MDP w małych miasteczkach

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
_wojtas_
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 19:33
Status: Offline

MDP w małych miasteczkach

Post autor: _wojtas_ »

W tym roku zostałem opiekunem MDP i jestem w tych sprawach nowicjuszem. Powiem tak: wygłada to "tragicznie"jeste garstka dzieciaków w wieku 12-13 i młodzieży w wieku 17-18 a brak w wieku 14-16. W większości wsiach straż jest jedynym miejscem gdzie coś się dzieje i gdzie mozna się spotkać , a w takim miasteczku jak ja mieszkam widomo, młodzież nie garnie się do niczego, wolą oni pojechć na jakąś imprezę lub posiedzieć przed komputerem.
Jak ich zachęcić do wstąpienia w szeregi MDP? :?: :?: :?:
:lol: :lol:

firekot
Posty: 10
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 15:17
Status: Offline

Re: MDP w małych miasteczkach

Post autor: firekot »

_wojtas_ pisze: Jak ich zachęcić do wstąpienia w szeregi MDP? :?: :?: :?:
:lol: :lol:
Musisz wykombinowac coś takiego, co ich przyciągnie do tego... Można uzgodnic z dyrekcją pobliskiej szkoły, że przygotujecie ochotników do Turnieju OTWP, jeśli komuś się spodoba - zostanie :D :D :D U mnie i koleżanki tak było, miesiąc przed Turniejem było dokształcanie się, Turniej minął, a my w Straży dalej siedzimy :D Innym rozwiązaniem może byc np jakieś miejsce do uprawiania sportów (był gdzieś taki post na tym forum) - skombinowac jakieś miejsce na boisko, i może ktoś będzie chętny? Innej możliwości nie widzę...
Pozdrawiam,
Firekot

firekot
Posty: 10
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 15:17
Status: Offline

Post autor: firekot »

PS. U mnie i w MDP dziewcząt i chłopców średnia wieku waha się od 12 do 16 lat, a najwięcej, przeciwnie niż u Ciebie, jest właśnie 14,15 latków :D

buli
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 16:31
Status: Offline

Post autor: buli »

Sposobów nie ma zbyt dużo jeśli nie ma pomocy np z gminy, powiatu, miasta. Troche jest opisanych w jednym z tematów na tym forum.

firekot
Posty: 10
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 15:17
Status: Offline

Post autor: firekot »

buli pisze:Sposobów nie ma zbyt dużo jeśli nie ma pomocy np z gminy, powiatu, miasta.


Ale kombinowac trzeba... Bo warto... :)

Topic author
_wojtas_
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 maja 2007, 19:33
Status: Offline

Post autor: _wojtas_ »

Dzieki za propozycje postaram sie je wykożystać i napewno się nie poddam. Jeszcze raz dzieki :D :D POZDRAWIAM :D :D

herdis
Posty: 1
Rejestracja: wt 03 cze 2008, 21:03
Status: Offline

Re: MDP w małych miasteczkach

Post autor: herdis »

Witam:)
Najlepiej o rade zapytać młodzież należącą do MDP:)
Dlaczego przyłączyli się?Co ich w tym zainteresowało?
no więc należe do MDP już 3 lata mam 17 lat i jak na dziewczyne dobrze sobie radze:)
Wydaje mi sie, że młodzież interesuje to iż mogą się czuć jak prawdziwy strażak...taka jest prawda:)
A zechęciły nas udział wzięcia w zawodach pożarniczych...treningi cały ekwipunek, bojówka, sztafeta:)
Każdy ma swój strój, jeździmy na obozy...Wydaje mi sie, że najlepiej poprosić ich w wakacje aby spróbowali swoich mozliwość...też mieszakm na wsi więc wiem jak to jest. Wieczorami łazi sie po mieśćie i nic nie robi....
A można cos pożytecznego...nasza dziewczęca drużyna przeszła do zawodów wojewódźkich :D
Wydaje mi się, że chłopaków napewno interesuje sport, biegi z przeszkodami a to własnie dają czwiczenia bojowe...
A także mogą zdobywac puchary i nagrody:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat