygodne, a Wy co sądzicie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat