Praca z MDP.

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Sebastian Rogozno
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 23 wrz 2004, 11:39
Lokalizacja: Rogozno
Status: Offline

Praca z MDP.

Post autor: Sebastian Rogozno »

Jestem opiekunem MDP w OSP Rogozno i podczas sezonu zimowego wyk³adam m³odym adeptom wiedzê teoretyczn±.Podczas ferii zimowych organizujemy dla MDP tzw. zimowisko w OSP.Podczas zimowiska organizujemy konkurs rysunkowy.konkurs wewnêtrzny wiedzy pozarniczej,turniej w ping-ponga,róznego rodzaju wyk³ady o tematyce ratowniczo-gasniczej,przedstawiamy historie jednostki,uczymy zaleznosci s³uzbowej oraz organizujemy kulig,wyjazd na basen i zwiedzanie pobliskich JRG.Z kolei sezon wiosenno-letni przeznaczam wyl±cznie na naukê praktyczn± czyli cwiczenia,nastêpnie symulacje oraz róznego rodzaju manewry.Duzy nacisk w ostatnim czasie na³ozylismy na Ratownictwo Medyczne i usuwanie skutków wypadków drogowych.Podczas wakacji letnich organizujemy kilkudniowy biwak szkoleniowo-wypoczynkowy.

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Kasa???

Post autor: Adriano »

A jak stoisz z finansami? Wspomaga ciê gmina, czy ze ¶rodków OSP.

luqas
Posty: 26
Rejestracja: czw 14 paź 2004, 11:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: luqas »

Witam mam taka wielka prośbe zeby ktos mi podopwiedział jak moge młodych ludzi zachecic do tego zeby wsapily do MDP ?? i napiscie mi jak wyglada wasza praca co robicie ?

Z GÓRY DZIEKUJE

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Post autor: Adriano »

W miejscowej Szkole Podstawowej gdzie mieszkam na dzieñ sportu zorganizowa³em miedzy klasami zawody. Polega³y na konkurencji toru przeszkód wg starego regulaminu zawodów po¿arniczych dla dru¿yn najm³odszych. Nastêpnie zaproponowa³em udzia³ w gminnych zawodach sportowo-po¿arniczych. Dzieki temu wystawi³em dru¿ynê ch³opców i dziewcz±t w wieku 12-15. Zajêli kolejno III i I miejsce. W ten sposób zachêci³em m³odzie¿ do spotykania sie na zbiórkach, gdzie przeprowadzam æwiczenia z lini± wê¿ow± itp. W przysz³ym roku mam przygotowaæ dru¿ynê do zawodów MDP wg CTIF.
¯yczê powodzenia. mój adres do korespondencji Adi_fire@interia.pl

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Post autor: tesia »

Gratulujê pomys³ów na pracê z m³odzie¿±.
Mam nadziejê, ¿e przygotowujecie ju¿ rozgrywki OTWP.
A na przysz³y rok radzê zapoznaæ siê z kalendarzem imprez ZG, mo¿e znajdziecie tam co¶ dla siebie, je¶li nie jako uczestnicy bezpo¶redni to zawsze mo¿na zorganizowaæ sobie wycieczkê na taka imprezê :wink:
Pytajcie te¿ w Waszych biurach Zarz±dów Oddzia³ów Wojewódzkich o szkolenia i kursy.
Pozdrawiam i ¿yczê powodzenia. :wink:

buli
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 16:31
Status: Offline

Post autor: buli »

Niedługo odbęda sie u nas zawody dla MDP. Będą to pierwsze zawody na których zetkną się oni z torem CTiF. Niestety nie mamy możliwości ćwiczenia na nim. Jak to widzicie czy omawiąjąc tylko przeszkody i trenując sprawnościowo dadzą sobie rade?? Od 2 lat jestem sędzią na tych zawodach i myśle że będzie z tym ciężko zwłaszcza że w wielu jednostkach nie wiedzą nawet co to jest.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat