Baretki

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Muzykant
Posty: 28
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Baretki

Post autor: Muzykant »

Kiedyś był poruszony temat na forum dotyczący noszenia baretek.
Bedąc na różnych uroczystościach strażackich pooglądałem sobie do czego zdolni są strazacy. No i wesoła twórczość jest niesamowita.
Poruszam temat, bo kiedys sam byłem w błędzie, ale poczytałem regulamin MSWiA oraz oczywiście nasz (ale w naszym nie jest to zbyt jasno powiedziane stąd pewnie mój ciemnogród).
Generalnie sprawa wygląda tak, że zarówno szeregowi jak i prezesi noszą brązowy, srebrny i złoty medal za zasługi dla pożarnictwa na raz. Tak samo z baretkami.
Zgodnie z regulaminem nosi sie jeden medal tylko ten nawjwyższy i tylko jedną baretkę, symetrycznie tuż nad krawędzią lewej kieszeni.
A teraz pytanie, bo sprawa nie jest jasna:
Co robić jeżeli ktoś ma złoty medal i dostanie brązowy jeszcze raz??
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

osp23
Posty: 4
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 12:17
Status: Offline

czytaj tyko nasz regulanmin!!!!!!

Post autor: osp23 »

Myślę, że w regulaminie mundurowym jeżeli chodzi o baretki jest to jasno pwiedziane w załączniku nr 1 pkt 4.1 http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode ... oddzial=27 Natomiast same medale: też nie powinno być problemu z interpretacją punktu 3.4 w tym samym załączniku, ale my strażacy bierzemy przykład z naszych prezesów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

Ja bym dodał jeszcze pkt 4.2. wspomnianego regulaminu
wracajac do postu Muzykanta-nigdzie nie jest napisane,że Prezes ma nosić wszystkie medale a szeregowy jeden.Przecież część druhów przez całą służbę jest szeregowymi.Ważne żeby robić to zgodnie z Regulaminem.Podobnie dotyczy to baretek odznaczeń. Trochę dziwna sprawa z tym Brązowym Medalem -Regulamin odznaczeń mówi,że nie można otrzymać medalu wyższej klasy jeśli nie posiada się niższej np. Srebrnego przed Brązowym.
Ostatnio zmieniony sob 06 cze 2009, 11:54 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.

Topic author
Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

Nie chodziło mi o dyskryminacje typu prezes - szeregowy, tylko o to że przykład powinien iść z góry.
Natomiast jeżeli chodzi o regulamin pkt 4.2 to wcale nie jest tam tak jasno jak sie osp23 wydaje. Niech spróbuje zinterpretować, a sam sie zdziwi.
Oczywiście jasne jest,że nie można dostac medalu wyższej klasy jeżeli nie ma się niższego. Z tym złotym to ciekawa sprawa?
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat