MDP - Początek!

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Maru661
Posty: 57
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 11 paź 2015, 11:28
Status: Offline

MDP - Początek!

Post autor: Maru661 »

Witam wszystkich forumowiczów!

W mojej okolicy funkcjonuje wiele MDP przy Ochotniczych Strażach Pożarnych... Jeżeli są u innych dlaczego nie może być u nas? :)
I tutaj z naczelnikiem postawiliśmy pierwsze kroki. Zgłosiło się 5 osób (w tym i ja (Mama 15 lat)). Niby wszyscy są zainteresowani ale to nie jest to i tu pytanie do społeczności. Jak zachęcić? Co prawda jest jeszcze "zima" i nie ma za dużo możliwości.... Co wy robicie w swoich jednostkach? Co radzicie? Ogólnie oczekuje na porady z Młodzieżówką.

Pozdrawiam :)

_Strażak_19_
Posty: 19
Rejestracja: ndz 25 paź 2015, 15:45
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: _Strażak_19_ »

U mnie w jednostce to głównie młodzież,która przychodzi na zbiórki zaprasza swoich kolegów na spotkania a potem na kolejnych zbiórkach sprawdza się czy przyszedł tylko dla tego,że kolega chodzi czy chce po prostu w tym uczestniczyć z własnej woli :) zdarzało się,że nawet dziewczyny przychodziły na zbiórki (około 12 osób) :D ale tak jak wcześniej pisałem - pochodziły na kilka zbiórek i koniec

Ochotniczka_23
Posty: 1
Rejestracja: wt 26 kwie 2016, 21:11
OSP (gm., woj.): Warmińsko - Mazurskie
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: Ochotniczka_23 »

Najważniejsze to rozmawiać z dziećmi i wspólnie działać.
Naszą drużynę założyliśmy we wrześniu roku poprzedniego. Ze względu na okres jesienno - zimowy organizowaliśmy w straży zajęcia z pierwszej pomocy. Współpracował z nami ratownik medyczny. Teraz dzieci śmigają po boisku na zajęciach sprawnościowych, a motywacją ich jest wystartowanie w zawodach pożarniczych ;)
A w lipcu wybierają się na obóz pożarniczy. Po każdej zbiórce rozmawiamy co im się nie podoba i poprawiamy tak aby jak najbardziej byli zadowoleni ;)

mati612
Posty: 43
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 10:27
Kontakt:
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: mati612 »

Od ilu lat można wstąpić go ochotniczej straży pożarnej?

Antoni4
Posty: 5
Rejestracja: pt 24 cze 2016, 10:00
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: Antoni4 »

Do młodzieżowych drużyn OSP przyjmują mniej więcej tak od 12 roku życia. Najlepiej jak spytasz u siebie w gminie w OSP :)

odyniec
Posty: 1
Rejestracja: pn 27 cze 2016, 13:57
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: odyniec »

a nie od 16 lat ?
od 12 to chyba za mało :)

Topic author
Maru661
Posty: 57
Rejestracja: ndz 11 paź 2015, 11:28
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: Maru661 »

odyniec pisze:a nie od 16 lat ?
od 12 to chyba za mało :)
z tego co się orientuję to od 16 już można przyjmować do zarządu :wink:

fasatowy
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 lip 2016, 19:55
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: fasatowy »

bedzie jakies ognisko w sieprpniu dla młodych strażakow ?:)

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: Ambitny »

Maru661 pisze:
odyniec pisze:a nie od 16 lat ?
od 12 to chyba za mało :)
z tego co się orientuję to od 16 już można przyjmować do zarządu :wink:
No coś takiego!

Nata
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 lut 2017, 12:26
Status: Offline

Re: MDP - Początek!

Post autor: Nata »

_Strażak_19_ pisze:zdarzało się,że nawet dziewczyny przychodziły na zbiórki (około 12 osób) :D ale tak jak wcześniej pisałem - pochodziły na kilka zbiórek i koniec
Wiem, że post stary, ale muszę się odpowiedzieć. Niepotrzebnie generalizujesz. U mnie podstawę MDP, na którą zawsze można liczyć stanowią właśnie dziewczyny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat