Wielki problem w OSP !!!

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Wielki problem w OSP !!!

Post autor: bartekmdp »

Czołem druhny i druhowie piszę do was bo mam bardzo wielki problem w swoim OSP.
Problem polega na tym ,że niedawno odszedł nasz skarbnik na wieczną służbę ,już
nie długo będzie u nas zebranie walne i będzie wybór nowego skarbnika.
Jednym z głównych problemów jest zarząd który bardzo szkodzi jednostce
i ciągle mamy dziurę budżetową i ciągłe składki na śmieci itp.
Zarząd przed takimi zebraniami już w swoim gronie wybiera i mam podejrzenie
,że ta którą już między sobą wybrali robi dobrą robotę na niekorzyść jednostki
i oto moje pytanie jakich argumentów użyć na zebraniu aby jednak ta osoba nie namieszała nam .
Z tego co wiem to mamy również dużą lukę w papierach .
:cry: :cry: :cry:

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Wielki problem w OSP !!!

Post autor: ospglinik »

druhowie nie powinni za tą osobą głosować,a co za problem jeśli jest większość to nie udzielić absolutoriom zarządowi

korsarz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 21 lis 2010, 14:05
OSP (gm., woj.): Bochotnica,lubelskie
Status: Offline

Re: Wielki problem w OSP !!!

Post autor: korsarz »

Jeśli zarząd dokoptował nowego członka w miejsce ustępującego to walne zebranie nie głosuje za danym kandydatem jako członkiem zarządu. Można to porównać do mianowania przez zarząd druha na konkretne stanowisko - walne nie ma nic do tego. Druhowie mogą zagłosować jedynie za nieudzieleniem absolutorium całemu zarządowi.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Wielki problem w OSP !!!

Post autor: ospglinik »

korsarz pisze:Jeśli zarząd dokoptował nowego członka w miejsce ustępującego to walne zebranie nie głosuje za danym kandydatem jako członkiem zarządu. Można to porównać do mianowania przez zarząd druha na konkretne stanowisko - walne nie ma nic do tego. Druhowie mogą zagłosować jedynie za nieudzieleniem absolutorium całemu zarządowi.

pisze kolega ze odszedł na wieczna służbę druh ,więc jednej osoby będzie brakowało ,więc jeśli chodzi o zmiany prawne takie jak krs będzie żądał dodatkowo jednej osoby

korsarz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 21 lis 2010, 14:05
OSP (gm., woj.): Bochotnica,lubelskie
Status: Offline

Re: Wielki problem w OSP !!!

Post autor: korsarz »

W skład zarządu mogą wchodzić członkowie zwyczajni. Jeśli dany członek (skarbnik) umrze to zarząd skreśla go z listy członków na podstawie statutu (par 14 pkt 2 - statut wzorcowy). Jeśli go skreśli to automatycznie przestaje on pełnić swoją funkcję czyli zostaje wakat. Na podstawie par 24 pkt 2 - statut wzorcowy zarząd dobiera sobie nowego członka, którego mianuje na skarbnika. Walne zostaje tylko poinformowane o dokonanych zmianach. Należy pamiętać również o dokonaniu zmiany w KRS-ie

Albertmut
Posty: 30
Rejestracja: czw 22 sty 2015, 16:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Wielki problem w OSP

Post autor: Albertmut »

może być
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat